فیلم استرچ پلی اتیلن چیست؟

تمام افرادی که کار بسته بندی محصولات خود را انجام می دهند، تا حدود بسیار زیادی با فیلم استرچ آشنایی دارند. فیلم سرچ ها از مفیدترین موارد برای بسته بندی محصولات چه در خانه و چه در کارخانه ها هستند. در میان انواع مختلف آن ها قصد داریم که در مورد فیلم استرچ پلی اتیلن صحبت کنیم.

 اگر که شما هم به دنبال پیدا کردن اطلاعات در این زمینه هستید این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. 

فیلم استرچ پلی اتیلن

فیلم استرچ پلی اتیلن

 

فیلم استرچ پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلم استرچ نامی است که برای فیلم های پلی اتیلنی کشسانی، مورد استفاده قرار می گیرد. و با استفاده از تکنولوژی قالب گیری و ریخته گری تولید می‌شود. 

فیلم استرچ پلی اتیلن ای چه کاربرد هایی دارد؟

از فیلم استرچ های پلی اتیلنی برای بسته بندی محصولات مختلفی، از جمله بسته بندی گروهی آنها به صورت پالت ها و همچنین بسته بندی تک به تک محصولات، چه بزرگ و چه کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به دلیل ضخامت کم و در کنار آن مقاومت بالایی که از خود نشان می‌دهند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای بسته بندی انواع مختلف محصولات هستند.

فیلم استرچ ها به چند گروه تقسیم می شوند؟

 دسته بندی های مختلفی برای فیلم استرچ ها وجود دارد، یکی از انواع آن ها تقسیم بندی فیلم استرچ ها به فیلم استرچ های ماشینی و فیلم استرچ های قدرتی و فوق قدرتی و دستی است. 

فیلم استرچ های ماشینی: 

از فیلم سرچ برای بسته بندی و محافظت از محصولات استفاده می‌شود. برای بسته بندی محصولاتی که در آنها به ماشین ها نیاز است از این فیلم استرچ ها استفاده می شود.و در نهایت باید گفت که همین فیلم استرچ های ماشینی نیز خود دارای انواع مختلفی هستند. 

فیلم استرچ قدرتی و فوق قدرتی: 

این مدل نیز برای زمانی که برای بسته بندی محصولات از ماشین‌ها استفاده می‌کنیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته ای که در مورد آن ها وجود دارد این است که ضخامت آنها بین ۱۰ تا ۳۵ میکرومتر است. 

فیلم استرچ دستی:

این مورد برای زمانی که قصد قصد داریم به صورت دستی محصولات را بسته بندی کنیم استفاده می‌کنیم ضخامت فیلم استرچ دستی بین ۱۰ تا ۴۰ میکرومتر است. این فیلم بر روی دستگاه قرار می‌گیرد و طول و عرض آن به طور دقیق اندازه‌گیری می‌شود و با دقت بسیار زیاد برش داده می‌شود.

توصیه می کنم مقاله ی تولیدکنندگان فیلم استرچ pvc را حتما مطالعه بفرمایید.

فیلم استرچ پلی اتیلن

فیلم استرچ پلی اتیلن

 

یکی دیگر از انواع دسته بندی که برای فیلم استرچ پلی اتیلنی وجود دارد تقسیم بندی آنها به موارد زیر است:

  •  فیلم استرچ پلی اتیلن ای ساده

  • فیلم استرچ پلی اتیلنی با چگالی و تراکم

  •  فیلم استرچ های پلی اتیلنی با تراکم و چگالی بالا

  • فیلم استرچ پلی اتیلنی کلر دار

  • فیلم استرچ پلی اتیلنی خطی با چگالی کم

  • فیلم سرچ پلی اتیلنی خیلی سنگین

 قطعاً تفاوتی که در میان انواع مختلف فیلم استرچ وجود دارد، در همان آغاز ساخت آنها ایجاد می شود. تفاوت در ساخت، تفاوت در کارایی را نیز به وجود می آورد. و شما بر اساس کارایی خود تصمیم می گیرید که از کدام یک از انواع مختلف فیلم استرچ پلی اتیلنی استفاده کنید.

برای آگاهی و خرید انواع فیلم استرچ حتما روی لینک بزنید.

