نایلون گلخانه ای

تولید و فروش انواع نایلون گلخانه ای و کشاورزی با انواع افزودنی ها ( uv ، anti fog ، IR , … ) به بهترین شکل ممکن در شرکت پوشش پلاستیک صائن انجام می گیرد.

  1. خانه
  2. نایلون گلخانه ای
  3. نایلون گلخانه ای

نایلون گلخانه ای چیست؟

نایلون گلخانه ای یکی از محصولات اصلی شرکت پوشش پلاستیک صائن است. وظیفه اصلی پوشش‌های گلخانه‌ای اين است كه حداكثر مقدار نور و گرماي خورشيد را از خود عبور دهند و به گياه مورد نظر برسانند. بديهي است كه مقدار نور و حرارت عبوري 100 درصد نيست و به علت انعكاس و جذب توسط پوشش، مقداري تلفات نيز خواهيم داشت. اين پوشش‌ها مي‌توانند شامل جنس‌هايي از قبيل شيشه و انواع پلاستيك باشند. از آن‌جايي كه پوشش‌هاي شيشه‌اي معايبي همچون قيمت بالا و به اسكلت‌هاي محكم جهت نصب نيازمند هستند، پوشش‌هاي نايلوني براي گلخانه‌ها انتخاب مناسب‌تري است.

نایلون گلخانه ای از نوع پلی اتیلن سبک و حاوی افزودنی های مختلف در گلخانه ها و گلخانه های گل زینتی به کار می رود . می توان بر حسب نیاز مشتریان افزودنی هایی را جهت تنظیم دما (IR) ، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، ضد شبنم (FOG) و … به فیلم های تولیدی اضافه نمود.

افزودنی UV نایلون گلخانه ای (استحکام و دوام فیلم) :

افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش (UV) نایلون مخصوص گلخانه را از اشعه خورشید محافظت کرده و طول عمر روکش را زیادتر می کند و زمان بیشتری می توان از آن استفاده نمود. فواید آن برای کشاورزی گیاه را از اشعه هایی که به گیاه ضرر می زند محافظت کرده و کیفیت محصول را بالا می برد . میزان این افزودنی با منطقه مورد نیاز از درصد متناسب UV استفاده می گردد.

افزودنی IR :

اشعه خورشید در طول روز دمای هوای داخل گلخانه را بالا می برد . در طول شب گلخانه این گرما را از دست می دهد. فیلم های حرارتی خاص با استفاده از افزودنی IR قادر به جذب اشعه مادون قرمز است و از دست رفتن گرما در طول شب را کاهش می دهد . افزودنی IR باعث انعکاس اشعه مادون قرمز می شود و این عمل باعث تفاوت دما در حدود 4 درجه گرمتر نسبت به پوشش های فاقد این افزودنی می گردد . مواد IR با پخش نور خورشید در مواقعی که نور خورشید شدید می باشد از ضرر رساندن به محصولات جلوگیری می نماید و محصولات به موقع و با هم رشد نمایند . این فیلم را به نام پوشش های حرارتی نیز می شناسند.

افزودنی ضد مه (Anti Fog) :

قطرات آبی که در اثر فتو سنتز گیاهان در سطح داخلی نایلون گلخانه ای بر روی فیلم ها شکل میگرد ، دارای چندین اثر منفی میباشد . باعث کاهش 30٪ دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود . چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود . همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث صدمه زدن به گیاه میگردند. فیلم های آنتی فوگ مزایای زیادی را به دنبال دارند.

شما می توانید مقاله ی مربوط به پلاستیک گلخانه ای را مطالعه بفرمایید.

