معرفی بهترین انواع فیلم صنعتی در ایران

انواع فیلم صنعتی دارای ساختار انعطاف پذیری می باشند که در صنعت برای بسته بندی کالاها و لوازم به کار گرفته می شوند، به خصوص این که در سالیان اخیر میزان استفاده از این نوع پوشش بسیار رشد فزاینده ای داشته است.

استفاده از انواع فیلم صنعتی در صنایع بسیار متداول شده است زیرا مزیت هایی که دارد موجب می شود تا کالاها از خطر ضربات فیزیکی، گرد و رطوبت در امان بمانند و بعد از بسته بندی شدن سالم به مقصد ارسال شوند.

در نتیجه پس از سالم رسیدن به مقصد رضایت خاطر مشتریان نیز به دست می آید، همچنین این شیوه از بسته بندی ارزان ترین شیوه ای است که امروزه به کار گرفته می شود و تمامی روش های دیگر به خاطر هزینه بالایی که داشته اند دیگر کارایی خود را از دست داده اند.

در ادامه این مقاله برای این که بیشتر با انواع فیلم صنعتی آشنایی پیدا کنید آنها را به صورت جداگانه نام برده و تا جایی که در حوصله این مقاله بگنجد نسبت به معرفی آنها اهتمام خواهیم ورزید تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما خوانندگان عزیز و گرامی قرار دهیم.

انواع فیلم صنعتی

انواع فیلم صنعتی

 

برای خرید و دیدن انواع مختلف استرچ صنعتی حتما روی لینک بزنید.

معرفی انواع فیلم صنعتی:

انواع مختلفی از فیلم های صنعتی وجود دارد که صنایع مختلف با توجه به نوع نیازی که به مقاومت یا کیفیت دارند به سراغ استفاده از آنها می روند و برای بسته بندی بهره می برند که آنها را برای آشنایی شما معرفی می کنیم که عبارتند از:

فیلم پلی اتیلن:

یکی از انواع فیلم صنعتی می باشد که به علت مزایای زیادی که دارد بسیار محبوب است و توسط صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت یک فیلم پلاستیکی است که خاصیت هیدروکربنی دارد و عمدتا از محصولات پتروشیمی به دست می آید.

این نوع از انواع فیلم صنعتی در برابر ضربات فیزیکی مقاومت بسیار مناسبی دارد و همچنین اصطلاح پلی که در آن به کار رفته است مترادف ورق پلاستیک است که به صورت اختصاری به کار رفته تا بسیار راحت تر بتوانند آن را افراد تلفظ کنند.

پلی اتیلن در سه سطح مختلف معمولا تولید می شود که عبارتند از پلی اتیلن کم چگالی، پلی اتیلن با چگالی بالا و پلی اتیلن خطی با چگالی کم که هر کدام از آنها در جای خود مورد استفاده دارند و بهتر است که به صورت مناسب به کار گرفته شوند تا نتیجه سته بندی مناسب باشد.

این نوع از انواع فیلم صنعتی مزایایی دارد که دانستنش برای شما بد نیست و شاید به آشنایی بیشتر شما نسبت به آن کمک کند که در ادامه برای شما نام می بریم که عبارتند از:

محافظت عالی از کالاها

حمل و نقل به علت وزن کم آسان است

ساختار نرم و مقاومی دارد

کشش و انعطاف مناسب است

ضربه موجب پارگی اش نمی شود

در برابر رطوبت مقاوم می باشد

قیمت، مقرون به صرفه می باشد

 

انواع فیلم صنعتی

انواع فیلم صنعتی

حتما به مقاله ی قیمت فیلم صنعتی سر بزنید.

فیلم پلی الفین:

یکی از انواع فیلم صنعتی می باشد که مورد استفاده زیادی دارد، بسیار مقاومت بالایی دارد و بیشتر در صنایع غذایی به علت بی خطر بودنش مورد توجه است و برای سلامت بیشتر این مواد به کار گرفته می شود.

این نوع فیلم علیرغم این که ساختار بسیار نازکی دارد فوق العاده مقاوم می باشد و می تواند در برابر سوراخ شدن مقاومت نماید، همچنین ساختار این نوع از انواع فیلم صنعتی به گونه ای می باشد که کالاها با اشکال نامنظم را نیز می توان با آن به راحتی بسته بندی نمود.

