عوامل گوناگونی هستند که معمولا قیمت پلاستیک استرچ پالت را در بازار تعیین می کنند و موجب می شوند که دو محصول مشابه از دو کارخانه متفاوت از این نظر با یک دیگر تفاوت قیمت داشته باشند و قیمتشان در بازار با هم هماهنگ نباشد.

البته تفاوت قیمت پلاستیک استرچ پالت در بازار اتفاق خوبی هم محسوب می شود و به نوعی ایجاد رقابت بین کارخانه ها را رقم می زند و مشتریان سعی می کنند در زمان خرید دقت کنند تا بفهمند که کدام پلاستیک از نظر کیفیت بهتر است.

معمولا مناسب تر بودن قیمت پلاستیک استرچ پالت یک کارخانه به طور مستقیم بر روی میزان فروش تاثیر مستقیم میگذارد و موجب می شود تا بسیار بیشتر از رقبای خود در بازار مورد توجه مشتریانی که قیمت برایشان مسئله مهمی است قرار بگیرد.

در ادامه این مقاله مهمترین عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت را در بازار مصرف برای شما خواننده عزیز و گرامی نام می بریم و تا جایی که در حوصله این مقاله بگنجد توضیحاتی را در این مورد ارائه خواهیم نمود تا نسبت به آنها آگاهی کافی تری پیدا کنید.

 

قیمت پلاستیک استرچ پالت

قیمت پلاستیک استرچ پالت

 

 

برای آگاهی در رابطه با خرید انواع مختلف نایلون استرچ حتما روی لینک بزنید.

پلاستیک استرچ پالت چیست؟

قبل از این که به عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت بپردازیم ضرورت دارد تا بدانید که پلاستیک استرچ پالت چیست؟ تا بهتر در جریان موضوع قرار بگیرید. استرچ در حقیقت نوعی پالت است که از مواد پلاستیکی ساخته شده و استفاده از آن به منظور ایجاد پایه‌ ای مقاوم و ثابت برای بسته‌ بندی و نقل و انتقال کالاها در سیستم‌ های صنعتی اهمیت بسیار بالایی دارد.

این نوع پالت‌ ها در صورتی که مورد استفاده قرار بگیرند؛ تأثیرات مثبت زیادی بر عملکرد و ایمنی در حمل و نقل کالاها و همچنین صنعت بسته بندی و توزیع محصولات در بازار خواهند داشت و موجب میشود تا با سلامت بیشتری به دست مشتریان برسند.

همچنین این نوع پالت‌ ها با کشیدن درست مانند استرچ فیلم، قابلیت ارتجاعی بالایی دارند. با استفاده از استرچ پالت، امکان نگهداری کالاها به شکل بسیار ایمن تر به خصوص از بالا، از جلو و از پشت فراهم می شود. برای همین قیمت پلاستیک استرچ پالت اهمیت دارد و پالت‌ ها می‌ توانند به عنوان بسته بندی نهایی برای محصولات ارائه شوند و دیگر هیچ نیازی به استفاده از جعبه یا کارتن نیست.

استرچ پالت‌ ها به دلیل ویژگی‌ های زیبایی، قابلیت استفاده مجدد و قابلیت ارتجاعی بالایی که دارد در صنایع مختلف از جمله لجستیک و توزیع، صنایع غذایی و دارویی، صنعت خودرو، و صنعت ساخت و ساز مورد استفاده بسیار زیادی قرار می گیرند.

عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت:

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر قیمت پلاستیک استرچ پالت تاثیر بگذارد و موجب شود که این محصولات در بازار در دوره های مختلف قیمت متفاوتی داشته باشند به خصوص که کشور ما در سالیان اخیر با تورم لجام گسیخته ای طرف است.

سوای از تورم عوامل دیگری نیز هستند که بر قیمت استرچ پالت تاثیر می گذارند و موجب می شوند که قیمت بعضی کالاهای مشابه از دو کارخانه بسیار با هم تفاوت داشته باشد، البته این تفاوت ها در نهایت باعث می شوند که مشتریان در بازار حق انتخاب داشته باشند و نکته خوبی محسوب می شود.

ماده اولیه:

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت نوع و کیفیت ماده اولیه استفاده شده برای تولید آنها می باشد که می‌ تواند قیمت را تحت تأثیر خود قرار دهد. به طور کل مواد اولیه ای که از پتروشیمی ها قابل تهیه هستند بر اساس نوع کیفیت قیمت متفاوتی دارند.

