نایلون کشاورزی

نایلون کشاورزی شرکت پوشش پلاستیک صائن، یکی از بهترین و باکیفیت ترین محصولات است که می توان به صورت حضوری و آنلاین آن را خریداری کرد.

 1. خانه
 2. نایلون کشاورزی
 3. نایلون کشاورزی

نایلون کشاورزی چیست؟

نایلون کشاورزی چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه پیشرفت صنایع و لوازم آلات کشاورزی سبب شده است که کشاورزی کردن برای انسانها سهل و آسان تر گردد. در گذشته کشاورزی بسیار کار دشوار و طاقت فرسایی بود چون بسیاری از عوامل طبیعی مثل سرما و گرما سبب می­شد که کشاورزی کردن فصلی باشد و هم اینکه محصولات به همین خاطر در معرض خسارت و نابودی قرار بگیرد. و هم اینکه کشاورز برای زحمت زیادی که می­کشد آن سودی را که شایسته اوست به دست نیاورد.

یکی از پیشرفت هایی که باعث شده کشاورزی کردن امری آسان­تر و مطلوب تر گردد تولید نایلون کشاورزی می­باشد. تولید نایلون کشاورزی انقلابی در کشاورزی کردن به وجود آورده است. با پلاستیک کشاورزی دیگر در هر فصلی می­شود هر نوع گیاهی را عمل آورد و همچنین از عوامل طبیعی که مانع کشاورزی در بیرون هستند خبری نیست.

نایلون کشاورزی دما را درون خود به صورت بهاری حفظ می­کند و شرایط را برای عمل آمدن محصولات مهیا می­کند. رطوبت خاک را حفظ کرده و سبب کاهش هزینه های تولید محصولات کشاورزی می­گردد.

مهیا گشتن کشاورزی در نایلون کشاورزی باعث می­شود تا بسیاری از محصولات کشاورزی در هر چهار فصل سال برای مصرف کننده در دسترس باشد. و ممنوعیت فصلی که در گذشته بر سر راه کشاورزان بود دیگر نیست و عواملی چون سرما و گرما  می توانند باعث جلوگیری از کاشت یک محصول شوند.

تصاویر بیشتر از نایلون کشاورزی پوشش پلاستیک صائن

نایلون کشاورزی چیست؟

نایلون کشاورزی نوعی نایلون شفاف و ضخیم است که در امر کشاورزی استفاده می گردد. روشن بودنش برای این است که نور به گیاهان درونش رسیده و باعث رشد بهتر آنها گردد. همچنین مصرف انرژی روشنایی را کاهش دهد و ضخیم بودنش برای این است که بتواند دمای درون خود را حفظ کرده تا گیاهان شرایط مورد نظر برای رشد کردن و محصول دادن را به دست بیاورند.

نایلون کشاورزی را بر پایه پلی اتیلن تولید می­کنند و برای آن که کیفیت آن از اینی که هست بالاتر برود موادی دیگر را نیز به آن می افزایند. هر کدام از این مواد خاصیتی را به نایلون کشاورزی می افزاید تا شرایط و بستر مناسب تری را برای رشد گیاهان درون آن به وجود بیاید.

امروزه استفاده از نایلون کشاورزی در کشاورزی مدرن و صنعتی بسیار رایج و متداول است. رایج و متداول شدن آن به علت ویژگی­های خوبی است که نایلون کشاورزی دارد. در ادامه به ویژگی­های آن می پردازیم.

ویژگی­های نایلون کشاورزی چیست؟

نایلون کشاورزی اگر با کیفیت بالا تولید گردد دارای ویژگی هایی است که سبب می­شود بستر مناسب تری برای رشد کردن و به محصول نشستن محصولات کشاورزی به وجود بیاید. استفاده از نایلون کشاورزی با کیفیت اگرچه هزینه بیشتری دارد اما استفاده از آن سبب می­شود محصولاتی که در آینده به عمل می آیند دارای کیفیت بهتری باشند.

در ادامه به بعضی از ویژگی­های نایلون پلاستیکی یا همان پلاستیک کشاورزی اشاره شده و مختصری جهت آشنایی شما با آن توضیح داده می­شود.

نایلون کشاورزی ضخیم است

نایلون کشاورزی دارای ضخامت است. همین ضخامت باعث حفظ شدن دما در محیط گلخانه به خصوص در فصل­های سرد سال برای بهتر رشد کردن و محصول دادن گیاهان می­شود. ضخامت نایلون کشاورزی سبب می­شود تا محیط داخل آن گرم بماند.

