استرچ چیست؟ و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

شاید این را از خود پرسیده باشید که فیلم استرچ چیست؟ و چرا دغدغه بسیاری از صنایع این است که از این نوع پوشش برای بسته بندی کردن محصولات خود بهره ببرند تا به نحو شایسته ای کالاهای خود را تحویل مشتریان بدهند.

به خصوص که در ارسال کالاهای صادراتی این نوع از پوشش بسیار در به دست آوردن رضایت مشتری تاثیر دارد، به خصوص از دوران به وجود آمدن پاندمی کرونا این نوع بسته بندی ها اهمیت ویژه پیدا کردند و اکثر تولید کنندگان و مصرف کنندگان تا حدودی می دانند که فیلم استرچ چیست؟

در گذشته قبل از این که بشر بدانید فیلم استرچ چیست؟ برای بسته بندی کالاهایش به سراغ جعبه فلزی و چوبی می رفت که سوای از هزینه زیادی که داشت، حمل و نقل کردنش بسیار مشکل بود و با مشکلات بزرگ و عدیده ای روبرو می شد.

اما از زمانی که دیگر بشر می داند فیلم استرچ چیست؟ دیگر برای بسته بندی به سراغ این شیوه های قدیمی و همراه با مشکل نمی رود، بلکه با استفاده از این شیوه نوین تر که بسیار سبک تر و ارزان تر تمام می شود کار خود را با آنها راه می اندازد.

استرچ چیست؟

استرچ چیست؟

 

برای آشنایی در رابطا با انواع استرچ صنعتی حتما روی لینک بزنید.

استرچ چیست؟

استرچ بسته بندی روشی است که برای حفاظت و ایمن نگه داشتن محصولات به کار گرفته می شود. در این روش از روکشی فیلم مانند استفاده می‌ شود که بر روی محصول یا بسته‌ بندی قرار می ‌گیرد. با کشیدن این فیلم، انقباض اتفاق می‌ افتد و فیلم به تنگی خود برای ثابت نگه ‌داشتن محصول کمک می کند.

همچنین استرچ بسته بندی برای حفاظت از محصولات در طول حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع بسیار مؤثر است. این روش با ثابت کردن از آسیب به محصولات جلوگیری می‌ کند. همچنین، باعث می ‌شود تا محصولات در برابر آب، گرد و غبار، رطوبت و آلودگی‌ های محیطی محافظت شوند.

استرچ بسته بندی معمولاً در صنعت‌ های مختلف مانند صنایع غذایی، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، لوازم پزشکی، انواع نوشیدنی و موارد دیگر استفاده می ‌شود. امیدواریم توضیحات بالا به شما خواننده گرامی کمک کرده باشد تا بدانید استرچ چیست؟ و چه کارایی هایی دارد.

انواع استرچ

برای این که بهتر بتوانید بفهمید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که با انواعش آشنا شوید تا بلکه بهتر بتوانید آن را بشناسید. انواع استرچ بسته بندی عبارتند از:

استرچ دستی:

برای بهتر درک کردن بهتر این که استرچ چیست؟ برایتان استرچ دستی را توضیح می دهیم که یکی از انواع استرچ است تا بلکه ذهنیتتان در این مورد تا حدود زیادی روشن شود. استرچ دستی یک ماده ورقه ای نازک و کشسانی می باشد که ضخامت چندان زیادی ندارد.

این نوع استرچ را معمولا به صورت دستی به دور بسته ها می پیچند و با دست می کشند تا به مقاومت بیشتر آنها کمک کند، در این نوع استرچ هر چه میزان درصد الاستیک در آن بالاتر باشد کیفیتش بیشتر است و بهتر به مقاومت کالاها کمک می کند.

همچنین این نوع از استرچ کاملا مناسب برای کسانی است که در خطوط خود به طور کل از نیروی انسانی استفاده می کنند و بسته بندی انجام می دهند، با توضیحاتی که دادیم قطعا بیشتر دانستید که استرچ چیست؟ و نوع دستی اش چه کارایی ای دارد.

حتما به مقاله ی بسته بندی مواد غذایی سر بزنید.

استرچ نیمه اتوماتیک:

از دیگر انواع استرچ می باشد که توضیحاتی در موردش به طور قطع کمک می کند تا بهتر بفهمید استرچ چیست؟ و چه کارایی هایی دارد. این نوع استرچ از پلی اتیلن خطی و چسب پی تی بی با درصدهای مختلف تولید می شود و برای بسته بندی به کار گرفته می شود.

