مزایای نایلون گلخانه ای کدام است؟

افرادی که گلخانه دارند مدام به فکر راه حل هایی هستند که رشد و نمو گیاهان و محصولات خود را بالا ببرند. یکی از راه حل هایی که در این زمینه پیشنهاد شده است استفاده از نایلون گلخانه ای است. چرا که محصولات برای رشد و نمو به نور کافی نیاز دارند و همچنین باید به دور از رطوبت و گرد و خاک و موارد دیگر باشند. نایلون گلخانه ای توانسته است که تمامی انتظارات صاحبان گلخانه ها را برآورده سازد. در این مقاله در رابطه با مزایای نایلون گلخانه‌ ای صحبت‌ خواهیم کرد.

همه ما میدانیم فضایی که برای گلخانه ها نیاز است، فضایی است که نور خورشید باید بتواند به درون آن رسوخ پیدا کند و باعث رشد و نمو گیاهان و محصولات شود. پس همه ما میزان اهمیت گلخانه ها و موادی که برای دیوار و سقف آنها استفاده می شود را می توانیم به راحتی درک کنیم. این دیواره و سقف قرار است که محصولات ما را از شرایط آب و هوایی، سرما، گرما و موارد بسیار زیادی محفوظ نگه دارد. صاحبان گلخانه ها مدام چالش بزرگی در انتخاب این دیواره دارند. آنها باید تحقیقات لازم را انجام دهند و بین شیشه و پلاستیک انتخاب کنند.

هرچند که به عنوان یک نکته باید گفت که، هم شیشه و هم نایلون این انتظارات را برآورده می سازند. ولی نکاتی وجود دارند تا به ما کمک کنند که بفهمیم کدام یکی از این دو مورد برای ما مناسب تر است. در این مقاله قرار است در مورد مزایای نایلون گلخانه ای برای شما صحبت کنیم. پس اگر که شما هم دچار این چالش هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایید.

 

مزایای نایلون گلخانه ای

مطالعه بیشتر: قیمت نایلون گلخانه ای

مزایای نایلون گلخانه ای کدام است؟

  • در میزان هزینه ها صرفه جویی بسیار زیادی می کند. یکی از مزایای نایلون گلخانه ای صرفه جویی در میزان هزینه ها است. هزینه استفاده از نایلون گلخانه ای بسیار کمتر از گلخانه شیشه ای است.از طرفی هزینه گرم کردن و حرارت دادن در گلخانه های نایلونی حدود ۵۰ درصد کمتر از گلخانه های شیشه ای است.از طرفی به خاطر سبک بودن نیاز به اسکلت بسیار محکمی ندارد، پس از این جهت نیز در هزینه ها صرفه جویی بسیار زیادی می شود.
  • بسیار راحت احداث می شوند. با توجه به انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارند زمان نصب بسیار راحت احداث می شوند. از طرفی اگر اشتباهی در کار رخ دهد خسارت بالایی به ما وارد نمی شود. همچنین اگر که قصد تعویض شیشه ها را داشته باشیم یا اگر همانطور که گفته شد خسارتی به شیشه ها وارد شود، هزینه ی تعویض کردن آنها بسیار سنگین است. در صورتیکه اگر بخواهیم نایلون گلخانه ای را تعویض نمایید و یا اینکه آن را جایگزین نماییم، بسیار هزینه کمتری برای ما خواهد داشت و همچنین بسیار راحت تر این اتفاق می‌افتد.
  • در زمان بسیار کمی احداث می‌شوند. به یکی دیگر از مزایای نایلون گلخانه ای رسیدیم. زمانی که شما از نایلون گلخانه ای استفاده می کنید حتی می توانید خودتان، اگر که اندازه گلخانه متناسب بود، به تنهایی عملیات احداث را انجام دهید. این کار زمان زیادی را از شما نمی گیرد. شما می توانید در ۲ تا ۳ روز این کار را انجام دهید، ولی اگر گروهی برای انجام داشته باشید، این عملیات را در یک تا دو روز می توانید به پایان برسانید.
  • پوششی یکپارچه هستند. در زمان احداث، این نایلون ها، مانند شیشه به صورت تکه تکه نیستند بلکه این پوشش به صورت یکپارچه احداث می شود. 
  • گرما را به بهترین شکل ممکن نگه میدارند. یکی از مزایای نایلون گلخانه ای این است که با توجه به مکانی که زندگی می کنید و شرایط آب و هوایی که وجود دارد، شما انتخاب می کنید که از چه مدل پلاستیکی و با چه موادی استفاده کنید. بعضی از انواع این پلاستیک ها هم بسیار راحت نصب می شوند و هم این که گرما را به بهترین شکل ممکن برای شما نگه میدارند.
  • طول عمر بسیار بالایی دارند.  یکی از موارد بسیار مهم از مزایای نایلون گلخانه ای، طول عمر بسیار بالای آنها است. در مواردی که شما  لایه‌های بالاتری استفاده کنید، که این نایلون های گلخانه‌ای چند لایه شوند، طول عمر بیشتر از آن چیزی که مد نظر شما هست را به شما تحویل میدهند. پس اگر به دنبال کاری هستید که طول عمر بسیار بالایی داشته باشد، باید انواع نایلون های گلخانه را بشناسید و بعد آنها را انتخاب کنید.
  • مقاومت بسیار بالایی دارند.  یکی از مزایای نایلون گلخانه ای که بسیار با اهمیت است، مقاومت بسیار بالای آن است. در مواردی که از نایلون گلخانه ای چند لایه استفاده می‌شود، حتی مقاومت و قدرتی بالاتر از گلخانه شیشه ای را ارائه داده است. اگر که از  نایلون گلخانه ای نازک استفاده می کنید، حتماً باید با هر تغییر آب و هوایی این  نایلون را عوض کنید چرا که استقامت خود را از دست میدهد. 
  • مزایای نایلون گلخانه ای