جنس نایلون گلخانه ای

نايلون‌هاي پلاستيكي مي‌توانند از جنس‌هاي متنوعي از جمله پلي اتيلن،‌ پلي استر، پلي كلريد وينيل و پلي‌فلئوريدوينيل ساخته شوند. استفاده از نايلون‌ جهت پوشش در گلخانه‌ها شامل دو مزيت كلي مي‌شود. اول اينكه هزينه خريد و نصب پوشش نايلوني بسيار پايين‌تر از ديگر پوشش‌ها است و مزيت دوم اين است هزينه حرارتي در پوشش‌هاي نايلوني مي‌تواند تا 40 درصد نسبت به ساير پوشش‌ها پايين‌تر باشد. ( برای مطالعه مقاله نایلون گلخانه ای دست دوم را کلیک کنید )

پلي اتيلن بيشترين كاربرد را در تولید نایلون گلخانه ای دارد. ميزان عبور نور از آن بين 88 الي 90 درصد است. پلی اتیلن معمولی اشعه فرابنفش را از خود عبور میدهد كه ایی امر سبب كاهش طول عمر پلاستيك و پوسيده شدن آن در مدت كوتاهي مي‌شود. با افزودن مواد جاذب اشعه فرابنفش طول عمر پلاستيك به 3 الي 4 سال افزايش مي‌يابد. البته عوامل محيطي ديگري همچون باد، باران، برف و تگرگ نيز در طول عمر نایلون گلخانه ای موثر هستند. ( برای مطالعه مقاله قیمت روز نایلون گلخانه ای را کلیک کنید )

تصاویر بیشتر از نایلون گلخانه ای پوشش پلاستیک صائن

نایلون گلخانه ای

تولید نایلون گلخانه ای تمام ابعاد و ضخامت ها

با توجه به نیاز مشتری می توان نایلون سقف گلخانه را در تمام ابعاد تولید کرد ، که این مورد بستگی به نیاز مشتری دارد و ابعاد درخواستی باید از طرف درخواست کننده به ما ارجاع داده شود ، همینطور تولید در ضخامت های گوناگون کاربرد های متفاوتی دارد که باز هم با توجه به نیاز مشتری انواع ضخامت و لایه بندی قابل تولید است .

نایلون عریض به صورت یک ، دو یا چند لایه تولید می شود که هر چقدر لایه ها زیاد تر شوند ضخامت و مقاومت نایلون بیشتر می شود .

بهترین نایلون گلخانه ای: چند راه حل محکم

هنگام ساختن یک گلخانه ، شما باید نایلون گلخانه ای داشته باشید، مگر اینکه در حال ساخت یک سازه دائمی با صفحات جامد از شیشه، اکریلیک یا پلی اتیلن باشید. پس از چه چیزی باید استفاده کنید؟ چگونه متوجه میشوید که چقدر نیاز دارید و بهترین نایلون گلخانه ای برای نیازهای شما چیست؟امروز ما به دنیای نایلون های گلخانه ای، چه فیلم و چه نیمه سفت و سخت یا سفت، ورود خواهیم کرد و برخی از گزینه های موجود در دسترس شما را کشف خواهیم کرد. چیزهای زیادی برای انتخاب وجود دارد!

از چه نوع نایلون گلخانه ای باید استفاده کرد؟

هنگام انتخاب بهترین نایلون گلخانه باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. از جمله این موارد می توان به طول عمر، محافظ اشعه ماوراء بنفش (یا عدم وجود آن)، محافظ IR و ضخامت اشاره کرد. بیایید برخی از مواد را بررسی کنیم و مشخص کنیم که به چه چیزی نیاز دارید.

برای اطلاع از جدیدترین قیمت نایلون گلخانه ای، توصیه میکنم که حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

شرایط آب و هوایی شما چگونه است؟

ابتدا اجازه دهید در مورد نحوه استفاده از گلخانه شما صحبت کنیم.

اگر منطقه شما در طول زمستان خیس و خنک است، اما مستعد یخبندان های سخت نیست، می توانید با چیزی نسبتاً سبک وزن کنار بیایید. حتی ممکن است نیازی به گلخانه نداشته باشید ، اگرچه برای رشد زودهنگام بذر کمک می کند!فرض کنید منطقه شما مرطوب و سرد است و یخبندان های سختی می بینید. سپس، احتمالاً چیزی می خواهید که ضخیم تر باشد. شما احتمالاً هر سال از گلخانه خود استفاده می کنید، بنابراین فکر کردن در مورد طول عمر پلاستیک مهم است.اگر منطقه شما برف خفیف می‌باشد، باید در نظر بگیرید که آیا برف می‌تواند به راحتی از گلخانه شما سر بخورد و ضخامت کافی برای محافظت در برابر هوای سرد داشته باشد؟ احتمالاً شما نیز چیزی می خواهید که می تواند اطمینان حاصل کند که نور خورشید به راحتی به گیاهان شما می رسد. شما هنوز هم باید بتوانید از ورقه های پلاستیکی انعطاف پذیر استفاده کنید، اما ممکن است لازم باشد نوعی لایه داخلی عایق اضافه کنید تا سرما را حفظ کنید، شاید حتی یک لایه ثانویه پلاستیکی.

