مقدمه

از آنجایی که پلاستیک در کشور ما گران است. همیشه هستند کسانی که بودجه استفاده از محصولات درجه یک را ندارند. برای همین به دنبال محصولاتی می روند که از نظر کیفیت کمی پایین تر بوده و بودجه کمتر برای خریدشان نیاز است. معمولا این جور محصولات با این که کیفیت کمتری دارند ولی کار کشاورز را پیش می برند و موجب رضایت خاطر وی می شوند.

در این مقاله قصد داریم که در رابطه با نایلون گلخانه ای دست دوم صحبت کنیم.

کارشناسان امور کشاورزی استفاده از محصولات با کیفیت پایین تر را معمولا توصیه نمی کنند. کارشناسان اعتقاد دارند که این جور محصولات به خاطر کیفیت پایین سبب می شوند تا کشاورز نتواند بیشترین میزان بهره برداری را از گیاهان درون آنها ببرد.

قطعا پلاستیکی که کیفیتش پایین تر است بر روی میزان بار دادن گیاهان درون خود اثر می گذارد. بنابراین بهتر است که کشاورزان اگر بودجه دارند از جنس درجه یک استفاده کنند. استفاده از جنس درجه یک شاید هزینه بیشتری داشته باشد ولی به مرور زمان با بازدهی مناسب گیاهان این هزینه ها جبران خواهد شد.

کارخانه های پوشش پلاستیک به دلیل این که به سلیقه و میزان بودجه مشتریان خود احترام بگذارند دست به تولید نایلون گلخانه ای دست دوم که کیفیت پایین تری دارد می زنند. اگر به سلیقه ها در بازار احترام نگذارند یک بخش عمده از مشتریان بازار را از دست می دهند و سود به جیب رقبا راهی خواهد شد. در نهایت حق انتخاب با مشتری است که از چه جنسی با چه کیفیتی تهیه کند.

نایلون گلخانه ای دست دوم

نایلون گلخانه ای دست دوم

نایلون گلخانه ای دست دوم چیست؟

این نوع نایلون گلخانه از مواد بازیافتی تولید می شود. از نظر تولید شدن هیچ فرقی با نایلون گلخانه درجه یک ندارد. همیشه هستند کسانی که بودجه کمتری دارند و نمی توانند از جنس درجه یک استفاده کنند. دقیقا مناسب افرادی است که از نظر بودجه محدودیت دارند.

 

تفاوت نایلون گلخانه ای دست دوم با درجه یک چیست؟

تفاوتی که این دو نوع نایلون با هم دارند از نظر موادی است که در ساختشان به کار رفته است. کیفیت موادی که در نایلون درجه یک به کار رفته بیشتر است برای همین قیمتش نسبت به نایلون دست دوم بالاتر است. معمولا کارشناسان توصیه می کنند از نوع درجه یک استفاده کنید تا میزان بازدهی محصولات شما صد در صد باشد.

 

مزایای نایلون گلخانه ای دست دوم:

نایلون درجه دوم دارای یک سری مزایا است برای همین مشتریان خود را دارد. در ادامه آنها را نام برده و مختصر جهت آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی توضیح می دهیم.

 

ارزان تر است:

یکی از بزرگ ترین مزایای نایلون گلخانه ای دست دوم این است که خریدنش ارزان تر تمام می شود. معمولا کشاورزانی که از لحاظ بودجه زیر فشار هستند و محدودیت دارند و نمی توانند هزینه جنس درجه یک را تقبل کنند به سراغ خرید این نایلون می آیند.

خریداری کردن این نایلون برای کشاورز ارزان تر تمام می شود و کارهایش را می تواند پیش ببرد. ولی در مجموع خریداری کردن جنس درجه اول به شما کشاورزان عزیز توصیه می شود. این محصول اگر چه کار را راه می اندازد ولی از لحاظ کیفیت قطعا پایین تر است.

 

مقاومت خوبی دارد:

یکی دیگر از مزایای نایلون گلخانه ای دست دوم این است که چون با پلاستیک بازیافتی ساخته می شود دارای مقاومت بسیار خوبی است. در واقع نایلون گلخانه باید مقاومت داشته باشد و زود دچار پارگی نشود. در صورتی که به راحتی دچار پارگی شود نمی تواند کارایی را که کشاورز از آن انتظار دارد برآورده کند.

کشاورز محیط گلخانه را از بیرون جدا کرده است تا بتواند تحت کنترل داشته باشد. اگر در بدنه نایلون پارگی ایجاد شود راه برای ورود آلودگی هموار می شود و به گیاهان درون نایلون صدمه می زند. همچنین راه برای ورود حیوانات و حشرات موذی باز می شود که می توانند خسارات جبران ناپذیری را به گیاهان درون نایلون برسانند.

برای آگاهی و خرید انواع نایلون گلخانه ای روی لینک بزنید.

