نایلون گلخانه ای

تولید انواع نایلون کشاورزی و گلخانه ای با انواع افزودنی ها ( uv ، anti fog ، IR , … )

  1. خانه
  2. نایلون گلخانه ای
  3. نایلون گلخانه ای

نایلون گلخانه ای چیست؟

وظیفه اصلی پوشش‌های گلخانه‌ای اين است كه حداكثر مقدار نور و گرماي خورشيد را از خود عبور دهند و به گياه مورد نظر برسانند. بديهي است كه مقدار نور و حرارت عبوري 100 درصد نيست و به علت انعكاس و جذب توسط پوشش، مقداري تلفات نيز خواهيم داشت. اين پوشش‌ها مي‌توانند شامل جنس‌هايي از قبيل شيشه و انواع پلاستيك باشند. از آن‌جايي كه پوشش‌هاي شيشه‌اي معايبي همچون قيمت بالا و به اسكلت‌هاي محكم جهت نصب نيازمند هستند، پوشش‌هاي نايلوني براي گلخانه‌ها انتخاب مناسب‌تري است.

نایلون گلخانه ای از نوع پلی اتیلن سبک و حاوی افزودنی های مختلف در گلخانه ها و گلخانه های گل زینتی به کار می رود . می توان بر حسب نیاز مشتریان افزودنی هایی را جهت تنظیم دما (IR) ، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، ضد شبنم (FOG) و … به فیلم های تولیدی اضافه نمود.

افزودنی UV نایلون گلخانه ای (استحکام و دوام فیلم) :

افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش (UV) نایلون مخصوص گلخانه را از اشعه خورشید محافظت کرده و طول عمر روکش را زیادتر می کند و زمان بیشتری می توان از آن استفاده نمود. فواید آن برای کشاورزی گیاه را از اشعه هایی که به گیاه ضرر می زند محافظت کرده و کیفیت محصول را بالا می برد . میزان این افزودنی با منطقه مورد نیاز از درصد متناسب UV استفاده می گردد.

افزودنی IR :

اشعه خورشید در طول روز دمای هوای داخل گلخانه را بالا می برد . در طول شب گلخانه این گرما را از دست می دهد. فیلم های حرارتی خاص با استفاده از افزودنی IR قادر به جذب اشعه مادون قرمز است و از دست رفتن گرما در طول شب را کاهش می دهد . افزودنی IR باعث انعکاس اشعه مادون قرمز می شود و این عمل باعث تفاوت دما در حدود 4 درجه گرمتر نسبت به پوشش های فاقد این افزودنی می گردد . مواد IR با پخش نور خورشید در مواقعی که نور خورشید شدید می باشد از ضرر رساندن به محصولات جلوگیری می نماید و محصولات به موقع و با هم رشد نمایند . این فیلم را به نام پوشش های حرارتی نیز می شناسند.

افزودنی ضد مه (Anti Fog) :

قطرات آبی که در اثر فتو سنتز گیاهان در سطح داخلی نایلون گلخانه ای بر روی فیلم ها شکل میگرد ، دارای چندین اثر منفی میباشد . باعث کاهش 30٪ دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود . چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود . همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث صدمه زدن به گیاه میگردند. فیلم های آنتی فوگ مزایای زیادی را به دنبال دارند.

جنس نایلون گلخانه ای

نايلون‌هاي پلاستيكي مي‌توانند از جنس‌هاي متنوعي از جمله پلي اتيلن،‌ پلي استر، پلي كلريد وينيل و پلي‌فلئوريدوينيل ساخته شوند. استفاده از نايلون‌ جهت پوشش در گلخانه‌ها شامل دو مزيت كلي مي‌شود. اول اينكه هزينه خريد و نصب پوشش نايلوني بسيار پايين‌تر از ديگر پوشش‌ها است و مزيت دوم اين است هزينه حرارتي در پوشش‌هاي نايلوني مي‌تواند تا 40 درصد نسبت به ساير پوشش‌ها پايين‌تر باشد. ( برای مطالعه مقاله مزیت های نایلون گلخانه ای کلیک کنید )

پلي اتيلن بيشترين كاربرد را در تولید نایلون گلخانه ای دارد. ميزان عبور نور از آن بين 88 الي 90 درصد است. پلی اتیلن معمولی اشعه فرابنفش را از خود عبور میدهد كه ایی امر سبب كاهش طول عمر پلاستيك و پوسيده شدن آن در مدت كوتاهي مي‌شود. با افزودن مواد جاذب اشعه فرابنفش طول عمر پلاستيك به 3 الي 4 سال افزايش مي‌يابد. البته عوامل محيطي ديگري همچون باد، باران، برف و تگرگ نيز در طول عمر نایلون گلخانه ای موثر هستند. ( برای مطالعه مقاله چگونه گلخانه ای مقاوم در برابر برف و باد داشته باشیم؟ کلیک کنید )

تصاویر بیشتر از نایلون گلخانه ای پوشش پلاستیک صائن

نایلون گلخانه ای

تولید نایلون گلخانه ای تمام ابعاد و ضخامت ها

با توجه به نیاز مشتری می توان نایلون سقف گلخانه را در تمام ابعاد تولید کرد ، که این مورد بستگی به نیاز مشتری دارد و ابعاد درخواستی باید از طرف درخواست کننده به ما ارجاع داده شود ، همینطور تولید در ضخامت های گوناگون کاربرد های متفاوتی دارد که باز هم با توجه به نیاز مشتری انواع ضخامت و لایه بندی قابل تولید است .

نایلون عریض به صورت یک ، دو یا چند لایه تولید می شود که هر چقدر لایه ها زیاد تر شوند ضخامت و مقاومت نایلون بیشتر می شود .

سایر محصولات

نایلون آبیاری

نایلون آبیاری

فیلم استرچ

فیلم استرچ

کیسه نایلون

کیسه نایلون

رول نایلون

رول نایلون

فهرست