در نهایت، اگر منطقه شما برف سنگینی می‌بارد، واقعاً باید به وزن میانگین برف خود فکر کنید. شما باید به طور منظم برف گلخانه خود را پاک کنید تا نور خورشید وارد شود، اما به گرما در داخل نیز نیاز دارید. چیزی که به شدت عایق و سفت و سخت باشد، احتمالا بهترین گزینه برای شماست.کم هزینه ترین گزینه ای که بیشتر گلخانه سازان انتخاب می کنند پلی اتیلن است. متغیرهای زیادی از نظر پلی اتیلن وجود دارد، چه از نظر ورق و چه در قالب پانل.

رایج ترین ورق پلاستیکی پلی اتیلن موجود، کوپلیمر درجه کاربردی است . این نایلون گلخانه ای که در اکثر فروشگاه های سخت افزار یافت می شود، بسیار ارزان است. در این صورت، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. این پلاستیک 3 میل، 4 میل یا 6 میل معمولاً بیش از یک سال دوام نمی آورد و بسته به وضعیت بد آب و هوا، ممکن است بیش از یک فصل دوام نیاورد.

شما می توانید به دنبال پلاستیک کشاورزی یا نایلون گلخانه ای به جای درجه کاربردی باشید. پلاستیک های کشاورزی یا گلخانه ای برای مدت زمان طولانی تری دوام می آورند. در بسیاری از موارد می تواند 3 الی 5 سال زنده بماند، و گزینه های زیادی برای پلاستیک کشاورزی وجود دارد. با این حال، هزینه آن بیشتر از ابزار های آن است.

ورقه های نایلون گلخانه ای ضد چکه یا کنترل میعانات یک گزینه مناسب است. این به کاهش تراکم که نور خورشید را مسدود می کند کمک می کند. همچنین از چکیدن رطوبت روی گیاهان شما جلوگیری می کند که می تواند باعث بیماری هایی مانند سفیدک پودری شود. می توان آن را به عنوان یک لایه داخلی در پلاستیک قرار داد یا قبل از استفاده روی پلاستیک اسپری کرد.

مدیریت حرارت، هنگام برخورد با ورق های پلاستیکی گلخانه ای نیز مهم است. شما می خواهید از دست دادن گرمای شبانه را کاهش دهید.این را می توان با استفاده از یک پلی اتیلن با لایه IR انجام داد، زیرا گرما را به داخل پلاستیک هدایت می کند.با این حال، شما نمی خواهید گیاهان خود را بپزید، و برخی از محیط ها ساعات روز بسیار گرم تری دارند. در این شرایط، یک لایه کاهش دهنده مادون قرمز در قسمت بیرونی برخی از نایلون های گلخانه ای موجود است که افزایش گرمای روز را کاهش می دهد.اگر گلخانه بسیار بزرگی دارید و قصد دارید از زنبورها به عنوان گرده افشان در داخل آن استفاده کنید، به نایلونی نیاز دارید که اشعه ماوراء بنفش را از آن عبور دهد . زنبورها برای یافتن گلها به نور UV نیاز دارند. با این حال، اگر از زنبور عسل استفاده نمی کنید ، انتخاب نایلونی که نور فرابنفش را مسدود می کند به کاهش بسیاری از عفونت های قارچی و آفات کمک می کند. برخی از آفاتی که با این روش می توان از آنها جلوگیری کرد عبارتند از تریپس , مگس سفید و شته .

