کاربرد انواع نایلون استرچ

کاربرد نایلون استرچ

امروزه وجود آلودگی‌های محیطی سبب شده تا بسته‌بندی محصولات مختلف از جمله محصولات غذایی اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. بسته‌بندی مواد غذایی باید به گونه‌ای باشد که از نفوذ آلودگی‌ها به درون بسته‌بندی مواد غذایی جلوگیری کند.‌ کاربرد نایلون استرچ برای محصولات غذایی بسیار زیاد است. ویژگی‌هایی نظیر شفافیت، کشسانی و چسبندگی سبب محبوبیت نایلون استرچ پالت بند شده است. خاصیت کششی این نوع نایلون سبب ایجاد یک پوشش کامل بر روی بسته‌بندی می‌شود. علاوه بر جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به درون بسته‌بندی از آسیب‌دیدگی آن نیز جلوگیری می‌کند. از جمله دیگر نکات مثبت استفاده از نایلون استرچ پالت بند می‌توان به این نکته اشاره کرد که نایلون استرچ پالت بند در مقایسه با دیگر محصولاتی که برای بسته‌بندی استفاده می‌شوند، وزن بسیار کمتری دارد و این موضوع سبب افزایش وزن محصول به دلیل بسته‌بندی نمی‌شود. شفاف بودن این نوع بسته‌بندی هم امکان دیدن محصول داخل بسته‌بندی را فراهم کرده است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد نایلون استرچ پالت بند می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر در مورد کاربرد نایلون استرچ و کاربرد فیلم استرچ تا پایان با ما همراه باشید.

فاکتورهای مهم در انتخاب نایلون استرچ پالت بند

در ادامه به بیان نکاتی می‌پردازیم که توجه به آنها هنگام خرید نایلون استرچ سبب می‌شود تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 • نایلون استرچ هنگام استفاده افزایش طول دارد؛ اما باید به این نکته توجه داشت که هر چه ضخامت نایلون استرچ اولیه بیشتر باشد، هنگام استفاده و کشش افزایش طول آن نیز بیشتر است. افزایش بیشتر طول نایلون به بسته‌بندی نهایی آسیب کمتری وارد می‌کند. انواع نایلون‌های موجود در بازار ضخامت مختلفی دارند. متوسط ضخامت نایلون استرچ بین ۳ تا ۸ میکرون متغیر است. ناگفته نماند که ضخامت بیشتر به معنای افزایش وزن پالت است. باید به این نکته هم توجه داشت که فیلم‌های استرچ بر اساس وزن و به صورت کیلویی به فروش می‌روند. در نتیجه ضخامت بیشتر به معنای وزن بیشتر و در نهایت هزینه بیشتر است.
 • نایلون استرچ پالت، رنگ‌بندی متنوعی دارد. پر فروش‌ترین رنگ نایلون استرچ رنگ شفاف آن است. در طبقه‌بندی رنگ‌ها بر اساس محبوبیت رنگ مشکی بعد از شفاف رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به کاری که نایلون استرچ را برای آن خریداری می‌کنید، می‌توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این امکان درج لوگو بر روی آن نیز وجود دارد.
 • یکی از مهمترین ویژگی‌های نایلون استرچ که سبب محبوبیت استفاده از آن برای بسته‌بندی در بین افراد شده است، خاصیت کشسانی آن است. هنگام خرید به میزان کشش و کشسانی نایلون توجه داشته باشید. هر چه کشش نایلون بیشتر باشد جنس آن مرغوب‌تر است و سبب بهبود کیفیت بسته‌بندی و صرفه‌جویی در مصرف فیلم استرچ می‌شود.

کاربرد نایلون استرچ چیست؟

اصلی‌ترین کاربرد نایلون استرچ استفاده از آن برای بسته بندی های مختلف است. اهمیت بسته‌بندی در زیبایی ظاهری و حفظ کیفیت موادی که بسته‌بندی شده‌اند، سبب شده تا دقت برای انتخاب مواد بسته‌بندی افزایش پیدا کند. در این بین نایلون استرچ به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر کشسانی و شفافیت از محبوبیت زیادی برای بسته‌بندی برخوردار است. علاوه‌بر این نایلون استرچ در کنار کیفیت خوب قیمت مناسبی هم دارد که به محبوبیت آن افزوده است. نایلون استرچ دو نوع دارد، استرچ غذایی و استرچ پالت بند. استرچ غذایی همان نوع رایج نایلون استرچ است که از آن تحت عنوان سلفون یاد می‌شود و در اغلب خانه‌ها برای بسته‌بندی مواد غذایی کاربرد دارد.

