چرا میزان استفاده از استرچ محافظ غذا زیاد است؟

استفاده از استرچ محافظ غذا در جامعه ای مثل ایران که به امور بهداشتی بسیار اهمیت داده می شود زیاد است. ما ایرانی ها عادت داریم در زمان خرید محصولات غذایی به اولین نکته ای که توجه می کنیم بهداشت است، اگر بهداشت مناسب بود اقدام به خرید می نماییم.

وجود دارند جوامعی مثل عراق که هنوز به این سطح از بهداشت نرسیده اند و هیچ وسواسی روی این امور نه کاسبش و نه مشتریانش ندارند. اگر در بازارهایشان قدم بزنید بدون استرچ محافظ غذا، خوراکی هایی مثل شیرینی جات با گرد و خاک و آلودگی مخلوط شده و به فروش می رسند.

استرچ محافظ غذا

استرچ محافظ غذا

 

همین نکته نشان می دهد که توجه به چنین اموری مثل استفاده از استرچ محافظ غذا در ژنتیک آن جامعه نهادینه شده است یا نشده است. جامعه ایران از زمان قدیم حتی پیش از اسلام هم به بهداشت اهمیت می دادند و برایشان اهمیت داشت که سلامت خود را حفظ نمایند.

استفاده از استرچ محافظ غذا می تواند به امور بهداشتی کمک کند، به همین دلیل این کالا امروزه به میزان بسیار زیادی در کارخانه جات تولید می شود و به بازار مصرف عرضه می گردد. خیلی از مغازه ها مثل شیرینی فروشی ها مشتریان ثابت چنین محصولی هستند.

شیرینی ها و محصولاتی از این دست به مدت زیاد باید در مغازه بمانند تا مشتری مراجعه نماید و آنها را خریداری کند. اگر این محصولات به خوبی با استرچ محافظ غذا محافظت نشوند آلودگی های محیطی و حشرات سلامت آنها را به خطر می اندازد.

معمولا سازمان هایی مثل بهداشت به فعالیت های اقتصادی که به غذا مربوط هستند توجه ویژه می کنند و آنها را ملزم می نمایند تا از استرچ محافظ غذا استفاده نمایند. اگر واحدی این امور را به خوبی انجام ندهد از فعالیت هایش جلوگیری می کنند.

اگر اداره بهداشت در کشوری به کسانی که در امور غذایی فعالیت دارند به خوبی رسیدگی و نظارت نکند سلامت آن جامعه دچار مخاطره می گردد. این مخاطرات به صورت بیماری های مختلف و یا پایین آمدن میزان عمر آن جامعه نمود پیدا می کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا نکاتی که باعث می شود تا استفاده از استرچ محافظ غذا به میزان زیادی افزایش پیدا کند را برای شما خواننده محترم نام برده و مختصر شرح دهیم تا این قضیه در ذهن شما روشن تر از قبل شود.

 

دلایل استفاده زیاد از استرچ محافظ غذا:

هر محصولی که در یک جامعه میزان استفاده اش زیاد می شود قطعا دلایلی با خود به همراه دارد. دانستن این دلایل می تواند کمک کند تا میزان اهمیت استفاده از آن برای شما مخاطب عزیز و گرامی بهتر درک شود. در ادامه این دلایل را نام برده و مختصر شرح می دهیم.

به خوبی روی غذاها را می پوشاند:

یکی از خوبی هایی که استرچ محافظ غذا دارد این است که به خوبی روی محصولات خوراکی را می پوشاند. پوشانده شدن غذاها باعث می شود تا کیفیت آنها به خوبی هر چه تمام تر حفظ گردد و از نظر سلامت مشکلی برای آنها پیش نیاید.

علم پزشکی امروزه اثبات کرده است بیشتر مشکلاتی که برای آدم ها از نظر سلامتی پیش می آید مربوط به غذا است. اگر یک جامعه به سلامت غذاهای خود اهمیت بدهد نه تنها سرانه عمرش بالا می رود بلکه از شادابی و طراوت بهتری برخوردار می شود.

سلامت یک جامعه چیزی نیست که بشود با آن شوخی کرد. در طول زمان بسیاری از بیماری هایی که پیش آمده و به صورت اپیدمی پخش شده است مربوط به امور غذایی بوده است از همین رو بسیار اهمیت دارد تا غذاها را به خوبی پوشاند.

اگر که دوست دارید انواع مختلف نایلون استرچ غذایی را ببینید حتما روی لینک بزنید.