هر چه ماده اولیه استفاده شده در تولید پلاستیک استرچ پالت دارای کیفیت بالاتری باشد به طبع قیمت آن بالاتر است و منطقی به نظر می رسد که کارخانه قیمت محصولی را که ماده اولیه اش گران تر تهیه شده را بالاتر تعیین کرده و به بازار عرضه نماید.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی سفره یکبار مصرف سر بزنید.

طول رول:

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت طول آن در هر رول می باشد. معمولا کارخانه ها این ابزارها را در طول های متفاوتی به بازار عرضه می دارند تا مشتریان بنا بر میزان استفاده خود تهیه شان نمایند و برای بسته بندی کالاهایشان به کار ببرند. به طور قطع هر چه طول رول بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

میزان الاستیسیته:

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت میزان انعطاف‌ پذیری و الاستیسیته فیلم می باشد. معمولا فیلم‌ هایی با الاستیسیته بالاتر عموماً قیمت بالاتری دارند و می توانند بسیار بهتر موجب حفاظت از کالاهای بسته بندی شوند.

میزان الاستیسیته بالاتر پلاستیک استرچ همچنین موجب می شود تا کالاها به خوبی هر چه تمام تر مورد محافظت قرار بگیرند، معمولا کالاهایی که به وسیله این محصولات مورد محافظت قرار می گیرند بسیار سالم تر به دست مشتریان می رسند و موجب رضایت خاطرشان می شوند.

قیمت پلاستیک استرچ پالت

قیمت پلاستیک استرچ پالت

رقابت در بازار:

در بازار معمولا برندهای زیادی وجود دارند که قصد فروش محصولاتشان را دارند و معمولا این عامل بر قیمت پلاستیک استرچ پالت تاثیر می گذارد و هر کارخانه سعی می کند وضعیت بازار را برای رقابت در نظر بگیرد.

معمولا محصولات خود را با قیمتی به بازار عرضه می دارند که با رقبای مستقیم خود بتوانند در کسب سود بیشتر و به دست آوردن مشتری بیشتر به رقابت بپردازند، رقابت بین برندها در بازار در نهایت به نفع مشتریان تمام می شود و از هر لحاظ می توانند محصولاتی بهتر را از بازار تهیه نمایند.

هزینه تولید:

هزینه‌ های تولید و عوامل اقتصادی ممکن است نقشی پررنگی در قیمت پلاستیک استرچ پالت داشته باشند، این عوامل معمولا اعم از خرید ماده اولیه، ارسال و شرایط اقتصادی معمولا دچار نوساناتی هستند و بسیار بر روی قیمت نهایی یک محصول تاثیر می گذارند و نباید این عامل را دور از نظر نگه داشت، باید کارخانه ها به آن توجه بیشتری کنند تا قیمت ها بهتر تعیین شود.

شرایط بازار:

متاسفانه در مملکتی زندگی می کنیم که شرایط بازار و نوسانات قیمت بیشترین تاثیرات را بر روی قیمت پلاستیک استرچ پالت دارد. تقاضا و عرضه در بازار و شرایط اقتصادی ممکن است قیمت را به طور کل تحت تأثیر قرار دهد، برای همین معمولا کارشناسان فروش هر کارخانه همیشه یک چشمشان به شرایط بازار است تا قیمت فروش خود را بر روی محصولات اعمال نمایند.

هزینه حمل و نقل:

از جمله عوامل موثر بر قیمت پلاستیک استرچ پالت هزینه حمل و نقل محصول به بازار مصرف یا به آدرس مشتریان است، به طور کل اگر مشتری میزان خرید بیشتری بکند بعضی از کارخانه ها حاضرند هزینه ارسال را نیز بر عهده بگیرند تا موجب جلب رضایتش شوند، اما به طور کل هزینه حمل نقل را هم کارشناسان فروش در زمان قیمت گذاری به طور قطع در نظر می گیرند.

قیمت پلاستیک استرچ پالت

قیمت پلاستیک استرچ پالت

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید بعضی از عوامل بر قیمت پلاستیک استرچ پالت تاثیر مستقیم می گذارند و دانستنشان از این نظر اهمیت دارد که خریدار با در نظر گرفتن شان می تواند نهایت دقت را انجام دهد تا محصول بهتری را بتواند از بازار دریافت نماید.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع محصولات به خصوص استرچ پالت آمادگی دارد تا آنها را برای شما مشتریان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 × سه =

فهرست