نایلون کشاورزی شفاف است

نور یکی از مهمترین عواملی است که سبب می­شود تا گیاهان به خوبی رشد کنند و محصولات خوبی بدهند. برای اینکه نور به داخل نایلون کشاورزی ورود کرده و باعث رشد بهتر گیاهان گردد شفاف و روشن است. این روشن بودن سبب می گردد که در طول روز گیاهان از نور خورشید بهره ببرند. بهره بردن از نور خورشید در طول روز باعث صرفه جویی اقتصادی در مصرف انرژی می­شود و هزینه های تولید را پایین می ­آورد.

نایلون کشاورزی وزن کمی دارد

یکی از مزایای بسیار خوب نایلون کشاورزی نسبت به آجر و سیمان این است که وزن بسیار کمی دارد و این وزن کم نصب و حمل و نقل را آسان کرده و هزینه ها را در کل کاهش می­دهد.

نایلون کشاورزی جلوی نفوذ عوامل آلوده کننده را می­گیرد

بسیاری از گیاهانی که در محیط نایلون کشاورزی پرورش داده می­شوند نسبت به آلودگی محیطی بسیار حساسیت بالایی دارند و عوامل آلوده کننده ممکن است باعث نابودی یا پایین آمدن کیفیت آنها شود. نایلون کشاورزی باعث ایزوله شدن محیط کشت گیاهان حساس شده و از عوامل آلوده کننده محیطی جلوگیری می­کند.

برای خرید انواع نایلون کشاورزی و یا گرفتن مشاوره و صحبت با پشتیبانان ما حتما روی لینک بزنید.

نایلون کشاورزی جلوی نفوذ حشرات و حیوانات موذی را می­گیرد

یکی از عواملی که می­تواند باعث خسارات جبران ناپذیر به محصولات کشاورزی شود هجوم حشرات و حیوانات موذی است. نایلون کشاورزی باعث بسته بودن و محصور بودن محیط می شود و همین خود سبب می­شود حشرات و حیوانات موذی نتوانند به آن ورود کرده و به گیاهان صدمه بزنند.

نایلون کشاورزی باعث تولید بیشتر و باکیفیت تر محصولات می­شود

محصولاتی که در محیط نایلون کشاورزی و یا اصطلاحا همان گلخانه تولید می­شوند محصور هستند. محصور بودن سبب می­شود آلودگی کمتری نفوذ کند و کیفیت محصول پایین نیاید. موجودات موذی به گیاهانی که در نایلون کشاورزی تولید می شوند صدمه نمی زنند و همین کیفیت آنها را افزایش می­دهد.

نور و گرما کنترل شده و همیشه به میزان کافی وجود دارد. گیاهان دچار فقر غذایی نمی­شوند و همین خود عامل بسیار مهمی است که سبب بالا رفتن میزان تولید و باکیفیت تر شدن محصولات می­شود.

نایلون کشاورزی دارای قابلیت ضد اشعه ماورا بنفش است

جهان زیر تابش شدید و مستقیم اشعه های خورشید قرار دارد. این اشعه ها دارای طول موج و فرکانس متفاوت هستند بعضی از این اشعه­ ها مفید و بعضی از آنها مضر برای گیاهان هستند و می توانند روی رشد و محصول دهی آنها تاثیر منفی و مثبت بگذارند. نوری با طول موج 1 تا 390 نانومتر را نور فرابنفش می­گویند. این نور با چشم انسانها قابل مشاهده نیست. گیاهان با اشعه فرابنفش سازگاری ندارند و موجب آسیب به آنها می­شود. نایلون کشاورزی دارای خاصیت فرابنفش است تا جلوی صدمه خوردن به بافت­های گیاهی را گرفته و باعث رشد بهتر گیاهان گردد.

نایلون کشاورزی دارای خاصیت جذب اشعه مادون قرمز است

در گذشته تنها منبع تولید گرما برای انسانها خورشید بود تا اینکه انسانهای نخستین آتش را کشف کردند. کشف کردن آتش باعث شد تا انسانها از یک منبع گرمایی دیگر جهت گرم شدن و پختن غذا بهره ببرند. در محیط گلخانه علاوه بر استفاده از نور خورشید که دارای گرما است از لوازم گرمایشی تابشی هم برای مناسب کردن دمای داخل نایلون کشاورزی استفاده می­کنند. نایلون کشاورزی به علت ضخیم و فشرده بودن دما را درون خود حفظ کرده و به رشد و نمو هر چه بهتر گیاهان کمک می­کند.