استرچ محافظ غذا

استرچ محافظ غذا

 

توصیه می کنم حتما به مقاله ی به چه دلایلی از سلفون مواد غذایی استفاده می شود؟ سر بزنید.

 

خاصیت چسبندگی مناسبی دارد:

استرچ محافظ غذا به علت این که در کارخانه ها با تکنولوژی های به روز تولید می گردد دارای خاصیت چسبندگی است. خاصیت چسبندگی سبب می شود تا به خوبی بتواند بسته های غذایی را بپوشاند و جلوی نفوذ هر عامل بیرونی را بگیرد.

معمولا همین عوامل بیرونی هستند که ممکن است امنیت و سلامت غذا را به خطر بیندازند و باعث بیماری شوند. وقتی استرچ به خوبی به بسته های غذایی بچسبد و نفوذی اتفاق نیفتد مشکلی از بابت سلامتی اتفاق نخواهد افتاد.

برای بسته بندی اقلام نافرم مناسب است:

بسیاری از بسته های خوراکی هستند که بسیار نافرم هستند و به راحتی نمی شود با هر چیزی آنها را آک بند کرد. برای این که آنها را مناسب بسته بندی کرد باید از استرچ محافظ غذا استفاده نمود. این محافظ به خوبی کش می آید و نافرمی بسته مانع عدم بسته بندی شدن آن نمی شود.

باید این نکته را قبول کرد که تمامی بسته های غذایی دارای شکل هندسی منظمی نیستند و همین باعث می شود تا بسته بندی آنها با مشکلاتی مواجه شود. معمولا این مشکلات با لوازمی بسته بندی مثل استرچ امروزه قابل حل است و مشکلات به راحتی از سر راه برداشته می شوند.

جلوی نفوذ هوا را می گیرد:

هوا سوای از این که آلودگی را می تواند انتقال بدهد می تواند موجب از بین رفتن کیفیت مواد غذایی بشود. بسیاری از خوراکی ها هستند که اگر با استرچ محافظ غذا مورد مراقبت قرار نگیرند و با هوا مجاور شوند کیفیت خود را از دست می دهند.

هوا اگر به بعضی از مواد غذایی برسد موجب سفت شدن و از دست رفتن کیفیت شان می شود. به همین دلیل فروشنده ها ضرورت دارد تا آنها را به وسیله ای مورد محافظت قرار دهند. استرچ محافظ دقیقا همان کاری را که فروشندگان به آن نیاز دارند برایشان انجام می دهد.

ظاهر بسته بندی را شیک و شکیل می کند:

یکی از مواردی که خریداران مواد غذایی به آن توجه می کنند و سپس دست به خریداری کردنش می زنند ظاهر آن است. اگر خوراکی ها با استرچ محافظ غذا بسته بندی شوند مشتری در زمان خرید نسبت به سلامتش بیشتر مطمئن می شود.

سوای از مسائل سلامتی داشتن یک ظاهر زیبا و شکیل مشتری را بیشتر ترغیب می کند تا دست به خرید آن خوراکی که با استرچ محافظت شده است بزند. زیرا مشتری می داند ظاهر زیبا نشان از کیفیت بالای تولید کننده آن است.

استرچ محافظ غذا

استرچ محافظ غذا

 

خاصیت کشسانی بالایی دارد:

استرچ محافظ غذا دارای خاصیت کشسانی زیادی است. این خاصیت کشسانی به تولید کنندگان مواد غذایی کمک می کند تا به راحتی بتوانند بسته های غذا را مورد محافظت قرار بدهند. هر چه اقلام خوراکی بهتر پوشانده شود بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. انسان امروزی در زمان خرید مواد خوراکی به بهداشتی بودن آن بسیار توجه دارد زیرا می داند راز سلامتی اش در غذای سالم خلاصه می شود.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و خواندید استفاده از استرچ محافظ غذا برای امور مربوط به اقلام خوراکی بسیار ضروری است و اداره بهداشت بسیار به آن توجه می نماید. سلامت جامعه در گرو استفاده از چنین محصولاتی است و اداراتی مثل بهداشت با آگاهی از این نکته به فعالیت های مربوط به اموری غذایی سخت می گیرند.

در آخر لازم به یادآوری است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید استرچ محافظ غذا این آمادگی را دارد تا محصولاتش را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای شما مشتریان عزیز در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر تنها کافی است با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سیزده + یک =

فهرست