از فیلم استرچ پلی اتیلنی در کجا استفاده میشود؟

با توجه به اینکه فیلم استرچ ها با لایه های متفاوتی در بازار ارائه می‌شوند، پس می‌توانند انتظارات کسب و کارهای مختلف را برای بسته بندی محصولات مختلف برآورده کنند. از این فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی محصولات غذایی، محصولات بهداشتی، کشاورزی، ساختمانی و موارد بسیار زیاد دیگری استفاده می‌شود. مخصوصا به خاطر این که این فیلم استرچ ها بر روی کالا قرار می گیرند، زمانی که قصد داشته باشیم حتی خاک و رطوبت نیز وارد محصول ما نشود، از آن ها استفاده می کنیم. یکی از مهمترین کاربردهایی که دارند، استفاده از آنها در حمل و نقل و انتقال به مکانهای بسیار دور است. با توجه به مقاومت و کارایی بسیار بالایی که دارند، به ندرت پیش می آید که محصولات ما دچار آسیب شوند. 

فیلم استرچ پلی اتیلنی چه ویژگی‌هایی دارند؟ 

از جمله ویژگی‌های بسیار مهمی که فیلم استرچ های پلی اتیلنی دارند، این است که بسیار محکم هستند. در کنار محکم بودن، بسیار انعطاف پذیر هم هستند. از طرفی رطوبت را نیز جذب نمی کند. به همین دلیل کارایی بسیار زیادی دارند. شاید با وجود این امکاناتی که برای شما برشمردیم، تصور کنید که قیمت بالایی دارند، ولی نسبت به موارد مشابه قیمت بسیار پایین تری دارند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود این فیلم استرچ ها را در رنگ های مختلف و در اندازه‌های مختلف سفارش دهید. که کاملا وابسته به نیاز مشتری است. به راحتی می توان فیلم استرچ های پلی اتیلنی را در اندازه های مختلف برش داد. پس نگران اندازه ها نباشید. علاوه بر این که می‌توان آنها را در اندازه های مختلف برش داد، می‌توان این فیلم استرچ های پلی اتیلنی را با ضخامت های مختلف نیز سفارش داد. چرا که شما با توجه به نوع نیاز خود، تشخیص می دهید که از چه ضخامتی استفاده کنید. به عنوان مثال فیلم استرچی که برای مواد غذایی استفاده می شود، با فیلم استرچی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، و با موردی که برای خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد، کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. شما هم می توانید ضخامت را تغییر دهید و هم اینکه تعداد لایه ها را بر اساس نیاز خود میتوانید سفارش دهید. با توجه به تمامی این امکانات و ویژگی‌ها است که فیلم استرچ های پلی اتیلنی در میان افراد مختلف محبوبیت بسیار زیادی دارند.

 ما در قسمت های مختلف بخش قبلی مقاله در این رابطه صحبت کردیم که شما فیلم استرچ خود را بر اساس نیازتان سفارش می دهید.

یک فرد از کجا بداند که چه مدل فیلم استرچ پلی اتیلنی را با چه ضخامت و چه اندازه و موارد بسیار زیاد دیگری نیاز دارد که خریداری کند؟

قطعا یکی از مهمترین مواردی را که باید به شما گوشزد کنیم این است که، قبل از خرید فیلم استرچ خود حتماً باید با یک مشاور در این زمینه صحبت کنیم. فردی که کار تخصصی اش در زمینه انواع مختلف فیلم استرچ ها باشد. چرا که یکی از مهمترین ویژگی هایی که فیلم استرچ ها دارند این است که، قیمت بسیار مناسبی دارند. اگر که شما با سعی و خطا بخواهید به بهترین فیلم استرچ پلی اتیلنی خود برسید، قطعاً مجبورید که هزینه زیادی کنید. ما به شما شرکت خود یعنی شرکت پوشش پلاستیک صائن، را پیشنهاد می کنیم. چرا که ما در زمینه تولید و فروش انواع مختلف فیلم استرچ ها تجربه بسیار زیادی داریم و روزانه حجم بسیار زیادی از این فیلم استرچ ها را به مشتریان و افراد بسیار زیادی که به فیلم استرچ نیاز دارند، می‌رسانیم. افرادی متخصص در این زمینه داریم که به طور تخصصی روی فیلم استرچها فعالیت می کنند. که شما می توانید قبل از خرید مشاوره کامل از آنها بگیرید. و در نهایت تجربه ی بسیار خوبی از خرید فیلم استرچ های پلی اتیلن ای خود داشته باشید. 

