امروز دستگاه شیرینگ پک محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرده است. چرا که مردم می توانند هم در خانه و هم در کارخانه از انواع آنها استفاده کنند. یکی از انواع این دستگاه ها، دستگاه شیرینگ پک حرارتی یا همان دستگاه شیرینگ پک تونلی است. در مقالات مختلف در رابطه با انواع مختلف دستگاه های شیرینگ پک و کاربردهای آن ها برای شما صحبت های زیادی کردیم. در این مقاله به طور خاص قصد داریم در رابطه با دستگاه شیرینگ پک حرارتی صحبت کنیم، که یکی از انواع مهم دستگاه های شیرینگ پک است.

 پس اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ پک تونلی را دارید یا قصد دارید اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه بفرمایید.

دستگاه شیرینگ پک حرارتی

در ابتدا توضیح میدهیم که دستگاه شیرینگ پک چیست و به چه شکلی کار می کند؟

 در مقالات مختلف در رابطه با این موضوع صحبت کردیم. ولی بار دیگر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. چرا که موضوع بسته بندی، یکی از موضوعات بسیار مهم مخصوصاً در سال‌های اخیر است. شیرینگ کردن به معنی استفاده از پلاستیک یا نایلون یا فیلم شیرینگ برای بسته بندی از یک محصول یا یک دسته از محصولات است. به دلایل مختلفی ما تصمیم میگیریم که از انواع مختلف دستگاه های شیرینگ پک استفاده کنیم. یکی از این دلایل این است که، آیا تعداد محصولات ما زیاد هستند یا کم؟ یکی دیگر از دلایل ما، اندازه محصول است. یکی دیگر از دلایل این است که آیا برای مصرف خانگی از آن استفاده می‌کنیم یا برای تجارت خود از آن استفاده می‌کنیم یعنی در کارخانه؟ و دلایل بسیار زیاد دیگری که باعث می‌شوند که ما در میان دستگاه های شیرینگ پک مجبور شویم که تحقیق جامعه انجام دهیم و یکی از آنها را انتخاب کنیم. 

دستگاه شیرینگ پک حرارتی به چه شکلی کار می کند؟

 همانطور که گفتیم دستگاه شیرینگ پک حرارتی، نام دیگرش دستگاه شرینک پک تونلی است. همانطور که از نام آن بر می آید، وجه تمایز اصلی که با دیگر دستگاه ها دارد این است که، این دستگاه دارای یک تونل است. این دستگاه به این شکل کار می‌کند که محصول را روی نوار نقاله قرار می‌دهیم، بعد محصول به سمت تونل حرکت می کند. از طرفی در داخل تونل، نایلون یا فیلم شیرینگ روی محصول قرار می گیرد و همچنین حرارت بالایی به آن وارد می شود تا آن به بهترین شکل ممکن بسته‌بندی شود. و همچنین در همانجا دوخته می‌شود و در انتهای نوار نقاله ما محصول بسته بندی خود را به بهترین شکل ممکن تحویل میگیریم. 

دستگاه شیرینگ پک حرارتی

با استفاده از توضیحاتی که در بالا داده شد، می‌توانید متوجه سرعت بالای این دستگاه شوید. پس به خاطر سرعت بالای آن در بسته بندی بیشتر از دستگاه شیرینگ پک تونلی در کارخانجات و موارد تجاری استفاده می شود. باید این نکته را عرض کنم که، از این دستگاه های صنعتی بیشتر برای بسته بندی کالاها به صورت گروهی و یا دسته ای استفاده می شود. به عنوان مثال حتماً در سوپرمارکت های مختلف دیده اید که، نوشابه ها و یا نوشیدنی های مختلف به صورت یک پک در کنار یکدیگر بسته‌بندی شده باشند. و این امر که به صورت دسته ای محصولات را بسته بندی می کند، باعث می شود که سرعت بسته بندی فوق العاده بیشتر شود. و کاربردهای بسیار زیادی برای صاحبان تجارت های مختلف دارد. 

همانطور که گفته شد دستگاه شیرینگ حرارتی و یا تونلی، دارای یک تونل است. در همین جا متوجه می‌شوید که مهمترین قسمت این دستگاه تونل آن است. باید گفته شود که بیش از ۹۵ درصد از برق و یا گازی که برای این دستگاه صرف می شود، در همین قسمت مصرف می شود. چرا که مهمترین قسمت عملیات در همین بخش است. پس هنگام خرید این دستگاه باید دقت بسیار زیادی به تونل آن داشته باشید.

