در این مقاله در رابطه با 3 نوع نایلون شیرینگ پک صحبت خواهیم کرد. شما باید آگاهی کافی و لازم را برای انتخاب بهترین نایلون مورد نیازتان برای بسته بندی کالاها داشته باشید.

این مقاله را با تمرکز کافی مطالعه کنید تا بتوانید بهترین نایلون شیرینگ پک را برای خود انتخاب کنید.

سه پوشش اصلی مورد استفاده در بسته بندی با استفاده از نایلون شیرینگ پک برای محافظت و ایمن سازی محصولات برای محیط های خرده فروشی و حمل و نقل عبارتند از 3 نوع نایلون شیرینگ پک: پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی اتیلن (PE) و پلی الفین (POF). هر کدام دارای قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی هستند که آنها را برای کاربردهای خاص مناسب می کند.

3 نوع نایلون شیرینگ پک

3 نوع نایلون شیرینگ پک

تفاوت اصلی این نوع از نایلون های شیرینگ پک در چیست؟ 

بهترین انتخاب برای نیازهای بسته بندی شما کدام است؟

این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا به بهترین جواب برسید!

مواد سازنده ی 3 نوع نایلون شیرینگ پک چیست؟

ماده ای که به عنوان نایلون شیرینگ پک، شناخته می شود یک روکش پلاستیکی شفاف است که برای بسته بندی میلیون ها محصول در سراسر جهان استفاده می شود. بسته بندی شرینک به این دلیل که محصول بسته بندی شده در معرض گرما قرار می گیرد، جمع می شود.

هر یک از این 3 نوع نایلون شیرینگ پک، را می توان به همراه افزودنی های مختلف در پوشش های چند لایه اکسترود کرد، که ویژگی های خاصی را در زمینه ی ماندگاری یا ظاهر ارائه می دهد. 

رول های بسته بندی شده را می توان به صورت رول پهن، کیسه، روکش، نوار و لوله شکل داد و نوعی محافظ مقاوم در برابر دستکاری به کالاهای بسته بندی شده اضافه کرد. اگر مطمئن نیستید که باید از این بسته بندی های ایده آل برای خود استفاده کنید، در اینجا به تفکیک سه مورد اشاره می کنیم:

بسته بندی شیرینگ پی وی سی

یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک، نایلون شیرینگ PVC است.

زمانی که متداول‌ترین ماده بسته‌بندی شیرینگ در جهان بود، به دلیل قابلیت‌های چند منظوره بودن سبک و ارزان قیمت بودنش، روکش PVC شرینک به دلایل زیادی از آن زمان به PE و POF تبدیل شده است. به طور خاص دلایل اصلی به دلیل خطرات سلامتی در حین ایجاد و سوزاندن و پایداری هستند که باعث تبدیل آن شده است.

پی وی سی در شکل سفت و سخت خود بادوام است و در بسیاری از کاربردها از جمله پروژه های ساختمانی و محصولات لوازم خانگی استفاده می شود. از نظر بسته‌بندی، PVC در کاربردهای سفت و سخت از جمله بسته‌بندی تاشو و کاربردهای انعطاف‌پذیر از جمله بسته‌بندی شیرینگ دیده می‌شود. پلی وینیل کلراید ترکیبی از سه عنصر کربن، هیدروژن و کلر است.

به دلیل بوهای شدید و مضری که هنگام گرم شدن منتشر می شود، برای استفاده در تاسیسات، دارای تهویه مناسب توصیه می شود. پی وی سی به دلیل ترکیب شیمیایی آن و این محصولات جانبی مضری که در طی ایجاد آن منتشر می شود، تجزیه آن در بسیاری از کشورها ممنوع شده است.

 

3 نوع نایلون شیرینگ پک

3 نوع نایلون شیرینگ پک

 

برندهایی که به مسئولیت های شرکتی و اجتماعی اهمیت زیادی می دهند در ممنوعیت PVC در بسته بندی به این کشورها پیوسته اند. 

حقایق سریع در مورد بسته بندی شیرینگ PVC به عنوان یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک :

 • زمانی رایج ترین مواد بسته بندی شیرینگ در جهان به شمار می رفت.
 • مزاج با تغییرات دمایی سرد و گرم، باعث شکنندگی در هنگام خیلی سرد و چروک شدن در هنگام خیلی گرم به شمار می رود.
 • مقاومت بالاتر در برابر انتشار پارگی، پلی اولفین و همچنین مقاومت بالاتر در برابر سوراخ شدن را دارد.
 • اگر از روکش PVC استفاده می کنید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که بالاترین استانداردهای ممکن برای استفاده در سراسر زنجیره تامین شما استفاده می شود.
 • کاربردهای روکش PVC Shrink عبارتند از: بسته بندی CD/DVD، جعبه های بازی و نرم افزار، و سایر موارد غیر خوراکی.
 • به دلیل ماهیت شکننده تر آن پس از شیرینگ شدن، برای جمع کردن چندین مورد با هم خوب نیستند.
 • رسوبات کربن را روی سیلر باقی می‌گذارد، نگهداری مناسب و منظم برای عملکرد مداوم در آن مورد نیاز است.
 • بوهای مضر را در حین آب بندی و گرمایش آزاد می کند، احتیاط و تهویه مناسب نیز در آن ضروری است.
 • جهت گیری ترجیحی (فقط در یک جهت جمع می شود) و نیروی جمع شدگی کم را ارائه می دهد.

بسته بندی شیرینگ POF به عنوان یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک :

شرینک پلی الفین یک روکش شرینک ممتاز بسیار بادوام و همه کاره است. این ماده در بسیاری از کاربردها جای PVC ذکر شده در بالا را گرفته است و همچنین یک ماده ایمن مواد غذایی مورد تایید FDA است.

