قیمت فیلم صنعتی بر چه اساسی تعیین می شود؟

انواع و اقسام فیلم صنعتی در بازار مصرف با عناوین مختلف موجود است و هر شرکت یا کارخانه بنا بر نوع استفاده ای که دارد اقدام به تهیه یکی از انواعش می نماید تا بتواند به خوبی اقلام خود را بسته بندی کند تا در زمان حمل نقل دچار مشکل نشود و سالم به مقصد برساند.

از آنجایی که برندهای مختلفی در بازار وجود دارد و قیمت فیلم صنعتی معمولا برای جاهایی مثل کارخانه ها که میزان مصرف زیادی دارند مورد توجه و اهمیت است قصد داریم به دلایل و اساسی که قیمت گذاری می شوند بپردازیم.

البته پارامترهای زیادی برای تعیین قیمت فیلم صنعتی می توانند دخیل باشند اما از آن جایی که این مقاله کوتاه است به چند مورد از مهم ترین های آنها می پردازیم تا فرصت برای بررسی و آنالیز آنها وجود داشته باشد و به آگاهی شما خواننده عزیز بیفزاید.

قیمت فیلم صنعتی

قیمت فیلم صنعتی

 

برای دیدن و خرید انواع استرچ صنعتی حتما روی لینک بزنید.

فیلم صنعتی چیست؟

قبل از این که به قیمت فیلم صنعتی بسته بندی بپردازیم لازم است بدانید که نوعی ماده غیر فشاری و شفاف می باشد که عمدتاً از پلاستیک ساخته و در بسته بندی محصولات مختلف استفاده می ‌شود. این نوع فیلم معمولاً به صورت رول یا شیت به بازرگانان و تولیدکنندگان عرضه می ‌گردد و در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، الکترونیکی، دارویی و خودروسازی مورد استفاده دارد.

فیلم بسته بندی صنعتی همچنین دارای ویژگی‌هایی است که آن را برای بسته بندی محصولات صنعتی مناسب می‌ کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

مقاومت در برابر خراش:

این فیلم‌ ها از جنس پلاستیک هستند و به دلیل مقاومت بالا در برابر خراش و ضربه به محافظت محصولات در طول مسیر حمل و نقل کمک می‌ کنند.

شفافیت:

فیلم بسته بندی صنعتی اغلب شفاف است که به تولید کننده‌ ها امکان مشاهده محتویات بسته بندی شده را می ‌دهد و همچنین به مشتریان امکان دیدن محصول را قبل از خرید می دهد.

مقاومت در برابر رطوبت:

این فیلم‌ ها می‌ توانند به طور مؤثر از رطوبت محیط بیرونی جلوگیری کنند و محافظت کافی را برای محصولات ایجاد کنند.

انعطاف‌ پذیری:

فیلم بسته بندی صنعتی قابلیت انعطاف ‌پذیری بالایی دارد، که امکان بسته بندی محصولات با اشکال و اندازه‌های مختلف را فراهم می‌ کند که همین خود بر روی قیمت فیلم صنعتی موثر است.

قیمت فیلم صنعتی

قیمت فیلم صنعتی

 

حتما به مقاله ی بسته بندی مواد غذایی سر بزنید.

بسته‌ بندی محکم:

این فیلم‌ ها قابلیت بسته‌ بندی محکمی را دارا هستند که محتویات را از نفوذ هوا، گرد و غبار و عوامل محیطی محافظت می ‌کنند.

هدف اصلی استفاده از فیلم بسته بندی صنعتی حفاظت و حفظ ایمنی محصول در طول مراحل تولید، حمل و نقل و انبارداری است. این فیلم‌ ها می ‌توانند در صورت استفاده صحیح، از آسیب‌ها و خساراتی که به محصولات در دوره بسته‌ بندی و انتقال بوجود می ‌آید، جلوگیری کنند.

معیارهای تعیین قیمت فیلم صنعتی:

همان طور که قبلا گفتیم معیارهای تعیین قیمت فیلم صنعتی بسته بندی متنوع و گوناگون هستند و بنا بر نوع جنس و کیفیتش می تواند متغیر باشد بعضی از این معیارها عبارتند از:

ضخامت فیلم:

یکی از مهم ترین معیارهای تعیین قیمت فیلم صنعتی ضخامتش می باشد، معمولا فیلم های بزرگ تر و ضخیم‌ تر بهای بالاتری دارند، فیلم ها را معمولا کارخانه ها در ضخامت های گوناگون تولید می کنند تا مشتریان بنا بر استفاده ای که دارند از میان آنها انتخاب کنند.