 

فیلم استرچ پلی اتیلن

فیلم استرچ پلی اتیلن

 

استرچ چیست؟ و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

شاید این را از خود پرسیده باشید که فیلم استرچ چیست؟ و چرا دغدغه بسیاری از صنایع این است که از این نوع پوشش برای بسته بندی کردن محصولات خود بهره ببرند تا به نحو شایسته ای کالاهای خود را تحویل مشتریان بدهند.

به خصوص که در ارسال کالاهای صادراتی این نوع از پوشش بسیار در به دست آوردن رضایت مشتری تاثیر دارد، به خصوص از دوران به وجود آمدن پاندمی کرونا این نوع بسته بندی ها اهمیت ویژه پیدا کردند و اکثر تولید کنندگان و مصرف کنندگان تا حدودی می دانند که فیلم استرچ چیست؟

در گذشته قبل از این که بشر بدانید فیلم استرچ چیست؟ برای بسته بندی کالاهایش به سراغ جعبه فلزی و چوبی می رفت که سوای از هزینه زیادی که داشت، حمل و نقل کردنش بسیار مشکل بود و با مشکلات بزرگ و عدیده ای روبرو می شد.

اما از زمانی که دیگر بشر می داند فیلم استرچ چیست؟ دیگر برای بسته بندی به سراغ این شیوه های قدیمی و همراه با مشکل نمی رود، بلکه با استفاده از این شیوه نوین تر که بسیار سبک تر و ارزان تر تمام می شود کار خود را با آنها راه می اندازد.

استرچ چیست؟

استرچ بسته بندی روشی است که برای حفاظت و ایمن نگه داشتن محصولات به کار گرفته می شود. در این روش از روکشی فیلم مانند استفاده می‌ شود که بر روی محصول یا بسته‌ بندی قرار می ‌گیرد. با کشیدن این فیلم، انقباض اتفاق می‌ افتد و فیلم به تنگی خود برای ثابت نگه ‌داشتن محصول کمک می کند.

همچنین استرچ بسته بندی برای حفاظت از محصولات در طول حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع بسیار مؤثر است. این روش با ثابت کردن از آسیب به محصولات جلوگیری می‌ کند. همچنین، باعث می ‌شود تا محصولات در برابر آب، گرد و غبار، رطوبت و آلودگی‌ های محیطی محافظت شوند.

استرچ بسته بندی معمولاً در صنعت‌ های مختلف مانند صنایع غذایی، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، لوازم پزشکی، انواع نوشیدنی و موارد دیگر استفاده می ‌شود. امیدواریم توضیحات بالا به شما خواننده گرامی کمک کرده باشد تا بدانید استرچ چیست؟ و چه کارایی هایی دارد.

انواع استرچ ها کدامند؟

برای این که بهتر بتوانید بفهمید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که با انواعش آشنا شوید تا بلکه بهتر بتوانید آن را بشناسید. انواع استرچ بسته بندی عبارتند از:

استرچ دستی:

برای بهتر درک کردن بهتر این که استرچ چیست؟ برایتان استرچ دستی را توضیح می دهیم که یکی از انواع استرچ است تا بلکه ذهنیتتان در این مورد تا حدود زیادی روشن شود. استرچ دستی یک ماده ورقه ای نازک و کشسانی می باشد که ضخامت چندان زیادی ندارد.

این نوع استرچ را معمولا به صورت دستی به دور بسته ها می پیچند و با دست می کشند تا به مقاومت بیشتر آنها کمک کند، در این نوع استرچ هر چه میزان درصد الاستیک در آن بالاتر باشد کیفیتش بیشتر است و بهتر به مقاومت کالاها کمک می کند.

همچنین این نوع از استرچ کاملا مناسب برای کسانی است که در خطوط خود به طور کل از نیروی انسانی استفاده می کنند و بسته بندی انجام می دهند، با توضیحاتی که دادیم قطعا بیشتر دانستید که استرچ چیست؟ و نوع دستی اش چه کارایی ای دارد.

استرچ نیمه اتوماتیک:

از دیگر انواع استرچ می باشد که توضیحاتی در موردش به طور قطع کمک می کند تا بهتر بفهمید استرچ چیست؟ و چه کارایی هایی دارد. این نوع استرچ از پلی اتیلن خطی و چسب پی تی بی با درصدهای مختلف تولید می شود و برای بسته بندی به کار گرفته می شود.

این نوع از استرچ قدرت کشسانی بالایی داشته و به راحتی در برابر عوامل فیزیکی آسیب نمی بیند و دچار پارگی و سوراخ شدگی نمی گردد که همین موارد موجب شده تا در بسیاری از کارگاه های بسته بندی صنعتی مورد استفاده داشته باشد.

