استرچ غذایی چیست؟

یکی از کاربرد های فوق العاده و اساسی انواع مختلف استرچ های غذایی، کاربرد آنها در نگهداری و بسته بندی انواع مختلف مواد غذایی است. یکی از دلایل عمده محبوبیت استرچ ها در همین کاربرد عمده و مهم آنها است. به همین دلیل است که ما در این مقاله با موضوع استرچ غذایی چیست، بحث را جلو می‌بریم.

اگر که شما هم نسبت به این موضوع علاقه دارید و یا اینکه به این موضوع نیاز دارید، حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید. 

استرچ غذایی چیست

استرچ غذایی چیست

 

استرچ غذایی چیست؟

علیرغم فراوانی ظاهری مواد غذایی، بسیاری از رژیم های غذایی کنونی به صرفه جویی در مصرف مواد غذایی تاکید دارند که در طول تاریخ بشر نیز امری عادی بوده است. طولانی کردن یک وعده غذایی، در جهت کاهش ضایعات تولیدی آن است، که باعث می شود که غذای خوب را نگهدارید و از غذایی که دارید به روش های مختلف استفاده کنید تا مدت زمان استفاده از آن را طولانی کنید و طعم و جذابیت آن را حفظ کنید.

استرچ های غذایی چه کاربردهایی دارند؟

 اگر حتی یک مهمان اضافی غیرمنتظره داشته باشید، و بودجه ی کمی داریدد، یا تعداد زیادی از نوجوانان گرسنه برای تغذیه داشته باشید، آماده کردن یک وعده غذایی کار بسیار سختی خواهد بود.

 

زمانی که مهمانانی در منزل تان دارید از استرچ غذایی به خوبی می توانید استفاده کنید تا هم از غذاهایی که قبلاً داشته اید و با استفاده از استرچ آنها را تازه در یخچال خود نگهداری کرده اید و با استفاده از مواد تازه اضافی که در یخچال خود دارید، می توانید با اضافه کردن یک سالاد ساده یا سایر غذاهای جانبی سبزیجات، باعث شوید که یک وعده غذایی بسیار فوق العاده داشته باشید. پس نکته ای که ما در مورد آن صحبت می‌کنیم این است که یاد بگیرید که تمامی مواد غذایی را چگونه با استفاده از استرچ غذایی نگهداری کنید و سپس آموزش ببینید که به چه شکلی از این مواد غذایی به بهترین صورت استفاده کنید. و این همان دلیل اساسی و مهمی است که ما مبحث استرچ غذایی چیست را مطرح کردیم. 

توصیه میکنم مقاله ی تولید استرچ غذایی را حتما مطالعه کنید.

از باقی مانده های مواد غذایی به شکل خلاقانه استفاده کنید. اگر مقداری سبزیجات از شب گذشته باقی مانده است، آنها به سادگی نیاز به گرم کردن دارند و دوباره از ابتدا سبزیجات را بپزید. این باعث می شود که آن مواد غذایی، کاندیدای ایده آلی برای وعده های غذایی سریع و آسان باشند. بسته به حالت آنها، سبزیجات ممکن است دوباره گرم شوند و با کمی آب لیمو، سبزی خرد شده و کره ذوب شده (در صورت وجود) مخلوط شوند. و باید بدانید تمام این کارهای فوق العاده را استرچ برای شما انجام می دهد. پس باید شما هم نسبت به موضوع استرچ غذایی چیست اطلاعات زیادی را بدست آورید.

  • در شرایط بسیار وخیم، پوست‌ها و خلال‌های سبزیجات تمیز (از پیاز، کرفس، هویج و غیره) می‌توانند یک آب سبزیجات خوشمزه و اساسی درست کنند. هنگامی که پوست سبزیجات نشاسته ای (مانند سیب زمینی) یا سبزیجات باقیمانده به آن اضافه می شود، آب پز می شوند، پوره می شوند و چاشنی می شوند، نتیجه می تواند سوپ سبزیجات خوبی را ایجاد کند. این سوپ را می توان در لیوان های کوچک (مانند لیوان های شات یا فنجان های کوچک قهوه) همراه با مثلث های برش خورده نان برشته شده به عنوان کروتون برای یک پیش غذای روز سرو کنید. گوشت باقیمانده مانند مرغ یا سبزیجات یخ زده مانند نخود و ذرت را نیز می توان به این سوپ اضافه کرد تا کشش بیشتر شود. باز هم می بینید که با استفاده از استرچ غذایی توانستیم هم سبزیجات و هم مواد گوشتی را به بهترین شکل ممکن به صورت کاملاً تازه نگه داریم. 

 پس مقاله استرچ غذایی چیست را تا انتها مطالعه کنید. 