معمولا شرکت های تولید کننده این نوع فیلم سوراخ های ریزی را در آن ایجاد می نمایند تا انعطاف پذیری اش افزایش پیدا کند، پلی الفین عموما در بعضی از صنایع بیشتر مورد توجه است که در ادامه برایتان نام می بریم که عبارتند از: اسباب بازی، کاور شکلات و خوراکی ها، بسته بندی اقلام کوچکی مثل کتاب و غیره.

زمان تولید این نوع از انواع فیلم صنعتی هیچ گونه گاز مضری به جو وارد نمی شود که خود نشان می دهد کاملا زیستی تولید می شود، همچنین این محصول کاملا قابلیت بازیافت دارد که مزیت بزرگی محسوب می شود، بعضی از مزیت های دیگرش عبارتند از:

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

وزن سبک

شفافیت زیاد

قیمت مناسب

ضد رطوبت

رنگ پذیری بالا

خاصیت کشسانی زیاد

فیلم پروپیلن:

از دیگر انواع فیلم صنعتی می باشد که از یک پلیمر افزودنی ترموپلاستیک است که از ترکیب مونومرهای پروپیلن و چند ماده دیگر تهیه می شود که دارای نقطه ذوب بسیار بالایی می باشد و مناسب برای نگهداری مایعات با دمای بالا است.

همچنین این نوع از انواع فیلم صنعتی به علت مقاومت بالایی که دارد کاملا مناسب برای استفاده در امور شیمیایی می باشد، ضمنا این ماده در صنایعی چون تولید برق و تجهیزات، لوازم خانگی و خودروسازی نیز موارد کاربرد خود را دارد و به کار گرفته می شود.

این ماده کاربردهای دیگری هم دارد مانند بسته بندی محصولات مصرفی، ساخت قطعات پلاستیکی برای صنایع مختلف که نیاز به مقاومت مناسب دارند، البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که استفاده از آن بستگی به نظر تولید کنندگان دارد وگرنه مواد دیگری هم هستند که کارش را انجام بدهند.

این نوع از انواع فیلم صنعتی را به روش های مختلفی می توان تولید کرد و برای همین است که خواص گوناگونی را از خود نشان می دهند، در ادامه بعضی از مزیت های آنها را برای شما نام می بریم تا آشنا شوید که عبارتند از:

مقاومت حرارتی

نقطه ذوب بالا

مناسب برای مواد غذایی

چسبندگی مناسب

بهداشت بالا

شفافیت مناسب

فیلم پلی وینیل کلراید یا پی وی سی:

یکی دیگر از انواع فیلم صنعتی که بسیار سبک و مقاوم می باشد و برای همین می توان روی آن حساب ویژه باز کرد، این فیلم به خوبی یکپارچگی محصولات را تضمین می کند و موجب می شود تا آسیبی زمان حمل و نقل به آنها نرسد.

البته باید بدانید که این فیلم نسبت به انواع دیگر فیلم شکنندگی بیشتری دارد و زیاد انعطاف از خود نشان نمی دهد، همچنین فرآیند ساخت آن همراه با آزاد شدن گازهای سمی به جو می باشد که خسارت زیست و محیطی را به وجود می آورد.

به طور معمول پی وی سی کاربردهای متفاوتی دارد از جمله صنایع ساختمانی و مراقبت های بهداشتی، الکترونیکی و خودرو که با استفاده از این ماده تا حدود زیادی نیازهای خود را رفع می نمایند و مشکلات را از سر راه خود بر می دارند.

از آنجایی که پی وی سی یک ماده بسیارنازک می باشد در پوشش های مختلفی می توان آن را به کار گرفت، البته باید به نوع صنعتی که قرار است در آن به کار گرفته شود محدودیت هایی هست که باید در نظر گرفت تا نتیجه قابل قبولی به دست بیاید. بعضی از مزایای این ماده عبارتند از:

مقاومت بالا

شفافیت مناسب

عدم عبور جریان برق

مقاوم در برابر حرارت

مقاوم در برابر ضربه فیزیکی

انواع فیلم صنعتی

انواع فیلم صنعتی

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید برای بسته بندی انواع فیلم صنعتی وجود دارد که هر کارخانه با توجه به نوع جنس و سایزش اقدام به تهیه یکی از آنها می کند تا بتواند آنها را از خطرات فیزیکی و محیطی ای که وجود دارد به نحو احسن حفظ نماید.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع فیلم صنعتی آمادگی دارد تا آنها را در اختیار شما تاجران عزیز قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

error code: 522
فهرست