نایلون کشاورزی دارای خاصیت ضد الکتریسیته است

یکی از مزیت­های خوبی که نایلون کشاورزی دارد این است که الکتریسیته را به خود جذب نمی­کند به اصطلاحی باعث جمع شدن الکتریسیته ساکن بر روی خود نمی­شود. این ویژگی سبب می گردد گرد و غبار بر روی محصولات ننشیند تا گیاهان بهتر عملیات فتوسنتز را انجام بدهند. و همچنین خاصیت ضد الکتریسیته بودن باعث از بین رفتن بخار آب بر روی سقف نایلون کشاورزی می­شود.

نایلون کشاورزی دارای خاصیت حفظ کردن دما است

گیاهان برای اینکه خوب رشد کنند و خوب هم محصول بدهند نیاز دارند که دمای محیطی که در آن هستند برایشان مناسب باشد. دمای مناسب سبب با کیفیت تر شدن محصولات می گردد. معمولا نایلون کشاورزی به علت ضخامتی که دارد باعث حفظ شدن دما درون خود می­شود که همین یکی از ویژگی­های خوب آن است.

استفاده از نایلون کشاورزی صرفه اقتصادی دارد

درست کردن سالن به صورت سنتی با آجر و سقف هزینه بسیار زیادی دارد به خصوص اینکه اگر قرار باشد در وسعت زیادی هم ساخته شود. یکی از مزایای بسیار خوب نایلون کشاورزی ارزان­تر تمام شدن آن است. همین سبب می­شود هزینه ساخت و ساز مکان برای کشاورزی بالا نرود.

نایلون کشاورزی قابلیت جمع کردن و جابجایی دارد

فضاهایی که با پایه و نایلون کشاورزی برای تولید کردن محصولات گیاهی ایجاد میشوند این قابلیت را دارند هر زمان که سازنده بخواهد مکان را تغییر دهد یا کلا تغییر کاربری دهد باز و جمع شده و انتقال داده شوند. همین خود یکی از بزرگترین مزیت­های نایلون کشاورزی نسبت به مکان­های آجری و بلوکی است.

خرید نایلون کشاورزی

خرید نایلون کشاورزی

حتما به مقاله ی تولید نایلون چینی سر بزنید.

قیمت نایلون کشاورزی چند است؟

قیمت نایلون کشاورزی به مواردی از جمله نوع نایلون کشاورزی، مدلی که مد نظر مشتری است، ضخامت و ابعاد نایلون، موادی که به نایلون اضافه می کنند در تعیین قیمت پلاستیک کشاورزی تاثیر گذار هستند.

یکی دیگر از موارد تعیین کننده ی قیمت نایلون کشاورزی، تعداد لایه های  انتخابی است.

 

خرید نایلون کشاورزی از شرکت پوشش پلاستیک صائن

در شرکت پوشش پلاستیک صائن، هر مدل نایلون کشاورزی که مد نظرتان باشد را می توانید سفارش دهید و آن را خریداری کنید. شما هم بصورت حضوری و هم آنلاین می توانید خرید نایلون کشاورزی را انجام دهید.

انواع نایلون­ های کشاورزی

نایلون کشاورزی در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می­گیرد در ادامه انواع نایلون کشاورزی را نام برده و مختصری توضیح می­دهیم تا با آن آشنا شوید.

نایلون گلخانه

گلخانه یکی از مهمترین جاهایی است که از نایلون کشاورزی جهت پوشاندن سقف و دیواره ها برای حفظ کردن دمای محیط استفاده می­شود. نایلون کشاورزی از ورود گرد و غبار و آلودگی های محیطی به گلخانه جلوگیری می­کند و همین موضوع باعث می­شود تا گیاهان سلامت بهتری داشته باشند و بهتر به عملیات فتوسنتز بپردازند.

استفاده از نایلون کشاورزی برای گلخانه انقلاب بزرگی در صنعت کشاورزی محسوب می­شود. بعضی گیاهان در زیستگاه طبیعی خود در فصل خاصی از سال فقط به عمل می آیند و در دیگر فصلهای سال عوامل محیطی مهیا نیست تا به بار بنشینند. استفاده از نایلون کشاورزی باعث رفع این محدودیت می­شود و سبب می گردد تا بسیاری از میوه ها یا صیفی جات در دیگر فصول سال در بازار برای مصرف کنندگان موجود باشند.

نایلون گلخانه یکی از پرفروش ترین نایلون­های کشاورزی است. دلیل پر فروش بودنش کارایی بالا و قیمت مناسب آن است. در کیفیت­های درجه یک و دو تولید شده و به دست مصرف کننده می­رسد.