برخی از پلاستیک های پلی اتیلن باعث افزایش انتشار نور شده اند. این کمک می کند تا نور به تمام فضای داخلی پلاستیک برسد، اما به جلوگیری از سوزاندن گیاهان کمک می کند. پلاستیکی مانند این مخصوصا برای افرادی که گیاهان بلندتر پرورش می دهند مفید است، زیرا اجازه می دهد نور به برگ های پایینی برسد بدون اینکه رویه گیاه بسوزد.یک نکته در مورد پلی اتیلن که کاملاً باید بدانید: در صورت استفاده از آن با لوله پی وی سی، به یک مانع بین لوله و پلاستیک نیاز دارید . پلی اتیلن به لوله پی وی سی واکنش نشان می دهد که در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PVC و نور خورشید می تواند باعث تخریب پلاستیک شود. اکثر مردم از پارچه مانند نمد ارزان قیمت یا مواد پیراهن قدیمی در اطراف لوله استفاده می کنند. نوار پوششی که روی لوله اعمال می شود نیز موثر خواهد بود.

پلی کربنات

اگر به دنبال چیزی هستید که سفت یا نیمه سخت باشد و شیشه یا اکریلیک نباشد، پلی کربنات گزینه خوبی است. معمولاً پانل های پلی کربنات دو ورق پلی اتیلن هستند که یک لایه پلی کربنات موجدار بین آنها وجود دارد. این ورق‌ها در عین حال که نور را از خود عبور می‌دهند، عایق می‌شوند.مانند ورق های پلی اتیلن، پلاستیک پلی کربنات گزینه های زیادی دارد. اینها معمولاً همان متغیرهایی هستند که در نایلون گلخانه ای پلی اتیلن موجود است. با این حال، از آنجایی که پلی کربنات سفت است یا فقط کمی انعطاف پذیر است، برای مدت طولانی تری دوام می آورد و در محیط های سردتر زمستانی محافظت بیشتری می کند.پلی کربنات همچنین برای استفاده در ساخت یک قاب سرد فوق العاده است ، بنابراین باید به آن توجه کرد.

پلی وینیل

 

یکی دیگر از انواع پلاستیک که گهگاه برای نایلون گلخانه ای استفاده می شود پلی وینیل کلراید (PVC) است. این همان پلاستیکی است که برای ساخت لوله استفاده می شود. در حالی که این پلاستیک بسیار بادوام است، همچنین معمولاً فقط در طول های کوتاه تر از ورق های پلی اتیلن موجود است و هزینه آن بسیار بیشتر است. یافتن آن به عنوان گزینه ای برای کیت های گلخانه ای بسیار رایج تر از یافتن آن در طول کافی برای ساخت یک تونل پلی تونل یا گلخانه های دیگر است.

چه میل پلاستیکی برای گلخانه شما بهترین است؟

اگر تصمیم به ورق پلی اتیلن گرفته اید، معمولاً سه ضخامت نایلون در دسترس است. 3 میل، 4 میل و 6 میلیون به طور کلی گزینه ها هستند. برای اکثر برنامه های تک فصل، 3 یا 4 میل خوب است. این یک انتخاب عالی برای سازه های قوسی بلند، گیاهان زمستان گذران یا استفاده تک فصلی است.با این حال، زمانی که شما در حال ساخت گلخانه ای هستید که باید چندین فصل را تحمل کند، احتمالاً گزینه سنگین تری از پلاستیک 6 میل را می خواهید. یک پلاستیک 6 میلی متری که روی چارچوب گلخانه شما کشیده شده است، کیفیت بارانی خوبی را ارائه می دهد و مانند ساختاری بسیار سفت تر عمل می کند. بیشتر بادهای خفیف را تحمل خواهد کرد. شرایط باد شدید ممکن است نیاز به اقدامات احتیاطی بیشتری برای اطمینان از پایداری گلخانه شما داشته باشد.

چگونه نایلون گلخانه ای را اندازه گیری می کنید؟

ابتدا طول، عرض و ارتفاع گلخانه خود را اندازه بگیرید. سپس از روی زمین از یک طرف به بالا روی طاق یا قله سقف اندازه گیری کنید و به سمت دیگر پایین برگردید. تمام این اندازه گیری ها را یادداشت کنید.طول و عرض مورد نیاز شما برای پلاستیکی که برای قسمت بالایی نیاز دارید، طول گلخانه شما به علاوه اندازه گیری بیش از حد، به علاوه یک فوت در هر جهت خواهد بود. بنابراین، به عنوان مثال، اگر گلخانه شما 6 فوت طول دارد و اندازه آن 11 فوت است، به چیزی نیاز دارید که حدوداً 13 در 8 باشد. پلاستیک اضافی گلخانه تضمین می کند که شما به اندازه کافی برای محکم کردن آن روی قاب خود دارید.