نوع دوم نایلون، استرچ پالت بند است که از آن برای مرحله آخر بسته‌بندی محصولات صنعتی استفاده می‌شود. بیشتر محصولات تولیدی کارخانجات به منظور حمل آسان‌تر بر روی پالت قرار داده می‌شوند. به منظور محکم شدن چند بسته‌بندی بر روی پالت و جلوگیری از تکان خوردن و افتادن آنها بر روی زمین، آنها را با استفاده از نایلون استرچ پالت بند به خوبی به یکدیگر متصل می‌کنند. نایلون استرچ پالت بند به عنوان لایه آخر بسته‌بندی استفاده می‌شود و نقش محافظتی نیز ایجاد می‌کند. در نتیجه با استفاده از نایلون استرچ بسته‌بندی محصولات به خوبی بر روی پالت کنار یکدیگر محکم می‌شوند، این امر حمل آنها را برای انبار کردن یا ارسال برای فروشندگان نیز آسان‌تر می‌کند. این نوع بسته‌بندی وزن کمی دارد و شفاف است. شفافیت آن سبب می‌شود تا بسته‌بندی زیرین به راحتی قابل مشاهده باشد.


برای خرید انواع نایلون استرچ حتما روی لینک بزنید.

کاربرد نایلون استرچ

مزایا استفاده از نایلون استرچ پالت بند

کاربرد نایلون استرچ پالت بند نگرانی‌ها برای جابه‌جایی و افتادن محصولات بر روی زمین را که هنگام نقل و انتقالات آنها ممکن بود رخ دهد، به حداقل می‌رساند. این نوع بسته‌بندی وزن کمی دارد و خاصیت کشسانی آن سبب می‌شود تا استفاده از آن آسان باشد. مهمترین کاربرد استفاده از نایلون استرچ پالت بند این است که سبب ایجاد یک لایه نفوذناپذیر بر روی محصولات می‌شود. در نتیجه از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند. از طرفی امکان بروز خط و خش و صدماتی را که ممکن است در حین جابه‌جایی بروز دهد به حداقل می‌رساند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مزایا استفاده از نایلون استرچ در بسته‌بندی صنعتی و مصارف خانگی می‌پردازیم.

در نتیجه در این مقاله به توضیح در مورد کاربرد نایلون استرچ و کاربرد فیلم استرچ پرداختیم. دانستید که نایلون استرچ پالت بند محصولی شفاف با ضخامت کم است. کاربرد اصلی آن برای بسته‌بندی است. نایلون استرچ دو نوع خانگی و صنعتی دارد. نوع خانگی آن همان سلفون است که برای بسته‌بندی استفاده می‌شود. از نوع صنعتی آن هم برای بسته‌بندی چند محصول با یکدیگر استفاده می‌شود. هدف از این کار سهولت حمل و نقل و حفاظت از محصولات در مقابل گرد و غبار، آلودگی و آسیب‌دیدگی است.

مقاله ی مزایای فیلم استرچ را حتما مطالعه کنید.

بهترین تولیدکنندگان نایلون استرچ و مشخصات فنی محصولات

با تعدادی از تولیدکنندگان برتر نایلون استرچ و با مشخصات فنی محصولات آنها آشنا شوید.

آیا به دنبال تولیدکننده‌ای هستید که نایلون استرچ با کیفیت و عملکرد برتری را عرضه کند؟

آیا به دنبال مشخصات فنی جامع و جذاب برای محصولات نایلون استرچ هستید؟

اگر پاسخ شما بله است، جای درستی آمده‌اید!

در این مقاله، بهترین تولیدکنندگان نایلون استرچ در کل دنیا را به طور جامع معرفی خواهیم کرد. همچنین، با مشخصات فنی محصولات آنها آشنا خواهید شد.

پس با ما همراه باشید و لذت ببرید.

 • به دلیل جلوگیری از نفوذ گرو و غبار و آلودگی سبب افزایش بهداشت محصولات بسته‌بندی شده می‌شود.
 • افزایش مقاومت محصول در برابر ضربه و خط وخش.
 • ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر وزن کم و خاصیت کشسانی سبب شده تا استفاده از آن برای بسته‌بندی محصولات یک کار آسان باشد که نیاز به وقت زیادی ندارد.
 • بسته‌بندی چند محصول با یکدیگر سبب سهولت حمل و نقل آنها می‌شود. نایلون استرچ شفاف است و این موضوع امکان دیدن محتویات درون بسته‌بندی را فراهم کرده است.
 • از دیگر مزایا استفاده از فیلم استرچ قیمت ارزان آن است.