نایلون کشاورزی گلخانه باعث می­شود تا عوامل جوی مثل باد و باران و برف و سرما تاثیر زیادی در محیط گلخانه نگذارد و بدین ترتیب گیاهان با بهترین دما به رشد خود ادامه بدهند تا به بار بنشینند. 

نایلون کشاورزی مالچ

یکی دیگر از انواع نایلون کشاورزی که بسیار کاربرد دارد نایلون مالچ است. نایلون مالچ جزو نایلون­های عریض کشاورزی محسوب می­شود که از آن بیشتر برای کاشت صیفی جات استفاده می گردد. نایلون مالچ بعد از نایلون گلخانه پرکاربردترین نایلون کشاورزی محسوب می­شود.

استفاده از نایلون مالچ برای کشاورزی سبب می گردد که خاک رطوبت خود را بهتر و بیشتر حفظ کند و مصرف میزان آب برای گیاهان کاهش پیدا می­کند. همین عامل سبب می­گردد که محصولات سریعتر و بهتر رشد کرده و کیفیت بسیار بالاتری داشته باشند.

نایلون مالچ باید کیفیت خوبی داشته باشد زیرا اگر کیفیتش خوب نباشد مواد مغذی و ریشه گیاه به مرور زمان وارد زمین می­شوند و حالت ایزوله ای که برای خاک به وجود آورده بود از بین رفته و عوامل آلوده کننده محیطی وارد نایلون کشاورزی می­شوند. ورود عوامل بیماری­زا سبب می گردد تا گیاه کیفیت محصولش افت کند.

مزایای استفاده از نایلون مالچ در ادامه ذکر می­گردد:

 1. باعث حفظ گرما و رطوبت خاک می­شود.
 2. باعث کاهش مصرف میزان آب می­شود.
 3. از گیاه در مقابل حشرات محافظت می­کند.
 4. باعث کیفیت محصولات گیاهان می­شود.
 5. از خاک و ریشه گیاه محافظت می­کند.
 6. جلوگیری از ورود عوامل بیماری زای محیطی

 

نایلون های چندلایه کشاورزی

نایلون های چندلایه کشاورزی

نایلون کشاورزی سیلویی

نایلون سیلو یکی دیگر از انواع نایلون کشاورزی است که به آن نایلون علوفه هم گفته می­شود. جنس آن از پلی­اتیلن بوده و چند لایه است. برای ذخیره کردن و حفظ سلامت علوفه ها از حیوانات و حشرات موذی استفاده می­شود. نایلون سیلو به علت ضخامتی که دارد هم از پخش شدن علوفه ها جلوگیری می­کند و هم به آنها نظم می­دهد.

نایلون سیلو همچنین باعث می­شود تا نور خورشید بیش از حد اندازه باعث خشک شدن علوفه ها نشود. همچنین از ورود عوامل میکروبی جلوگیری می­کند تا پس از رسیدن به محل مصرف باعث بیماری دام­ها نگردد.

همچنین کشاورزان باید بدانند که نایلون سیلو نباید در برابر تابش مستقیم خورشید و باران قرار بگیرد. ضمنا بعد از آن که نایلون سیلو باز شد باید بلافاصله به مصرف دام­ها برسد تا دچار آلودگی محیطی نگردد.

مزایای استفاده از نایلون سیلو در ادامه ذکر می­گردد:

 1. یکی از مقرون به صرفه ترین راه­ها برای ذخیره سازی علوفه است.
 2. باعث نظم و پخش نشدن علوفه ها می­شود.
 3. از آلودگی محیطی جلوگیری می­کند.
 4. جلوی نور خورشید را می­گیرد تا علوفه های خشک و فاسد نگردد.
 5. سبب می­شود علوفه خاصیت غذایی و کیفیت خود را حفظ کند.
 6. استفاده از نایلون سیلو سبب سلامت دامها از بیماری می­شود.

نایلون ضد عفونی کننده

نایلون ضد عفونی کننده یکی دیگر از انواع نایلون کشاورزی است. این نایلون سبب می گردد تا عوامل بیماری­زا در خاک گلخانه نفوذ نکنند و سبب بیماری گیاهانی که در آن کشت شده ­اند نشوند. حفاظت کردن نایلون ضد عفونی کننده از خاک سبب می­شود تا گیاهان محصولات با کیفیت تری بار بیاورند.

جنس نایلون ضد عفونی کننده کشاورزی از پلی اتیلن اکسترود شده است که همین امر سبب می­شود از موجوداتی که برای خاک کشاورزی مفید هستند به نحو احسن مراقبت کند.