 

  • امکان تنظیم انتقال نور بسیار بالا دارند. شما با توجه به مکانی که گلخانه خود را تأسیس کرده اید و یا با توجه به نوع محصول خود انتخاب می کنید که چه مقدار نوری باید به محصول برسد در این قسمت به  یکی دیگر از مزایای نایلون گلخانه ای رسیدیم. شما به راحتی می توانید میزان نوری که قرار است به محصول شما برسد را تنظیم کنید. 
  • نگهداری بسیار راحتی دارند.  به عنوان یکی از مزایای نایلون گلخانه ای باید گفت که، نگهداری آنها بسیار راحت است. باید بدانید اگر که گلخانه شیشه ای داشته باشید چند وقت یکبار باید آن را تمیز کنید. ولی زمانی که از نایلون گلخانه ای استفاده کنید، این عملیات را حداکثر یک یا دو بار در سال بیشتر نیاز نیست که انجام دهید. حتی اگر خواستید می توانید به راحتی این نایلون را جدا کرده و آن را با یک نایلون دیگر جایگزین کنید چرا که هم عملیات نصب راحتی دارد و هم اینکه هزینه بسیار کمی دارد.

سخن پایانی مزایای نایلون گلخانه ای 

 در این مقاله به مزایای نایلون گلخانه پرداختیم. در ابتدا در مورد این قضیه صحبت کردیم که چرا پرداختن به این موضوع اهمیت دارد. و اینکه صاحبان گلخانه های زیادی دارای دچار این چالش هستند. آیا گلخانه شیشه ای را انتخاب کنند یا نایلونی.  شرایط مختلفی را متصور شدیم و با توجه به شرایط متفاوت صحبت کردیم که بهترین نایلون گلخانه ای چه مزایایی را برای شما خواهد داشت.

هر چند که همانطور که در ابتدای مقاله صحبت کردیم، هم شیشه و هم نایلون می‌توانند انتظارات شما را برآورده سازند. ولی ما نایلون را به عنوان ابزاری که نصب آن بسیار راحت و کم هزینه و دارای ویژگی های بسیار زیاد دیگری است انتخاب کردیم. ما در شرکت پوشش پلاستیک به راحتی می توانیم نایلون گلخانه ای مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن برای شما فراهم سازیم.

شما همچنین می توانید از دیگر خدمات پوشش پلاستیک مانند فیلم استرچ ها نیز بهره ی کامل را ببرید.

 امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سیزده − 1 =

فهرست