شرکت های نایلون استرچ واقع در ایران

  • تولیدکننده نایلون استرچ با کیفیت عالی در ایران
  • محصولات متنوعی را ارائه می‌دهند، شامل نایلون استرچ صنعتی، نایلون استرچ غذایی و نایلون استرچ دستگاهی
  • برخورداری از مقاومت بالا در برابر پارگی و قابلیت کشش مناسب

شرکت های نایلون استرچ واقع در آسیا

  • تولیدکننده نایلون استرچ با استفاده از تکنولوژی پیشرفته
  • عرضه محصولاتی با قابلیت چسبندگی بالا و قابلیت کشش عالی
  • ارائه نایلون استرچ با ضخامت‌های مختلف و قابلیت استفاده در حمل و نقل کالاها

شرکت نایلون استرچ پوشش پلاستیک صائن

  • تولیدکننده نایلون استرچ با استفاده از تکنولوژی روز
  • عرضه محصولاتی با قابلیت چسبندگی قوی و مقاومت بالا در برابر پارگی
  • ارائه نایلون استرچ با ضخامت‌های متنوع و قابلیت استفاده در صنایع مختلف

شرکت نایلون استرچ سپید

  • تولیدکننده نایلون استرچ با رعایت استانداردهای کیفیت بین‌المللی
  • محصولات با کارایی بالا در بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها
  • ارائه نایلون استرچ با قابلیت کشش عالی و پایداری در برابر شرایط مختلف

شرکت های نایلون استرچ واقع در اروپا

  • تولیدکننده نایلون استرچ با استانداردهای بین‌المللی
  • محصولات با کیفیتی که مناسب برای بسته‌بندی صنعتی و خانگی هستند
  • ارائه نایلون استرچ با عمر مفید بالا و پایداری در برابر شرایط آب و هوایی مختلف

شرکت های نایلون استرچ واقع در آمریکا

  • تولیدکننده نایلون استرچ با تمرکز بر کیفیت و کارایی
  • محصولاتی با استحکام بالا و قابلیت استفاده در صنایع مختلف
  • ارائه نایلون استرچ با عمر مفید طولانی و توانایی مقاومت در برابر شرایط سخت

شرکت نایلون استرچ پارس

  • تولیدکننده نایلون استرچ با تجربه و دانش فنی بالا
  • محصولاتی با استحکام بالا و قابلیت استفاده در صنایع مختلف از جمله بسته‌بندی غذا، حمل و نقل و صنایع خودروسازی
  • ارائه نایلون استرچ با قابلیت چسبندگی مناسب و جلوگیری از نفوذ هوا و گرد و غبار

مشخصات فنی محصولات مربوط به هر یک از این تولیدکنندگان نیز می‌تواند به صورت جزئیات بیشتر در نظر گرفته شود. برای مثال، ضخامت نایلون استرچ، طول رول، عرض رول، قابلیت کشش، ویژگی‌های خاص مانند ضد گرد و غبار یا ضد رطوبت و همچنین نحوه ی بسته‌بندی و ارسال محصولات به مشتریان از ویژگی های بسیار مهم هستند.

نایلون استرچ

نایلون استرچ کشاورزی: انواع و کاربردها

انواع نایلون استرچ کشاورزی

فیلم استرچ سیلو:

فیلم استرچ سیلو، عمدتاً برای بسته بندی و نگهداری در سیلو استفاده می شود و ارزش غذایی آنها را حفظ می کند. از علوفه ذخیره شده در برابر هوا و رطوبت محافظت می کند و از فساد آن جلوگیری می کند.

پوشش گلخانه:

نایلون استرچ کشاورزی برای پوشش و محافظت از گلخانه ها استفاده می شود و محیطی کنترل شده برای رشد بهینه گیاه ایجاد می کند.

توری زراعی:

توری زراعی ساخته شده از نایلون استرچ برای محافظت از محصول استفاده می شود. این توری به جلوگیری از آسیب پرندگان، حشرات و شرایط آب و هوایی سخت کمک می کند.

فیلم مالچ:

فیلم مالچ، نایلون استرچی برای محافظت از خاک و حفظ رطوبت است. به کنترل رشد علف های هرز کمک می کند و دمای خاک را افزایش می دهد.

توری حفاظتی در برابر تگرگ:

توری های حفاظتی در برابر تگرگ، در برابر تگرگ و سایر شرایط نامساعد آب و هوایی که باعث کاهش خسارت به محصول می شود مورد استفاده قرار می گیرند.

توری ضد حشرات:

تورهای ضد حشره مانعی در برابر حشرات مضر ایجاد می کنند و در عین حال جریان هوا و نفوذ نور کافی را فراهم می کنند.