همچنین این نایلون­های کشاورزی در برابر  سوراخ شدن بسیار مقاوم هستند تا عوامل بیماری­زا نتوانند به راحتی در خاک نفوذ کنند. همچنین این نایلون­ها خاک را از عوامل سمی مثل آفت کش­ها حفظ می­کنند و جلوی جذب آنها در خاک را می­گیرند.

استفاده از نایلون ضد عفونی کننده مزایایی دارد که در زیر عنوان می گردد:

 1. حفاظت از خاک چه در گلخانه چه در فضای باز
 2. سبب می شود گیاه محصولات باکیفیت تری بار بیاورد
 3. ارزان­ترین راهی است که با آن می­توان خاک را ضد عفونی کرد.
 4. سبب می­شود آلودگی وارد خاک نشود
 5. کمک به رشد هماهنگ گیاهان
 6. افزایش بهره وری کودها و ضدعفونی کننده هایی که به خاک تزریق می­شود

نایلون ضد عفونی کننده معمولا به صورت کیلویی به مصرف کنندگان در بازار عرضه می­گردد.

 

کاربردهای نایلون کشاورزی

استفاده در ساختن گلخانه ها

متداول­ترین استفاده از نایلون کشاورزی برای ساختن گلخانه است. مهمترین دلیل استفاده از نایلون کشاورزی ارزان­تر تمام شدن آن نسبت به سازه آجری یا سیمانی است. ارزان تمام شدن گلخانه توسط نایلون کشاورزی باعث می­شود هزینه ها کاهش پیدا کند و در کل هزینه تولید را پایین می­آورد. پایین آمدن هزینه تولید سبب می­شود تا کشاورز بتواند محصولات خود را با قیمت مناسب­تر به بازار تولید برای استفاده مصرف کنندگان ارسال کند. مناسب ارسال شدن محصولات سبب رضایت مشتریان می شود و همچنین سبب رونق محصولات گلخانه ­ای می­گردد.

استفاده در صنعت ساختمان سازی

امروزه فقط در صنعت کشاورزی استفاده از نایلون کشاورزی متداول نیست. به علت ارزان تمام شدن استفاده از نایلون کشاورزی در صنعت ساختمان سازی هم از آن استفاده می گردد. به خصوص اگر بخواهند فضاهایی را از هم دیگر با قیمت ارزان یا مناسب جدا کنند. یا برای پوشش سقف استخرها یا انبارها هم از آن استفاده می­شود. یا در محل پرورش دام برای اینکه دمای محیط را در فصل­های سرد سال مناسب نگه دارند از نایلون کشاورزی استفاده می­کنند.

استفاده برای پوشاندن خاک

خاک عنصر بسیار حیاتی آب در کشاورزی است اگر خاک سالم و مناسب باشد محصولات کشاورزی با بالاترین کیفیت ممکن به عمل میاید و به دست مصرف کننده می­رسد. یکی از روش هایی که با آن سعی می­کنند خاک را ایزوله کرده و عوامل آلوده کننده محیطی را دور کنند استفاده از نایلون کشاورزی است. نایلون کشاورزی با پوشاندن سطح خاک عوامل بیماری زا را دور کرده و شرایط را برای رشد هر چه بهتر گیاه فراهم می­کند.

 

 

قیمت نایلون کشاورزی کیلویی

قیمت نایلون کشاورزی کیلویی

 

استفاده از پلاستیک و آگاهی از نایلون کشاورزی، در حفاظت از محصولات به کشاورزان در افزایش تولید، بهبود کیفیت غذا، به حداقل رساندن مصرف آب و کاهش ردپای اکولوژیکی آنها کمک می کند.

برای سال ها، استفاده ی رو به رشد از پلاستیک در کشاورزی به کشاورزان کمک کرده است تا تولید محصول را افزایش دهند، کیفیت غذا را بهبود بخشند و ردپای اکولوژیکی فعالیت خود را کاهش دهند.

 نه تنها آگاهی از کاربرد نایلون کشاورزی اجازه می‌دهد تا سبزیجات و میوه‌ها در هر فصلی رشد کنند، بلکه این محصولات معمولاً از کیفیت بهتری نسبت به محصولاتی که در زمین‌های باز، کشت می‌شوند، هستند.

طیف گسترده ای از پلاستیک ها در کشاورزی استفاده می شوند، از جمله پلی اولفین ها (پلی اتیلن ها (PE)، پلی پروپیلن (PP)، کوپلیمر اتیلن-وینیل استات (EVA)) و کمتر، پلی وینیل کلرید (PVC)، پلی کربنات (PC) و پلی متیل متاکریلات (PMMA).

