هرچند که استرچ غذایی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و همین محبوبیت، باعث شده است که در انواع مختلفی تولید شود. به همین دلیل قیمت استرچ غذایی یکی از مواردی است که دچار تغییرات بسیار زیادی شده است و اطلاع از آن بسیار مهم است. 

هزینه ی مواد غذایی در سال های اخیر افزایش یافته است، و همین دلیل باعث افزایش قیمت استرچ غذایی نیز شده است.

به همین دلیل، پیشنهاد ما این است که شما به دنبال راه‌هایی باشید تا در مصرف استرچ غذایی صرفه جویی کنید. در ابتدای کار باید بدانید که چگونه عمل استرچ غذایی را به شکلی بسیار مناسب انجام دهید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن قیمت استرچ غذایی را کنترل کنید. 

قیمت استرچ غذایی

قیمت استرچ غذایی

 

چگونه در تهیه ی وعده ی غذایی خود صرفه جویی کنیم؟

صرفه جویی در مصرف مواد غذایی در طول تاریخ بشر عملی کاملاعادی بوده است، علیرغم فراوانی ظاهری مواد غذایی، بسیاری از رژیم های غذایی کنونی غربی بر صرفه جویی تاکید دارند. استفاده ی چند باره از یک وعده غذایی در جهت کاهش ضایعات غذایی، باعث می شود غذای خوب را ذخیره کنید و از غذایی که دارید به روش های مختلف استفاده کنید، به طوری که غذا را دست نخورده نگه دهید و طعم و جذابیت آن را حفظ کنید. همین صرفه جویی باعث می شود مقدار کمتری از استرچ های غذایی را مصرف کنید و قیمت استرچ غذایی برای شما کمتر شود.

  • به مواد غذایی موجود خود توجه کنید و دقت کنید که کجا می توان مواد غذایی را به وعده ی اصلی اضافه کرد:

با تمرین، می توانید به راحتی یاد بگیرید که چگونه مواد یا دستور العمل های موجود را از بین ببرید. اگر مواد تازه اضافی در یخچال خود دارید، اضافه کردن یک سالاد ساده یا سایر غذاهای جانبی سبزیجات می تواند باعث شود که یک وعده غذایی بسیار کامل تری داشته باشید. پس شما باید با ذخیره ی مواد غذایی مانند سبزیجات، سالاد و … باعث شوید که هر زمانیکه قصد غذاخوردن داشتید این مواد غذایی را به وعده ی غذایی خود اضافه کنید و وعده ی کامل تر و جذاب تری داشته باشید. اگر کاملا بلد باشید که از مواد غذایی که از قبل استرچ کرده اید استفاده کنید، قطعا قیمت استرچ غذایی در کل برای شما کمتر می شود.

  • از باقیمانده ی غذا به طور خلاقانه ای استفاده کنید.

اگر یاد گرفته باشید که از باقیمانده ی غذا به شکل درستی استفاده کنید، یعنی روش درست صرفه جویی را یاد گرفته اید و دیگر نیاز نیست که نگران قیمت استرچ غذایی باشید. اگر مقداری سبزیجات از شب گذشته باقی مانده است، آنها به سادگی نیاز به گرم کردن دارند و دوباره از ابتدا آنها را نپزید. این باعث می‌شود که این سبزیجات کاندیدای ایده‌آلی برای غذاهای حجیم سریع و آسان باشند. بسته به حالت آنها، سبزیجات ممکن است دوباره گرم شوند و با کمی آب لیمو، سبزی خرد شده و کره ذوب شده (در صورت وجود) مخلوط شوند. 

  • در شرایط وخیم، پوست‌ها و خلال‌های سبزیجات تمیز (از پیاز، کرفس، هویج و غیره) می‌توانید یک آب سبزیجات خوشمزه و اساسی درست کنید. هنگامی که پوست سبزیجات نشاسته ای (مانند سیب زمینی) یا سبزیجات باقیمانده را اضافه کنید، آب پز، پوره و چاشنی کنید، در نتیجه می توانید یک سوپ سبزیجات خوب داشته باشید. این سوپ را می توان در لیوان های کوچک (مانند لیوان های شات یا فنجان های کوچک قهوه) همراه با مثلث های برش خورده نان برشته برای یک پیش غذا در طول روز سرو کنید. گوشت باقیمانده مانند مرغ یا سبزیجات یخ زده مانند نخود و ذرت را نیز می توان به این سوپ اضافه کرد تا لعاب بیشتری داشته باشد.
  • سبزیجات باقیمانده را می توان خرد کرد، با پنیر مخلوط کرد (حتی می توانید خودتان در خانه درست کنید!)، با یک تخم مرغ زده شده، نمک و فلفل و کمی جوز هندی مخلوط کنید و در پاستا اضافه کنید.

– یک پیش غذا درست کنید.