انواع مختلف دستگاه شیرینگ پک حرارتی کدام است؟

 دستگاه شیرینگ پک حرارتی و یا تونلی نیز انواع مختلفی دارد، که در در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

  •  دستگاه شیرینگ پک برقی 

  • دستگاه شیرینگ پک گازی

  •  دستگاه شیرینگ پک برقی و گازی( دوگانه سوز)

 باید گفته شود که این دستگاه ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. و تنها تفاوت عمده ای که با یکدیگر دارند در نوع سوخت آن ها است، که افراد با توجه به بودجه و ترجیح اقتصادی خود بین موارد بالا را انتخاب می کنند.

دستگاه شیرینگ پک حرارتی

اگر که قصد خرید انواع مختلف دستگاه نایلون شیرینگ پک حرارتی و یا تونلی را دارید، می‌توانید شرکت ما را برای این کار انتخاب کنید. و همچنین اگر که نمیدانید چه مدل دستگاهی را باید خریداری کنید، متخصصان ما می توانند به خوبی شما را در این امر مشاوره دهند. پس نگران نباشید و کار خود را به ما بسپارید.

انواع مختلف دستگاه شیرینگ پک حرارتی و یا تونلی از نظر عملکرد کدام است؟

 باید گفته شود که انواع مختلف دستگاه شیرینگ پک تونلی از لحاظ عملکرد، به دستگاه های تمام اتومات و نیمه اتومات تقسیم می شود. پس اینجا دومین تقسیم بندی این دستگاهها را برای شما مطرح کردیم.

 دستگاه شیرینگ پک تونلی تمام اتومات، به این شکل کار می‌کند که اپراتوری برای آن در نظر گرفته نمی‌شود و تمامی مراحل به صورت اتوماتیک انجام می گیرد. می‌توانید متوجه شوید که چقدر سرعت این دستگاه بالا است و همین امر باعث می‌شود که قیمت این دستگاه نیز بالاتر باشد. در مدل نیمه اتوماتیک آن یک اپراتور نیز وجود دارد که دستور انجام بعضی از مراحل را می‌دهد. ولیکن باید این نکته ذکر شود که اپراتور باید به خوبی آموزش دیده باشد تا فرایند به تاخیر نیفتد و آسیبی به محصولات وارد نشود. چرا که بحث بسته بندی بحثی بسیار جدی و مهم است. 

از دستگاه شیرینگ پک حرارتی در کجا استفاده میشود؟

 همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، این دستگاه به خاطر سرعت بالایی که دارد و همچنین حجم بسیار بالایی از محصولات را که می تواند به صورت گروهی بسته بندی کند، باعث شده است که استفاده بسیار زیادی از آن در صنعت و کارخانه های مختلف می شود. نحوه پلمپ کردن و بسته بندی این دستگاه به شکلی است که مانع از ورود هرگونه آلودگی، رطوبت و هر چیزی اضافه به محصول می شود. به خاطر همین دلیل، از این دستگاه در صنایع غذایی و دارویی که جز حساس ترین صنایع موجود هستند، استفاده می شود.

مطالعه ی بیشتر: دستگاه شیرینگ پک دستی

دستگاه شیرینگ پک حرارتی

سخن پایانی دستگاه شیرینگ پک حرارتی

 در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک صائن به توضیح و تشریح دستگاه شیرینگ پک حرارتی پرداختیم. در ابتدا توضیح دادیم که کلاً عملیات شیرینگ کردن به چه معنی است و چه کاربرد هایی دارد. و در ادامه به عنوان یک نمونه خاص از انواع دستگاه های شیرینگ پک، دستگاه شیرینگ پک حرارتی و یا تونلی را توضیح دادیم. این نمونه از دستگاه های شیرینگ پک، کاربرد بسیار زیادی در صنعت و کارخانه های مختلف دارد و همچنین کاربری بسیار زیادی نیز دارد. بسیاری از بسته‌بندی های مهم و حساس را با استفاده از این دستگاه انجام می دهند، به خاطر همین است که بسیار برای کارخانه ها و افراد تجاری این دستگاه اهمیت دارد.

 اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ پک تونلی را دارید، می توانید از متخصصان پوشش پلاستیک بخواهید تا برای شما این دستگاه را فراهم کنند و اگر مشاوره ای در این زمینه نیاز دارید، نیز متخصصان ما می‌توانند به بهترین شکل ممکن تمامی اطلاعاتی را که شما نیاز دارید را به شما بدهند.

 امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را حتما با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سه × یک =

فهرست