چرا آگاهی نسبت به پلاستیک گلخانه ای مهم است؟

راه حل های نوآورانه و پایدار:

 به لطف استفاده از پلاستیک های مختلف در کشاورزی، و آگاهی از کاربرد نایلون کشاورزی، می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد، دما را می توان در طول شب حفظ کرد، انتخاب نور را می تواند برای تولید گل های خاص بهبود بخشید و حتی می توان محصولات را در مناطق متروک کاشت.

 لوله های پلاستیکی آبیاری، از هدر رفتن آب و مواد مغذی جلوگیری می کنند، آب باران را می توان در مخازن ساخته شده با پلاستیک نگه داشت و استفاده از آفت کش ها را می توان با نگهداری محصولات در فضای بسته مانند گلخانه، برای مالچ پاشی، زیر یک لایه پلاستیکی کاهش داد. علاوه بر این، انتشار آفت‌کش‌ها در جو کاهش می‌یابد زیرا روی پوشش پلاستیکی ثابت می‌مانند. کنترل آفات، نقش حیاتی در حفاظت از عملکرد محصول دارد.

در گلخانه ها

بعد از آگاهی از کاربرد نایلون کشاورزی، متوجه می شویم که گلخانه ها مانند واحدهای مراقبت های ویژه هستند. به لطف آنها، گیاهان در معرض نور خورشید قرار می گیرند و با توجه به خواص فیزیولوژیکی خود می توانند در شرایط ایده آل رشد کنند.

 استفاده از گلخانه‌ها در واقع به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا شرایط محیطی مناسبی را که گیاهان برای رشد سریع‌تر و ایمن‌تر نیاز دارند، برای جلوگیری از دمای شدید و محافظت از محصولات در برابر شرایط مضر خارجی ایجاد کنند.

تونل های کم ارتفاع

تونل های کم ارتفاع به جز پیچیدگی و ارتفاعشان، ویژگی های مشابه گلخانه ها را نیز دارند. محصولاتی که بیشتر در تونل ها کشت می شوند عبارتند از مارچوبه، هندوانه، توت فرنگی و غیره.

مالچ پاشی

مالچ پاشی یا پوشاندن زمین با فیلم پلاستیکی (معمولاً سیاه، شفاف یا سفید) به حفظ رطوبت با کاهش تبخیر کمک می کند. همچنین شرایط حرارتی ریشه گیاه را بهبود می بخشد، از تماس بین گیاه و زمین جلوگیری می کند و از رشد علف های هرز و رقابت برای آب و مواد مغذی جلوگیری می کند.

مخازن پلاستیکی و سیستم های آبیاری

هنگامی که مخازن پلاستیکی و سیستم های آبیاری پلاستیکی با هم ترکیب شوند، سهم اساسی در مدیریت آب دارند. آب را می توان در سدهایی که با مواد پلاستیکی پوشانده شده اند، ذخیره کرد تا از نشت جلوگیری شود و از طریق لوله ها، سیستم های آبیاری قطره ای و سیستم های گردش آب توزیع شود.

سیلو

سیلو که برای ذخیره غلات برای خوراک دام و کاه در زمستان توسعه یافته است، اثبات دیگری بر ارزش پلاستیک و کاربرد نایلون کشاورزی است. فیلم های پلاستیکی مورد استفاده برای نگهداری سیلاژ مقاوم هستند و محتویات آن را می توان به راحتی حمل کرد و برای مدت طولانی نگهداری کرد.

انواع دیگر کاربردهای نایلون کشاورزی

از دیگر کاربردهای نایلون کشاورزی، می توان به جعبه ها اشاره کرد. جعبه برای جمع آوری، جابجایی و حمل و نقل محصول؛ اجزای سیستم های آبیاری مانند اتصالات و مخروط های اسپری است. نوارهایی که به نگه داشتن اندام های هوایی گیاهان در گلخانه کمک می کند یا حتی تورهایی برای سایه انداختن فضای داخلی گلخانه ها یا کاهش اثرات تگرگ هم از دیگر کاربردهای آنها هستند.

یک چالش این است که چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که فیلم های کشاورزی حداکثر طول عمر ممکن را دارند و در پایان عمر خود به درستی با حداقل آسیب به محیط زیست دفع می شوند.

کاربرد نایلون کشارزی در امور کشاورزی بسیار گسترده است، از دانه هایی با پوشش های پلاستیکی گرفته تا فیلم مالچ، بسیار کاربردی هستند.

