0 تا 100 شیرینگ پک با پوشش پلاستیک

شیرینگ پک (shearing pack) به چه معنی است

شرینگ پک از دو کلمه شیرینگ (shearing) به معنی کشیده شدن و کلمه پک (pack) به معنی بسته بندی ساخته شده است که در کل به نوعی از بسته بندی اطلاق می شود که از نایلن شفاف از جنس پلاستیک به اسم نایلون شیرینگ پک ساخته شده است.

کاربرد اصلی این محصول بسته بندی محصولاتی مانند بطری ها می باشد تا از گرد و غبار و آلودگی دور بماند و چندین محصول را کنار هم نگه می دارد.

شیرینگ پک

لغت شناسی دستگاه شیرینگ پک :
در بازار ایران بنابر راحتی کار با نام های مختلفی از این دستگاه یاد میباشد:

دستگاه شیرینگ پک، شرینک پک، شیرینگ، شیرینگ پک بسته بندی ، شیرینگ پک تونلی

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ پک

عملیات شیرینگ توسط دستگاه شیرینگ انجام می شود به صورتی که محصول مورد نظر به کمک نوار نقاله ایی به داخل کوره دستگاه وارد می شود و مقداری فیلم شیرینگ روی محصول قرار میگیرد و وارد کوره میشود و در این کوره به این لایه پلاستیکی حرارت دمیده می شود تا نرم و پخته شود. درانتهای کوره فن های خنک کننده قرار دارند تا به بسته ها هوا بدمد و لایه شرینک را خشک کند تا خوب منقبض و دور محصول را محصور کند.

کار تمام است و محصول داخل پوششی شفاف قرار گرفته است. مقدار اندازه فیلم شرینک و مقدار و زمان حرارت تابیده شده به آن توسط هدایتگر دستگاه انتخاب می شود. معمولا به این نوع ماشین شرینک که دارای کوره های بزرگ هستند شرینک پک تونلی گفته می شود.

کاربرد شرینک پک

  • به کمک شرینک کردن می توان چندین محصول را که از جهت تعادل ناپایدار هستند در کنار یکدیگر قرار داد. شرینک بطری های آب نمونه بارز این استفاده است.
  • پلاستیک عایق خوبی برای رطوبت است، با شرینک کردن از ورود خیسی و نم به کالا می توان جلوگیری نمود.
  • شرینک بر خلاف بسته بندی با کارتون و مقوا، پوششی شفاف است که ظاهر محصول به راحتی در آن نمایان است. شاید این ویژگی جذاب سبب رونق و پیشرفت شرینک های رنگی و چاپی شده باشد.
  • در برخی موارد برای نمایش اندازه و شکل کالا نیاز است محصول داخل پوششی نازک قرار بگیرد، پس شرینک کردن تنها گزینه خواهد بود.
  • بسته بندی مواد شوینده و پاک کننده از قبیل مایع ظرفشویی، مواد جرمگیر، سفید کننده، مایع دستشویی، پودر رختشویی و…
  • بسته بندی اسباب بازی، لوازم تحریر، کتاب، لوازم آرایشی، لوازم منزل، لوازم یدکی خودرو و …
  • در صنعت به منظور بسته بندی محصولاتی چون روغن موتور، فیلترهای روغن و هوا، واشرهای سرسیلندر و …
دستگاه شیرینگ پک

دلایل استفاده از بسته بندی

بسته بندی یک محصول به آن محصول تولید شده یک شخصیت ویژه ای می دهد و از مهمترین عوامل بازاریابی مخصوصاً در مواد غذایی می باشد . علاوه بر این یکی از تأثیر گذار ترین مسائل عرضه محصول در بازارهای بین المللی داشتن نگاهی ویژه به نحوه طراحی بسته بندی ، هنر و خلاقیت بکار رفته در آن است که موجب افزایش فروش محصول در بازار هدف می شود.

انواع دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شرینگ پک در مدل های مختلف با کاربردهای مختلف وجود دارد و مطابق با نیاز مصرف کننده دستگاه شیرینگ پک مانند کارخانه داران و تولید کنندگان به شیوه های متفاوت از آن استفاده می کنند.

از جمله آنها می توان به دو گروه شرینگ پک کابینی و شرینگ پک تونلی اشاره کرد که هر گروه شامل زیر مجموعه هایی از دستگاه های متمایز خود هستند.

من یک بلاک متنی هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مدل های دستگاه شیرینگ پک

  • دستگاه شیرینگ دستی
  • دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک
  • دستگاه شیرینگ اتوماتیک

دستگاه شیرینگ دستی از نظر اتوماسیون صنعتی کمترین میزان پیچیدگی را دارا میباشد و شرینک پدالی و شرینک کابینی و تونل حرارتی از این دسته اند و مناسب کارگاه های کوچک با حجم تولید کم و متوسط میباشد به این مدل ها دستگاه شیرینگ PVC هم گفته می شود در ضمن قیمت پایین و کوچکی این تیپ دستگاه از محاسن آن به شمار می رود.

دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک دستگاهی با اتوماسیون صنعتی متوسط میباشد. که بیشتر جهت بسته بندی مواد غذایی و یا بسته بندی خشکبار و یا بسته بندی کالاهای صنعتی با تیراژ متوسط کاربرد دارد.معمولا بیش از نیمی از کارخانجات تولیدی کشور از مدل های نیمه اتوماتیک برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند این دستگاه ها دارای جک جلو برنده و نگهدارنده می باشند و در  دستگاه شیرینگ پلی اتیلن کاربرد بیشتری دارند.

دستگاه شیرینگ اتوماتیک از دستگاه های بسته بندی نهایی است که بصورت فول اتوماتیک در خط تولید قرار می گیرند. بیشترین میزان اتوماسیون صنعتی در آن بکار گرفته شده و برای کارکرد به نیروی انسانی وابسته نیست.این مدل دستگاه ها بسته به چیدمان خطوط تولید طراحی و سفارشی می شوند و با توجه به سرعت و حجم بسته بندی هر بسته در دقیقه و یا ساعت اندازه گیری می گردد.

شیرینگ

برای آموزش های بیشتراز کانال آپارات ما دیدن کنید.

error code: 522
فهرست