این می تواند به سادگی مقداری آجیل، میوه و سبزیجات خرد شده با سس ، نان یا بیسکویت کراکر با مقداری پنیر، یا مقداری پیش غذای از پیش درست شده یا منجمد شده باشد که می تواند به سرعت آماده و سرو شود. یک پیش غذا نه تنها برای هضم غذا مفید است زیرا اشتها را تحریک می کند، بلکه می تواند به کاهش مقدار غذایی که ممکن است بخورید، کمک کند. این یک ترفند رایج در کافه‌ها و رستوران‌ها است که نان سیر را به عنوان پیش غذا یا نان و روغن زیتون برای غوطه‌وری سرو می‌کنند، زیرا احتمال بیشتری دارد که از غذای خود لذت ببرید و کمتر میز را گرسنه ترک کنید.

قیمت استرچ غذایی

قیمت استرچ غذایی

 

  • اگر مقدار زیادی تخم مرغ دارید، املت یک غذای سریع و آسان است. یا می توان تخم مرغ ها را آب پز، برش داد و روی نان با مقداری سس مایونز یا سس تند سرو کرد.
  • ورقه های خمیری پف دار یخ زده را می توان با پنیر و خردل، پنیر و فلفل سیاه یا پنیر خامه ای طعم دار (مانند ادویه های مکزیکی) پخش کرد، سپس یا به اندازه انگشتان کوچک برش داد و پخت، یا گرد کرد، و برش داد و آنها را پخت. حلزون ها به عنوان یک پیش غذای سریع و آسان. مراقب آنها باشید زیرا ظرف چند دقیقه در فر داغ پخته می شوند.
  • ترشی زیتون، فلفل، پیاز، غوره سبز و سایر غذاهای کنسرو شده مانند پنیر را می توان به سرعت برای تهیه یک غذای آسان سرو کرد. همه چیز در مورد خلاق بودن با آنچه که دارید، است!

– به پرکننده های مناسب نیاز دارید:

نان، برنج، ماکارونی و رشته فرنگی، کنسرو لوبیا، و سایر غذاهای آبدار (بر پایه آرد/غلات آسیاب شده) پرکننده های خوبی هستند. اگر نمی توانید یک خورش را با گوشت یا سبزیجات بکشید، می توانید کربوهیدرات اضافی را یا به عنوان غذای جانبی یا داخل سس سرو کنید. نمونه‌های کلاسیک شامل لوبیا برای لعاب دادن، فلفل، گوشت گاو یا سوپ و پیتزا هستند. یکی از معروف‌ترین راه‌ها برای لعاب دادن مواد، پخش کردن آنها روی خمیر نان است.

  • کوفته ها را امتحان کنید. سوپ ها و خورش ها را می توان با افزودن کوفته ها دلچسب تر کرد که به سرعت و آسانی درست می شوند.
  • وقتی گوشت را بیشتر می گذارید، سیب زمینی و برنج را نیاز دارید. آنها را به گوشت یا خورش ها اضافه کنید تا حجیم شوند.

 

– زمان پخت و پز خود را برای ورود غیرمنتظره یا تاخیر تنظیم کنید:

اگر در حال پختن برنج و پاستا (و بیشتر سبزیجات) هستید، به جای اضافه کردن مواد خام به یک بسته نیمه پخته، باید یک دسته جدید را جداگانه بپزید.. اغلب هنگام سرو، از اولین دسته پخته شده استفاده کنید و تا زمانی که در ظرف بچینید، دسته دوم هم معمولاً پخته می شود.

 

با تمامی این روش هایی که در این قسمت برای شما توضیح داده شد، می توانید متوجه شوید که با صرفه جویی در مصرف مواد غذایی به خوبی می توانید در قیمت استرچ غذایی خود نیز صرفه جویی کنید. چرا که شما به حجم کمتری از مواد غذایی نیاز دارید و همچنین استرچ غذایی کمتری را نیاز دارید تا مورد استفاده قرار دهید.

 ولی نکته ای که وجود دارد این است که قیمت استرچ غذایی به طور مداوم در حال تغییر است. چرا که قیمت مواد اولیه ی سازنده ی آنها به طور مداوم تغییر می کند و همچنین به دلیل محبوبیت بالایی که در میان مردم پیدا کرده است نیز قیمت آن افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم که هر زمانی که قصد خرید استرچ غذایی را داشتید از متخصصین ما قیمت آن را بپرسید و استعلام قیمت ها را بگیرید.

مقاله ی مربوط به فروش سلفون غذایی را مطالعه کنید.

قیمت استرچ غذایی

قیمت استرچ غذایی

 

سخن پایانی

 در این مقاله که در رابطه با قیمت استرچ غذایی بود، ما تمرکز خود را بر روی صرفه جویی در مصرف مواد غذایی گذاشتیم و توضیح دادیم که چگونه با صرفه جویی کردن، شما می‌توانید حجم مصرفی خود را بسیار پایین آورید و همچنین بتوانید در مصرف استرچ ها نیز صرفه جویی کنید.

توصیه می کنیم مقاله ی مربوط به نایلون کشاورزی را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

از اینکه این مقاله را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

19 − 14 =

فهرست