قیمت نایلون کشاورزی کیلویی

قیمت نایلون کشاورزی کیلویی

مزایای استفاده از نایلون کشاورزی

 • حفاظت از محصولات در برابر عوامل خارجی

  • نایلون کشاورزی به عنوان یک پوشش محافظ بر روی محصولات کشاورزی که در فضای باز در حال رشد هستند، استفاده می‌شود. این پوشش می‌تواند محصولات را در برابر باد، باران، سرما و اشعه مضر خورشید محافظت کند. به این ترتیب، امکان تولید محصولاتی با کیفیت بیشتر و بدون آسیب‌های خارجی فراهم می‌شود.
 • افزایش دمای خاک و رطوبت

  • نصب نایلون کشاورزی بر روی خاک، می‌تواند در افزایش دمای خاک در فصل‌های سرد سال به کشاورزان کمک کند. همچنین، این پوشش می‌تواند رطوبت را در خاک حفظ کند و به کاهش نیاز به آبیاری تسریع در فصل‌های گرم کمک کند.
 • کاهش رشد علف‌های هرز

  • خطر رشد علف‌های هرز بر روی محصولات کشاورزی می‌تواند با نصب نایلون کشاورزی روی خاک کاهش یابد. این پوشش می‌تواند از نفوذ نور خورشید به خاک جلوگیری کند و مانع رشد علف‌های هرز شود.
 • بهبود عملکرد گیاهان و میوه‌ها

  • نصب نایلون کشاورزی بر روی محصولات، می‌تواند بهبودی در عملکرد گیاهان و میوه‌ها ایجاد کند. این پوشش می‌تواند دمای مناسبی را برای رشد گیاهان فراهم کند و باعث افزایش تولید و کیفیت محصولات شود.
 • کنترل آفات و بیماری‌ها

  • استفاده از نایلون کشاورزی می‌تواند در کنترل آفات و بیماری‌های مختلف که بر روی محصولات کشاورزی تأثیر منفی دارند، موثر باشد. این پوشش می‌تواند وارد شدن آفات و بیماری‌ها به محصولات را محدود کند و از تلف شدن محصولات جلوگیری کند.

نایلون کشاورزی رولی چیست؟

نایلون کشاورزی رولی به صورت رول‌های بزرگی تولید می‌شود و در دو نوع اصلی عریض و باریک، قابل دسترسی است. نوع عریض برای پوشش سطح بزرگی مانند مزارع گیاهان دارویی و گلخانه‌ها مناسب است. در حالی که نوع باریک برای مصارف دقیق‌تر و پوشش مناطق کوچکتری مانند باغچه‌ها مناسب است.

ابعاد و ضخامت نایلون کشاورزی رولی

ابعاد و ضخامت نایلون کشاورزی رولی می‌تواند متنوع باشد. این ویژگی‌ها به میزان استفاده و نیازهای کشاورزان بستگی دارد. از جمله ابعاد معمول این محصول عبارتند از:

 • عرض: 4 متر تا 14 متر
 • طول: از 100 متر تا 1000 متر

ضخامت نایلون نیز متغیر است و می‌تواند از 20 میکرومتر تا 200 میکرومتر متغیر باشد. انتخاب ابعاد و ضخامت مناسب برای نیازهای خاص کشاورزی شما حائز اهمیت است.

ویژگی‌های مهم نایلون کشاورزی رولی

نایلون کشاورزی رولی دارای ویژگی‌هایی است که برای کشاورزان بسیار مهم هستند:

 1. مقاومت در برابر UV:

نایلون‌های با کیفیت بالا دارای مقاومت در برابر اشعه UV هستند که از خوردگی در طول زمان جلوگیری می‌کند.

 1. مقاومت در برابر پارگی:

نایلون‌های مرغوب دارای مقاومت بالا در برابر پارگی و سایش هستند.

 1. دمای مناسب:

برخی نایلون‌ها دمای مناسب برای کشاورزی در فصل‌های مختلف سال را فراهم می‌کنند.

 1. قابلیت تنفس:

برخی از نایلون‌ها به گیاهان اجازه تنفس داده و محیط مناسبی را برای رشد فراهم می‌کنند.

در انتها …

نایلون کشاورزی یکی از پر استفاده ترین نایلون­ها است که در کشاورزی و جاهای دیگر مورد استفاده قرار می­گیرد. در مقاله بالا مختصری درباره آن توضیح داده شد و ویژگی­ها و موارد استفاده آن برای شما خواننده عزیز و گرامی گفته شد. امید است که این مقاله مفید و مختصر شما را با نایلون کشاورزی در شرکت پوشش پلاستیک صائن آشنا کرده باشد.