استرچ غذایی چیست

استرچ غذایی چیست

 

  • سبزیجات باقیمانده را می توان خرد کرد، با پنیر مخلوط کرد (حتی می توانید خودتان در خانه درست کنید!)، با یک تخم مرغ زده شده، نمک و فلفل مخلوط کنید و به عنوان پرکننده در پاستا، و با مثلث های خمیری پفکی استفاده کنید. مانند (مثلث های پنیر کلاسیک و اسفناج)، یا با پودر کاری مخلوط کنید و در خمیر با پوسته کوتاه بپیچید و بپزید یا برای تهیه سمبوسه سرخ کنید.

تمام این کارها را استرچ غذایی برای شما انجام می دهد. شما می توانید با استفاده از آن تمام مواد غذایی خود را تازه نگه دارید و غذاهای متنوع و زیادی را تولید کنید. و تمام این کارها را زمانی می‌توانید انجام دهید که نسبت به استرچ غذایی اطلاعات کافی داشته باشید و این مقاله ی استرچ غذایی چیست را به طور کامل بررسی کنید. 

 

یک پیش غذا را این بار سرو کنید. این پیش غذا می تواند به سادگی با مقداری آجیل، میوه و سبزیجات خرد شده با سس ، نان یا بیسکویت کراکر با مقداری پنیر، یا مقداری پیش غذای از پیش ساخته شده یا منجمد شده که می تواند به سرعت آماده و سرو شود، در اختیار همگان قرار گیرد. یک پیش غذا نه تنها برای هضم غذا مفید است زیرا اشتها را تحریک می کند، بلکه می تواند به کاهش مقدار غذایی که ممکن است بخورید کمک کند. این یک ترفند رایج در کافه‌ها و رستوران‌ها است که نان سیر را به عنوان پیش غذا ارائه می دهند، زیرا احتمال بیشتری دارد که از غذای خود لذت ببرید و کمتر میز را گرسنه ترک کنید. این بار هم شما توانستید که پیش غذای فوق العاده ی خود را با استفاده از استرچ های غذایی آماده کنید. چرا که تمامی مواد سازنده ی این پیش غذا را از طریق استرچ غذایی از قبل نگهداری کرده‌اید. همانطور که گفتیم بسیاری از رستوران ها هم حتی از این ترفندها استفاده می کنند. چرا که نسبت به موضوع استرچ غذایی چیست اطلاعات کافی را برای خود کسب کرده اند. 

  • اگر مقدار زیادی تخم مرغ دارید، املت یک غذای سریع و آسان است. یا می توان تخم مرغ ها را آب پز، برش داد و روی نان با مقداری سس مایونز یا سس تند سرو کرد.
  • ورقه های خمیر پف دار یخ زده را می توان با پنیر و خردل، پنیر و فلفل سیاه یا پنیر خامه ای طعم دار (مانند ادویه های مکزیکی) تبخ کرد، سپس یا به اندازه ی کوچک برش داد و پخت، یا گرد کرد، برش داد و آن را ارائه داد. حلزون ها به عنوان یک پیش غذای سریع و آسان نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. مراقب آنها باشید زیرا ظرف چند دقیقه در فر داغ پخته می شوند.
  • ترشی زیتون، فلفل، پیاز، غوره سبز و سایر غذاهای کنسرو شده مانند پنیر را نیز می توان به سرعت برای تهیه یک غذای اولیه آسان سرو کرد. همه چیز در مورد خلاق بودن شما در استفاده از آنچه که دارید است!

در طول این مقاله در رابطه با استرچ غذایی چیست، صحبت کردیم. نکات بسیار زیادی را برای شما توضیح دادیم که شما با استفاده از انواع مختلف استرچ های غذایی می توانید مواد غذایی مختلفی از سبزیجات گرفته تا میوه ها و گوشت و مواد غذایی بسیار زیاد دیگری را برای خودتان نگه داری کنید و در استفاده دوباره با استفاده از خلاقیت خودتان به عنوان یک آشپز خلاق غذاهای بسیار جذاب را ارائه دهید.

استرچ غذایی چیست

استرچ غذایی چیست

 

 سخن پایانی

 در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک صائن، در رابطه با استرچ غذایی چیست، صحبت کردیم. توضیح دادیم که با استفاده از این استرچ غذایی برای شما مقدور است که انواع مختلف مواد غذایی را نگه داری کنید و بعد از نگهداری به شکلی بسیار خلاقانه از آنها استفاده کرده و غذاهای بسیار خوبی را ارائه دهید و همچنین با استفاده از این استرچ های غذایی شما می توانید در مصرف مواد غذایی خود صرفه جویی بسیار زیادی نیز داشته باشید.

 توصیه می‌کنیم که مقالات مربوط به نایلون شیرینگ پک و نایلون کشاورزی را مطالعه کنید.

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

فهرست