این نوع از استرچ قدرت کشسانی بالایی داشته و به راحتی در برابر عوامل فیزیکی آسیب نمی بیند و دچار پارگی و سوراخ شدگی نمی گردد که همین موارد موجب شده تا در بسیاری از کارگاه های بسته بندی صنعتی مورد استفاده داشته باشد.

این نوع از فیلم استرچ در برابر غبار و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد و معمولا بسته هایی که به وسیله آن مقاوم سازی می شوند تا حد زیادی سالم به مقصد می رسد بدون این که هیچ گونه مشکل فیزیکی ای برایش رخ داده باشد.

استرچ چیست؟

استرچ چیست؟

استرچ با قدرت کشش معمولی:

برای این که بهتر درک کنید فیلم استرچ چیست؟ در ادامه استرچ معمولی را توضیح می دهیم که یکی از انواع پر کاربرد برای بسته بندی می باشد. این نوع استرچ معمولا به وسیله دستگاه های نیمه اتوماتیک در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلم استرچی که قدرت معمولی دارد و کشش معمولی دارد معمولا تا چهار برابر طول خود کش می آید، البته به ضخامتش هم بستگی دارد. این نوع استرچ به خوبی بسته ها را پوشش می دهد و برای استفاده از آن معمولا یک کاربر به عنوان اپراتور باید پشت دستگاه قرار بگیرد و بعد از بسته بندی به موقع قطع نماید.

استرچ تمام اتوماتیک:

برای این که بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که نوع دیگر آن یعنی تمام اتوماتیک که به وسیله دستگاه به دور کالاها پیچیده می شود را نیز بشناسید تا اطلاعاتتان کامل شود و کاربرد هایش را بدانید.

این نوع استرچ از لحاظ کشسانی بسیار عالی است و دلیل این کشش زیاد هم به نوع ماده اولیه ای که در آن برای تولیدش به کار گرفته شده است بر می گردد، معمولا در استرچ های معمولی از پلی اتیلن استفاده می شود اما در این نوع استرچ از اتیلن و آلفا اتیلن برای تولیدش بهره برده می شود.

برای این که میزان کشش این محصول بالا برود در زمان تولیدش به آن پی وی سی می افزایند که موجب ویژگی های متفاوتی در این نوع استرچ نسبت به استرچ های دیگر می شود، تا جایی که شد اطلاعاتی در این زمینه ارائه دادیم تا بهتر درک کنید استرچ چیست؟ و همچنین انواعش را بهتر بشناسید و کاربردهایشان را بدانید.

استرچ علوفه:

برای این که بهتر بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد تا استرچ علوفه را نیز بشناسید، این نوع از استرچ در سایزهای بسیار بزرگ تولید می شود و توانایی این را دارد تا یونجه، ذرت و غیره را از عوامل طبیعی و حیوانات موذی حفظ نماید.

این نوع از استرچ کیفیت علوفه و دیگر اقلامی را که در آن قرار بگیرد را از شرایط آب و هوایی به خوبی محافظت می نماید و کمک می کند تا به مدت طولانی تری سلامت خود را حفظ نمایند، معمولا کشاورزانی که فضای انبار زیادی ندارند از این نوع استرچ برای محافظت از علوفه در فضای بیرون بهره می برند.

استرچ سوپر پاور:

برای این که بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که یکی دیگر از انواعش را که سوپر پاور نام دارد را نیز بشناسید. این نوع از استرچ معمولا بیشتر برای بسته بندی کردن اقلامی مثل نوشابه ها و آب معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از استرچ در برابر دمای زیاد مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی در برابر ضربات فیزیکی آسیب نمی بیند و به هر نحوی که شده از کالاها به خصوص در زمان بارگیری و انتقال محافظت می کند تا سالم به دست مصرف کننده نهایی برسد و از آن بهره ببرد.

استرچ چیست؟

استرچ چیست؟

در انتها

در مقاله بالا سعی کردیم تا با توضیحاتی مفید و کوتاه به شما خواننده عزیز و گرامی بفهمانیم که استرچ چیست؟ البته این که چقدر در این امر موفق بوده باشیم را به عهده شما می گذاریم، اما به طور کل هر چه بیشتر در این مقوله بدانید قطعا بهتر می توانید از این ابزار جهت بسته بندی استفاده نمایید.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع استرچ بسته بندی آمادگی دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

error code: 522
فهرست