 

نصب نایلون کشاورزی: راهنمای گام به گام

 1.  آماده سازی سایت (محل)

قبل از نصب نایلون کشاورزی، آماده سازی مناسب محل ضروری است. منطقه را از زباله ها پاک کنید و زمین را صاف کنید تا از روند نصب اطمینان حاصل کنید. این مرحله پایه و اساس یک نصب موفق نایلون کشاورزی است.

 1. اندازه گیری و برش

اندازه گیری دقیق، مرحله ی بسیار کلیدی است. با اطمینان از اندازه دقیق نایلون، ابعاد منطقه کشت خود را اندازه گیری کنید. نایلون را بر اساس آن برش دهید.

 1. پایه های محکم

پایه های محکم نایلون برای تحمل شرایط آب و هوایی مختلف حیاتی است. از پایه های بادوام برای محکم کردن نایلون استفاده کنید تا از جابجایی یا پاره شدن آن در هنگام طوفان یا بادهای شدید جلوگیری کنید.

 1. کشش یکنواخت نایلون

دستیابی به کشش متعادل برای کل نایلون کشاورزی بسیار مهم است. نایلون را محکم در کل محل بکشید، کشش یکنواخت را حفظ کنید تا از پوشش مناسب برای محصولات اطمینان حاصل کنید.

 1. نکات مربوط به تهویه

در نصب مناسب نایلون کشاورزی، باید تهویه را نیز در نظر بگیرد. بسته به محصول و آب و هوا، ایجاد منافذ تهویه برای تنظیم دما و رطوبت، جلوگیری از مسائلی مانند تراکم بیش از حد را نیز در نظر بگیرید.

 1. نظارت و نگهداری

پس از نصب، نظارت و نگهداری منظم ضروری است. به‌طور دوره‌ای پارگی، پایه شل یا هر مشکلی که ممکن است یکپارچگی نایلون را به خطر بیندازد، را بررسی کنید. تعمیرات و نگهداری سریع به اثربخشی طولانی مدت کمک می کند.

 

آینده پلاستیک کشاورزی چگونه است؟

اگرچه استفاده از پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر، بیشتر و جایگزین‌های غیر پلاستیکی نمی‌توانند مشکلات زیست‌محیطی مرتبط با پلاستیک را به طور کامل حل کنند، اما در مبارزه با اثرات مضر پلاستیک‌ها در کشاورزی تاثیر بسزایی دارد.

هرچه تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و دولت‌ها از جایگزین‌های پایدار برای پلاستیک‌های کشاورزی بیشتر حمایت کنند، در حالی که اقداماتی مانند حفظ آب و کاهش مصرف کودهای شیمیایی و آفت‌کش‌ها را تقویت می‌کنند، جوامع، سیستم غذایی و سیاره ما سالم‌تر خواهند بود.

توصیه می کنم حتما برای ادامه دادن این مطلب روی لینک بزنید.

1. استفاده از نایلون کشاورزی باعث می‌شود محصولات بیشتری تولید شود؟

بله، استفاده از نایلون کشاورزی می‌تواند در افزایش تولید محصولات کشاورزی کمک کند.

2. چطور نایلون کشاورزی می‌تواند در کنترل آفات و بیماری‌ها موثر باشد؟

نایلون کشاورزی می‌تواند وارد شدن آفات و بیماری‌ها به محصولات را محدود کند و به ازدیاد کیفیت و تولید محصولات کمک کند.

3. آیا نصب نایلون کشاورزی بر روی تمامی محصولات مناسب است؟

نه، برخی محصولات ممکن است به نور خورشید بیشتری نیاز داشته باشند و استفاده از نایلون کشاورزی مفید نباشد.

4. چه کاربردهایی برای نایلون کشاورزی وجود دارد؟

نایلون کشاورزی در کشاورزی به عنوان شبکه‌ها، مش‌ها، طناب‌ها و رشته‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردها، پشتیبانی از گیاهان، جلوگیری از آفت‌ها و حفاظت از محصولات است.

5. آیا نایلون کشاورزی مقاومت خوبی دارد؟

بله، نایلون کشاورزی از جنس مقاومی ساخته می‌شود و می‌تواند در شرایط مختلف محیطی مقاومت نشان دهد.

6.آیا نایلون کشاورزی در کاهش هدررفت آب نیز نقش دارد؟

بله، نایلون کشاورزی می‌تواند به کاهش هدررفت آب در کشاورزی کمک کند، زیرا می‌تواند از تبخیر آب جلوگیری کند.

سایر محصولات

کیسه نایلون

کیسه های نایلون

رول نایلون

رول نایلون چیست؟

فیلم استرچ

فیلم استرچ

شیرینگ

نایلون شیرینگ پک

error code: 522
فهرست