بسته بندی:

نایلون استرچ برای بسته بندی محصولات کشاورزی مانند گل، سبزیجات و میوه ها استفاده می شود و حمل و نقل ایمن و مطمئن را تضمین می کند.

حتما به مقاله ی تولید رول نایلون سر بزنید.

[/vc_row_inner]

انواع مختلف دستگاه های تولید نایلون استرچ کدامند؟

انواع مختلفی از دستگاه فیلم صورت وجود دارند که هرکدام مزایای مخصوص خود را دارند که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم کرد.

در یک دسته بندی بسیار کلی می توان دستگاه های فیلم استرچ را به دو گروه دستگاه فیلم استرچ دستی و ماشینی تقسیم کرد.

دستگاههای فیلم استرچ سطح مقدماتی:

نحوه عملکرد این دستگاه به این شکل است که انسان ها با استفاده از دست خود بسته بندی را انجام می دهند. قطعا مسئله ای که مطرح است این است که، چون بسته بندی به وسیله دست و انسان انجام می گیرد، نمی توان تعداد محصولات بسته بندی شده را زیاد کرد. پس اگر که تعداد محصولات برای بسته بندی تعدادشان کم است، می توانیم از این دستگاه استفاده کنیم. برای اطلاع از قیمت دستگاه فیلم استرچ در این لول، می‌توانید که با پشتیبانی سایت ما مشاوره بگیرید.

دستگاه های فیلم استرچ نیمه اتوماتیک:

دستگاه های نیمه اتوماتیک نسبت به دستگاه هایی که در سطح مقدماتی بودند، مزایای بسیار بیشتری دارند. بر اساس مدلی که این دستگاه ها دارند، می‌توانید که انتظارات مختلفی از آنها داشته باشید، که در این میان می توان به توانایی بسته بندی ۲۰ تا ۲۰۰ پالت در روز و همچنین سنسورهای مختلفی که در این دستگاه وجود دارند که به عنوان مثال می توانند ارتفاع محصول را اندازه گیری کنند یا اینکه بعد از بسته بندی به صورت اتوماتیک فیلم را برش می دهند و مزایای بسیار زیاد دیگری که این دستگاه ها دارند. برای مشاوره و اطلاع در مورد جدیدترین قیمت دستگاه فیلم استرچ در مدل نیمه اتوماتیک می‌توانید که با پشتیبانی سایت ما تماس بگیرید.

دستگاه های فیلم استرچ تمام اتوماتیک:

این دستگاه ها ایده آل ترین نوع دستگاه هایی هستند که برای تجارت هایی که روزانه صد ها و یا حتی هزاران پالت را بسته بندی می کنند، کارایی دارند. این دستگاه ها مزایای بسیار زیادی دارند، اولین آنها این است که در بسته بندی آنها به دلیل تمام اتوماتیک بودن دستگاه، نیازی به دخالت انسان نیست و همین امر سرعت کار را بسیار بالا می برد. ولی نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که، اگر که نیاز داشتید باید از دستگاه تمام اتوماتیک استفاده کنید، چرا که با اطلاع از قیمت دستگاه فیلم استرچ تمام اتوماتیک، متوجه خواهید شد که تفاوت قیمتی بین این مدل و مدل های دیگر وجود دارد. پس اگر که سطح کار شما بسیار گسترده است و محصولاتتان را بعد از بسته بندی باید انتقال دهید و موارد بسیار زیاد دیگر که حساسیت بسته بندی را بالا می برند، شما باید از این مدل استفاده کنید. ولی توصیه اکید ما این است که قبل از خرید هر گونه دستگاه فیلم استرچ حتماً با متخصصان ما در این زمینه صحبت کنید و مشاوره هایی در این زمینه بگیرید.

از طرف دیگر دسته بندی و انواع مختلف دیگری هم برای فیلم استرچ ها وجود دارد، از جمله:

 • دستگاه استرچ فرودگاهی
 • دستگاه استرچ صفحه گردان
 • دستگاه استرچ دروازه ای
 • دستگاه استرچ مرغک دار
 • دستگاه استرچ رولی
 • دستگاه استرچ حرارتی و …

در این دسته بندی ها تفاوت هایی بین دستگاه ها وجود دارند که باعث تغییر در قیمت دستگاه فیلم استرچ می شوند. به عنوان مثال دستگاه استرچ فرودگاهی چون برای محصولات کوچک به کار گرفته می شود، نیاز دارد که ظرافت بیشتری بکار گرفته شود، و همین تفاوت کوچک باعث می شود که میان قیمت دستگاه های مختلف تفاوت ایجاد شود.

error code: 522
فهرست