کاربرد فیلم استرچ پالت بند

کاربرد نایلون استرچ

امروزه وجود آلودگی‌های محیطی سبب شده تا بسته‌بندی محصولات مختلف از جمله محصولات غذایی اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. بسته‌بندی مواد غذایی باید به گونه‌ای باشد که از نفوذ آلودگی‌ها به درون بسته‌بندی مواد غذایی جلوگیری کند.‌ کاربرد نایلون استرچ برای محصولات غذایی بسیار زیاد است. ویژگی‌هایی نظیر شفافیت، کشسانی و چسبندگی سبب محبوبیت نایلون استرچ پالت بند شده است. خاصیت کششی این نوع نایلون سبب ایجاد یک پوشش کامل بر روی بسته‌بندی می‌شود. علاوه بر جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به درون بسته‌بندی از آسیب‌دیدگی آن نیز جلوگیری می‌کند. از جمله دیگر نکات مثبت استفاده از نایلون استرچ پالت بند می‌توان به این نکته اشاره کرد که نایلون استرچ پالت بند در مقایسه با دیگر محصولاتی که برای بسته‌بندی استفاده می‌شوند، وزن بسیار کمتری دارد و این موضوع سبب افزایش وزن محصول به دلیل بسته‌بندی نمی‌شود. شفاف بودن این نوع بسته‌بندی هم امکان دیدن محصول داخل بسته‌بندی را فراهم کرده است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد نایلون استرچ پالت بند می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر در مورد کاربرد نایلون استرچ و کاربرد فیلم استرچ تا پایان با ما همراه باشید.

فاکتورهای مهم در انتخاب نایلون استرچ پالت بند

در ادامه به بیان نکاتی می‌پردازیم که توجه به آنها هنگام خرید نایلون استرچ سبب می‌شود تا انتخاب بهتری داشته باشید.

  • نایلون استرچ هنگام استفاده افزایش طول دارد؛ اما باید به این نکته توجه داشت که هر چه ضخامت نایلون استرچ اولیه بیشتر باشد، هنگام استفاده و کشش افزایش طول آن نیز بیشتر است. افزایش بیشتر طول نایلون به بسته‌بندی نهایی آسیب کمتری وارد می‌کند. انواع نایلون‌های موجود در بازار ضخامت مختلفی دارند. متوسط ضخامت نایلون استرچ بین ۳ تا ۸ میکرون متغیر است. ناگفته نماند که ضخامت بیشتر به معنای افزایش وزن پالت است. باید به این نکته هم توجه داشت که فیلم‌های استرچ بر اساس وزن و به صورت کیلویی به فروش می‌روند. در نتیجه ضخامت بیشتر به معنای وزن بیشتر و در نهایت هزینه بیشتر است.
  • نایلون استرچ پالت، رنگ‌بندی متنوعی دارد. پر فروش‌ترین رنگ نایلون استرچ رنگ شفاف آن است. در طبقه‌بندی رنگ‌ها بر اساس محبوبیت رنگ مشکی بعد از شفاف رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به کاری که نایلون استرچ را برای آن خریداری می‌کنید، می‌توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این امکان درج لوگو بر روی آن نیز وجود دارد.
  • یکی از مهمترین ویژگی‌های نایلون استرچ که سبب محبوبیت استفاده از آن برای بسته‌بندی در بین افراد شده است، خاصیت کشسانی آن است. هنگام خرید به میزان کشش و کشسانی نایلون توجه داشته باشید. هر چه کشش نایلون بیشتر باشد جنس آن مرغوب‌تر است و سبب بهبود کیفیت بسته‌بندی و صرفه‌جویی در مصرف فیلم استرچ می‌شود.