در ابعاد مختلف قابل تهیه است:

نایلون گلخانه ای دست دوم را کارخانجات تولیدی در انواع سایز و ضخامت مختلف تولید می کنند. کشاورزان بنا بر نیازی که دارند ابعاد آن را تشخیص داده و نسبت به خریداری کردنش اقدام می کنند. این مسئله سبب می شود تا هر کشاورز به چیزی که برای کارش مد نظر دارد برسد و کارهایش به بهترین صورت ممکن پیش برود.

 

عایق خوبی است:

یکی دیگر از مزایای بسیار خوب نایلون گلخانه ای دست دوم این است که به عنوان عایق بسیار خوب عمل می کند. عایق عمل کردن نایلون گلخانه در فصول سرد و گرم سال بسیار برای کشاورزی حیاتی است. اگر نایلون نتواند دمای درون خود را معتدل حفظ کند گیاهان به خوبی رشد نخواهند کرد.

اگر نایلون از لحاظ عایق بودن نتواند خوب عمل کند کشاورز به نتیجه مناسبی از کشاورزی کردن خود نمی رسد. در نتیجه گیاهان آن گونه که باید محصول بدهند نخواهند داد و کشاورز به سودی که شایسته آن هست نخواهد رسید. بنابر این در زمان خرید نایلون باید به عایق بودن آن بسیار توجه کرد.

نایلون گلخانه ای دست دوم

نایلون گلخانه ای دست دوم

معایب نایلون گلخانه ای دست دوم:

نایلون درجه دوم دارای یک سری معایب است. در ادامه آنها را نام برده و مختصر جهت آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی توضیح می دهیم.

مطالعه ی مقاله ی پلاستیک گلخانه ای توصیه می شود.

نور را کمتر عبور می دهد:

بزرگ ترین عیب نایلون گلخانه ای دست دوم این است که نور را بسیار کمتر از جنس درجه یک از خود عبور می دهد. کمتر عبور کردن نور سبب می شود تا آن بازدهی بالایی که باید کشاورز از گیاهان به دست بیاورد به دست نیاورد.

به خاطر کمتر عبور دادن نور آن را در سقف گلخانه به کار نمی برند. بسیار مهم است که نور به گیاهان از یک طریقی به صورت کاملا مناسب برسد برای همین در سقف گلخانه از جنس درجه یک استفاده می کنند تا گیاهان رشدشان دچار اختلال نشود.

 

وزنش بیشتر است:

یکی از ایراداتی که به نایلون گلخانه ای دست دوم وارد می شود وزن بیشتر آن نسبت به جنس درجه یک است. وزن بیشتر سبب می شود نصب کردن آن نسبت به جنس درجه یک وقت گیرتر باشد. برای همین اگر کشاورزان بودجه دارند سعی کنند از جنس درجه یک استفاده کنند تا برای نصب کردن دچار مشکل نشوند.

 

رنگش کدرتر است:

بزرگ ترین ایراد نایلون گلخانه ای دست دوم این است که رنگش کدر است. معمولا اجناسی که از پلاستیک بازیافتی تولید می شوند کلا مات و کدرتر هستند. دلیل این که نور به خوبی از آن عبور نمی کند همین کدر بودن است. به علت کدر بودن مناسب برای دیوارهای اطراف گلخانه است و از آن در سقف استفاده نمی شود.

 

بازدهی محصولات را کاهش می دهد:

یکی از ایراداتی که به نایلون گلخانه ای دست دوم کارشناسان وارد می کنند این است که به علت کمتر عبور دادن نور از خود سبب می شود گیاهان نتوانند تمام بازدهی خود را نشان دهند. کارشناسان برای همین توصیه می کنند که اگر بودجه دارید از جنس درجه یک استفاده کنید.

کشاورز برایش قطعا بسیار مهم است که بتواند بالاترین بازدهی را از گیاهان تحت پرورش خود به دست بیاورد. متاسفانه بعضی کشاورزان به علت بودجه کم قادر نیستند از جنس درجه یک استفاده کنند و همین مسئله سبب می شود رو به جنس درجه دوم بیاورند که از معایبش کم شدن میزان بازدهی گیاهان است.

نایلون گلخانه ای دست دوم

نایلون گلخانه ای دست دوم

 

در انتها

در مقاله بالا متوجه شدید که نایلون گلخانه ای دست دوم چیست و منظور از آن این نیست که مورد استفاده قرار گرفته و بعد به عنوان جنس دست دوم به مشتری فروخته شده است. بلکه منظور از دست دوم بودنش این است کیفیت اجناسی که برای تولیدش به کار رفته است نسبت به جنس درجه یک کمتر است.

در انتها لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سالها تجربه و دانش در امر تولید نایلون گلخانه دست دوم و اول این آمادگی را دارد تا محصولات خود را با بالاترین کیفیت در اختیار شما کشاورزان زحمت کش جهت بهبود تولیدتان قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت و قیمت تنها کافی است که با همکاران واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

15 + هجده =

فهرست