هر چه بسته ای که قصد محافظت از آن را دارید بزرگ تر باشد ضرورت دارد که فیلم ضخامت بیشتری داشته باشد تا به نحو بهتری بتواند از آن محافظت نماید، به طبع بسته هر چه کوچک تر باشد ضخامت پایین تر هم جوابگو است و می تواند محافظت لازم را ایجاد نماید.

نوع مواد:

نوع مواد استفاده شده در تولید نیز می توانند در تعیین قیمت فیلم صنعتی بسته بندی اثر بگذارند، زیرا برخی از مواد ارزان تر و برخی گران تر هستند، با توجه به این که فیلم های مختلف مواد مختلفی در بافت خود دارند این منطقی است که قیمت های آنها متفاوت باشد.

فیلمی که از مواد گران تر اولیه بهره برده است به طبع گران تر از فیلمی می باشد که از مواد اولیه ارزان تر بهره می برد، برای همین واحد فروش معمولا این معیار را در تعیین قیمت دقیقا در نظر میگیرد تا شرکت دچار ضرر و خسارت در این زمینه نشود.

تکنولوژی تولید:

امروزه تکنولوژی های تولید متفاوتی برای فیلم به کار می رود و این بر روی تعیین قیمت فیلم صنعتی تاثیر بسیار فراوانی دارد، البته این نکته را هم بد نیست بدانید که دستگاه های صنعتی جدید میزان ماده اولیه کمتری را نیز هدر می دهند.

سوای این که بسیار سریع تر کار می کنند با هدر ندادن مواد خام موجب می شوند تا بهای اجناس تولیدی بسیار مناسب تر برای مشتریان در بیاید و دست کارخانه برای تعیین قیمت مناسب باز باشد و بتواند بدین صورت در بازار با رقبای خود تنگاتنگ به رقابت بپردازد و سهمش را از بازار بگیرد.

قیمت فیلم صنعتی

قیمت فیلم صنعتی

استفاده از فیلم بازیافتی:

یک معیار دیگر که بر روی قیمت فیلم صنعتی اثر دارد نو بودن یا بازیافتی بودنش می باشد، معمولا اجناس بازیافتی بهای کمتری نسبت به اجناس نو دارند و در بازار میتوان آنها با بهای مناسب تری تهیه کرد. البته لازم است بدانید که جنس بازیافتی در جاهایی که بهداشت اهمیت داشته باشد نمی تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

پایداری در مقابل شرایط محیطی:

یکی از مهم ترین معیارهای تعیین قیمت فیلم صنعتی پایداری در برابر شرایط محیطی و هوایی است، هر چه فیلم دوام بالاتری داشته باشد قطعا بهایش را بیشتر تعیین می کنند و به فروش می رسانند.

قابلیت پردازش:

از دیگر معیارهای تعیین قیمت فیلم صنعتی قابلیت های خاصی مانند قابلیت چاپ است که می تواند کمک کند تا استفاده کنندگان از مزایایش بهره مند شوند و محصولات خود را بهتر به مشتری در زمان فروش عرضه نمایند.

مقاومت در برابر حرارت:

از دیگر معیارهایی که در تعیین قیمت فیلم صنعتی دخیل هستند مقاومت بالا در برابر حرارت و دمای بالا می باشد، به خصوص برای کالاهایی که ممکن است زیاد در معرضش قرار بگیرند این مزیت ضرورت دارد و کمک می کند مشکلی برایشان پیش نیاید.

تاثیرات زیست محیطی:

امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده است و فیلم هایی تولید می شود که خاصیت تجزیه پذیری دارند این معیار بر روی تعیین قیمت فیلم صنعتی تا حد زیادی اثر می گذارد و معمولا فیلم هایی که این چنین هستند بهای بالاتری نسبت به فیلم های دیگر دارند.

مقاومت در برابر شیمیایی‌ ها:

هر چه فیلم در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم تر باشد به طور قطع کیفیت بهتری دارد و این مورد بر روی تعیین قیمت فیلم صنعتی تاثیر مستقیم دارد، معمولا چنین فیلم های در صنایعی مثل خودرو و باطری استفاده زیادی دارند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید معیارهایی وجود دارد که بر اساس آن قیمت فیلم صنعتی بسته بندی را واحد فروش کارخانه های تولیدی تعیین می نماید، این معیارها بنا بر نوع و کیفیت جنس در کارخانه های مختلف می تواند متفاوت باشد و این معیارها ملاکی برای تمام انواع فیلم ها نیست.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع و اقسام فیلم صنعتی این آمادگی را دارد تا محصولاتش را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

توصیه می کنم به انواع نایلون کشاورزی سر بزنید.

error code: 522
فهرست