کاربرد نایلون استرچ

اصلی‌ترین کاربرد نایلون استرچ استفاده از آن برای بسته بندی های مختلف است. اهمیت بسته‌بندی در زیبایی ظاهری و حفظ کیفیت موادی که بسته‌بندی شده‌اند، سبب شده تا دقت برای انتخاب مواد بسته‌بندی افزایش پیدا کند. در این بین نایلون استرچ به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر کشسانی و شفافیت از محبوبیت زیادی برای بسته‌بندی برخوردار است. علاوه‌بر این نایلون استرچ در کنار کیفیت خوب قیمت مناسبی هم دارد که به محبوبیت آن افزوده است. نایلون استرچ دو نوع دارد، استرچ غذایی و استرچ پالت بند. استرچ غذایی همان نوع رایج نایلون استرچ است که از آن تحت عنوان سلفون یاد می‌شود و در اغلب خانه‌ها برای بسته‌بندی مواد غذایی کاربرد دارد.

نوع دوم نایلون، استرچ پالت بند است که از آن برای مرحله آخر بسته‌بندی محصولات صنعتی استفاده می‌شود. بیشتر محصولات تولیدی کارخانجات به منظور حمل آسان‌تر بر روی پالت قرار داده می‌شوند. به منظور محکم شدن چند بسته‌بندی بر روی پالت و جلوگیری از تکان خوردن و افتادن آنها بر روی زمین، آنها را با استفاده از نایلون استرچ پالت بند به خوبی به یکدیگر متصل می‌کنند. نایلون استرچ پالت بند به عنوان لایه آخر بسته‌بندی استفاده می‌شود و نقش محافظتی نیز ایجاد می‌کند. در نتیجه با استفاده از نایلون استرچ بسته‌بندی محصولات به خوبی بر روی پالت کنار یکدیگر محکم می‌شوند، این امر حمل آنها را برای انبار کردن یا ارسال برای فروشندگان نیز آسان‌تر می‌کند. این نوع بسته‌بندی وزن کمی دارد و شفاف است. شفافیت آن سبب می‌شود تا بسته‌بندی زیرین به راحتی قابل مشاهده باشد.

کاربرد نایلون استرچ

مزایا استفاده از استرچ پالت بند

کاربرد نایلون استرچ پالت بند نگرانی‌ها برای جابه‌جایی و افتادن محصولات بر روی زمین را که هنگام نقل و انتقالات آنها ممکن بود رخ دهد، به حداقل می‌رساند. این نوع بسته‌بندی وزن کمی دارد و خاصیت کشسانی آن سبب می‌شود تا استفاده از آن آسان باشد. مهمترین کاربرد استفاده از نایلون استرچ پالت بند این است که سبب ایجاد یک لایه نفوذناپذیر بر روی محصولات می‌شود. در نتیجه از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند. از طرفی امکان بروز خط و خش و صدماتی را که ممکن است در حین جابه‌جایی بروز دهد به حداقل می‌رساند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مزایا استفاده از نایلون استرچ در بسته‌بندی صنعتی و مصارف خانگی می‌پردازیم.

  • به دلیل جلوگیری از نفوذ گرو و غبار و آلودگی سبب افزایش بهداشت محصولات بسته‌بندی شده می‌شود.
  • افزایش مقاومت محصول در برابر ضربه و خط وخش.
  • ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر وزن کم و خاصیت کشسانی سبب شده تا استفاده از آن برای بسته‌بندی محصولات یک کار آسان باشد که نیاز به وقت زیادی ندارد.
  • بسته‌بندی چند محصول با یکدیگر سبب سهولت حمل و نقل آنها می‌شود. نایلون استرچ شفاف است و این موضوع امکان دیدن محتویات درون بسته‌بندی را فراهم کرده است.
  • از دیگر مزایا استفاده از فیلم استرچ قیمت ارزان آن است.

در نتیجه در این مقاله به توضیح در مورد کاربرد نایلون استرچ و کاربرد فیلم استرچ پرداختیم. دانستید که نایلون استرچ پالت بند محصولی شفاف با ضخامت کم است. کاربرد اصلی آن برای بسته‌بندی است. نایلون استرچ دو نوع خانگی و صنعتی دارد. نوع خانگی آن همان سلفون است که برای بسته‌بندی استفاده می‌شود. از نوع صنعتی آن هم برای بسته‌بندی چند محصول با یکدیگر استفاده می‌شود. هدف از این کار سهولت حمل و نقل و حفاظت از محصولات در مقابل گرد و غبار، آلودگی و آسیب‌دیدگی است.

فهرست