 مواد پلی الفین با ویژگی های متفاوتی در دسترس هستند، از جمله پوشش متقاطع که استحکام کششی بالا و شفافیت باورنکردنی را برای کاربردهای بسته بندی با سرعت بالا فراهم می کند. 

 

با استحکام بیشتر، توانایی ایجاد رول‌های طولانی‌تر با گیج‌های نازک‌تر در دسترس، امکان تغییر رول کمتر و افزایش کارایی و بهره‌وری را فراهم می‌کند. بسته بندی شیرینگ پلی الفین، دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر سوراخ شدن و استحکام مهر و موم است که به اقلام نامنظم اجازه می دهد تا در طول چرخه ی عمر، زنجیره تامین خود محافظت عالی داشته باشند. POF در ضخامت های کم 35-gauge (0.35 mil) موجود است و معمولاً در گیج های 45،60، 75 و 100 (1 mil) موجود است.

تطبیق پذیری و هزینه نسبتاً پایینی که POF برای چندین دستگاه و فرم های بسته بندی ارائه می دهد، آن را به شکلی مناسب از تولید کنندگان بسته بندی محافظ در هر اندازه ای تبدیل کرده است. در برخی موارد POF نیاز به سوراخ هایی دارد که به روکش اضافه شود. سوراخ‌های ریز قبل از استفاده به روکش اضافه می‌شود که اجازه می‌دهد هوا در طول فرآیند انقباض برای بسته‌بندی صاف از آن خارج شود. به همین دلیل روکش شرینک پیش سوراخ شده توسط بسیاری از تامین کنندگان در دسترس است.

 

3 نوع نایلون شیرینگ پک

3 نوع نایلون شیرینگ پک

حقایق سریع در مورد POF یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک:

 • روکش شرینک با کیفیت ممتاز، روکش شرینک تزیینی با شفافیت بالا AKA.
 • ساخته شده از مواد 100% قابل بازیافت
 • شفافیت عالی و ظاهر قفسه ای براق؛ عالی برای محصولات مصرفی که در آن ظاهر بسیار مهم است (اسباب بازی، بازی، آب نبات، کتاب، غذا، بیشتر اقلام خرده فروشی)
 • قابلیت انقباض سریع و کامل (در صورت گرم شدن منقبض می شود و به محض خارج شدن از تونل انقباض، کالای نهایی به دست می آید)
 • بادوام، همه کاره، کم هزینه
 • عالی برای بسته بندی چندین مورد با هم، مانند جعبه های دستمال کاغذی.
 • POF متقاطع برای کاربردهای با سرعت بالا عالی است، استحکام بیشتری را بدون به خطر انداختن شفافیت و جلوگیری از تجمع اجزای آب بندی ارائه می دهد.
 • پلی الفین گران تر است اما بادوام تر است، نه اینکه تحت تأثیر تغییرات دما باشد.
 • FDA برای تماس با غذا تایید شده است.
 • استحکام کششی عالی و قابلیت انتشار تا پاره شدن را دارد.
 • POF از پیش سوراخ شده در دسترس است و اجازه می دهد تا سطحی یکنواخت و بدون حباب هوا را داشته باشید.

مطالعه ی مقاله ی شیرینگ پک تونلی توصیه می شود.

نایلون شیرینگ پک PE 

پلی اتیلن نوعی پلی اولفین است، به این معنی که یک پوشش تک مونومر است که با افزودن اتیلن در طی پلیمریزاسیون تشکیل می شود. پلی اتیلن در چندین نوع بسته بندی محافظ انعطاف پذیر از جمله بسته بندی جمع شونده و بسته بندی کششی استفاده می شود و برای هر کدام بسیار متفاوت عمل می کند. به همین دلیل است که یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک بشمار می آید.

پلی اتیلن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، اما رایج ترین آنها عبارتند از: پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE). هر کدام از اینها به بهترین وجه در کاربردهای صنعتی مختلف استفاده می شوند، اما برای بسته بندی شرینک، LDPE رایج ترین شکل است.

از مزایای استفاده از LDPE نسبت به سایر اشکال بسته بندی شرینک می توان به استحکام و دوام بیشتر برای اقلام سنگین تر و بزرگتر مانند بسته های چندگانه نوشیدنی اشاره کرد. این روکش‌ها همچنین قابل چاپ هستند و می‌توانند در عین حفظ تصویر و استحکام مورد نیاز، گرافیک عالی به آن اضافه کنند.

در جایی که POF و PVC در ضخامت گیج معمولاً به حدود 100 گیج محدود می شوند، گیج های بالاتر PE تا گیج 1200 امکان پذیر است!

 این ضخامت ها در کاربردهای صنعتی دریایی مانند بسته بندی قایق برای ذخیره سازی استفاده می شود. معایب PE برای شرینک این است که نرخ انقباض بالایی ندارد، معمولاً حدود 20٪، و شفافیت قابل توجهی کمتری نسبت به سایر روکش ها دارد ولی همچنان یکی از 3 نوع نایلون شیرینگ پک است.

اگر این مقاله را با دقت کافی مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید که کدام از از 3 نوع نایلون شیرینگ پک برای شما کارایی بهتری دارد و نسبت به خرید آن اقدام می کنید.

 

ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن سالهاست که در زمینه ی تولید و فروش انواع مختلف نایلون شیرینگ پک فعالیت داریم و امیدواریم که میزبان خوبی برای شما عزیزان باشیم.

توصیه می کنم مقاله ی فیلم استرچ را حتما مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

4 × 3 =

فهرست