عرض گلخانه و ارتفاع آن، به علاوه یک فوت در هر جهت، به اندازه پلاستیکی است که برای هر یک از دیوارهای انتهایی نیاز دارید. بنابراین اگر قد شما 5 فوت و عرض شما نیز 5 فوت است، برای هر دو انتها به یک قطعه پلاستیکی 7×7 اینچی نیاز دارید.بنابراین اکنون شما همه چیزهایی را که در مورد بیشتر پلاستیک های گلخانه ای باید بدانید و برخی از بهترین گزینه های فیلم گلخانه ای موجود در حال حاضر می دانید. از چه میل ضخامت در خانه یا گلخانه خود استفاده می کنید؟ آیا آن را به صورت فوق‌العاده محکم می‌کشید یا کمی خم می‌کنید؟

نکاتی که هنگام خرید پلاستیک برای گلخانه باید بدانید:

در اینجا 4 مورد از مهم‌ترین مواردی که باید برای تعیین بهترین پلاستیک برای گلخانه‌ها بدانید، آورده شده است.

  • مواد سازنده

انواع مختلفی از پلاستیک برای استفاده در گلخانه وجود دارند. آنها شامل پلی اتیلن و پلی وینیل کربنات هستند. پلی اتیلن ماده استاندارد در اکثر پلاستیک های گلخانه ای هستند.

  • ضخامت

ضخامت پلاستیک گلخانه ای، استحکام مواد و همچنین دمای گلخانه شما را تعیین می کند. استاندارد صنعت برای ضخامت 6 میلی متر است. اما بسته به نیازتان می‌توانید ضخیم‌تر یا سبک‌تر بخرید.

  • شفافیت

شفافیت در مورد نفوذ نور خورشید است. بنابراین بهترین پلاستیک گلخانه ای باید اجازه دهد نور خورشید به اندازه کافی به گیاهان برسد تا فتوسنتز انجام شود.

هنگام خرید پلاستیک گلخانه ای از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

هنگام خرید پلاستیک گلخانه ای، مطمئن شوید که آن را از یک فروشگاهی که اعتبار بالا ندارد، تهیه نکنید. ممکن است نایلونی که خریداری می کنید قبل از استفاده متلاشی شود و یا در همان ابتدای کار پاره شود و یا اینکه زمان تمیز کردن بسیار شکننده باشد. هر پلاستیک گلخانه ای که خریداری می کنید باید مطمئن شوید که در برابر اشعه ماوراء بنفش خوب عمل می کنند.

مطالعه ی مقالات مربوط به فیلم استرچ و نایلون شیرینگ پک را به شما توصیه می کنیم.

پوشش پلاستیک و ارائه ی خدمات در حوزه ی نایلون گلخانه ای

کارخانه پوشش پلاستیک با تاریخچه ی چند ده ساله در حوزه ی پلاستیک های صنعتی و ارائه ی محصولات و خدمات مختلف در این حوزه، همواره در حال خدمت رسانی و عرضه ی محصولات با کیفیت به بازار ایران و کشور های حاشیه ی خلیج فارس می باشد.امروزه کارخانه ی پوشش پلاستیک با بهره گیری از متد های روز دنیا، نایلون گلخانه ای را با رعایت استاندارد های جهانی که در حوزه ی نایلون گلخانه ای تنظیم شده است، در حال تولید این محصول میباشد.کارخانه ی پوشش پلاستیک با پخش عمده ی محصولات خود به متقاضیان این محصول کاربردی، بازار های ایران و خاورمیانه را در حوزه ی نایلون گلخانه ای به سطح جهانی رسانده است.

شما می توانید برای سفارش نایلون گلخانه ای با کارشناسان کارخانه ی پوشش پلاستیک، از طریق راه های ارتباطی موجود در ارتباط باشید تا با اطلاعاتی کامل، خرید مناسبی را داشته باشید.

سایر محصولات

فیلم استرچ

فیلم استرچ

شیرینگ

نایلون شیرینگ پک

رول نایلون

رول نایلون چیست؟

نایلون آبیاری

نایلون آبیاری

فهرست