این نوع از فیلم استرچ در برابر غبار و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد و معمولا بسته هایی که به وسیله آن مقاوم سازی می شوند تا حد زیادی سالم به مقصد می رسد بدون این که هیچ گونه مشکل فیزیکی ای برایش رخ داده باشد.

استرچ با قدرت کشش معمولی:

برای این که بهتر درک کنید فیلم استرچ چیست؟ در ادامه استرچ معمولی را توضیح می دهیم که یکی از انواع پر کاربرد برای بسته بندی می باشد. این نوع استرچ معمولا به وسیله دستگاه های نیمه اتوماتیک در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلم استرچی که قدرت معمولی دارد و کشش معمولی دارد معمولا تا چهار برابر طول خود کش می آید، البته به ضخامتش هم بستگی دارد. این نوع استرچ به خوبی بسته ها را پوشش می دهد و برای استفاده از آن معمولا یک کاربر به عنوان اپراتور باید پشت دستگاه قرار بگیرد و بعد از بسته بندی به موقع قطع نماید.

استرچ تمام اتوماتیک:

برای این که بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که نوع دیگر آن یعنی تمام اتوماتیک که به وسیله دستگاه به دور کالاها پیچیده می شود را نیز بشناسید تا اطلاعاتتان کامل شود و کاربرد هایش را بدانید.

این نوع استرچ از لحاظ کشسانی بسیار عالی است و دلیل این کشش زیاد هم به نوع ماده اولیه ای که در آن برای تولیدش به کار گرفته شده است بر می گردد، معمولا در استرچ های معمولی از پلی اتیلن استفاده می شود اما در این نوع استرچ از اتیلن و آلفا اتیلن برای تولیدش بهره برده می شود.

برای این که میزان کشش این محصول بالا برود در زمان تولیدش به آن پی وی سی می افزایند که موجب ویژگی های متفاوتی در این نوع استرچ نسبت به استرچ های دیگر می شود، تا جایی که شد اطلاعاتی در این زمینه ارائه دادیم تا بهتر درک کنید استرچ چیست؟ و همچنین انواعش را بهتر بشناسید و کاربردهایشان را بدانید.

استرچ علوفه:

برای این که بهتر بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد تا استرچ علوفه را نیز بشناسید، این نوع از استرچ در سایزهای بسیار بزرگ تولید می شود و توانایی این را دارد تا یونجه، ذرت و غیره را از عوامل طبیعی و حیوانات موذی حفظ نماید.

این نوع از استرچ کیفیت علوفه و دیگر اقلامی را که در آن قرار بگیرد را از شرایط آب و هوایی به خوبی محافظت می نماید و کمک می کند تا به مدت طولانی تری سلامت خود را حفظ نمایند، معمولا کشاورزانی که فضای انبار زیادی ندارند از این نوع استرچ برای محافظت از علوفه در فضای بیرون بهره می برند.

استرچ سوپر پاور:

برای این که بدانید استرچ چیست؟ ضرورت دارد که یکی دیگر از انواعش را که سوپر پاور نام دارد را نیز بشناسید. این نوع از استرچ معمولا بیشتر برای بسته بندی کردن اقلامی مثل نوشابه ها و آب معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از استرچ در برابر دمای زیاد مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی در برابر ضربات فیزیکی آسیب نمی بیند و به هر نحوی که شده از کالاها به خصوص در زمان بارگیری و انتقال محافظت می کند تا سالم به دست مصرف کننده نهایی برسد و از آن بهره ببرد.

 

سخن پایانی:

 ما در مقالات مختلفی در رابطه با فیلم استرچ، ویژگیهای آن و تمامی کاربردهای آن صحبت کردیم. در این مقاله در مورد فیلم استرچ پلی اتیلنی صحبت کردیم. اینکه چه ویژگی هایی دارد، به چه شکلی ساخته می شود، مواد تشکیل دهنده آن چه چیزهایی هستند، در کجا مورد استفاده قرار می گیرد، به چه گروه هایی تقسیم می شود و موارد بسیار زیاد دیگر. نکته بسیار با اهمیتی که در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم این است که، انواع مختلفی از این فیلم استرچ ها وجود دارد و اینکه شما باید بر اساس کارایی که نیاز دارید در میان آنها یک نوع را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. توضیح دادیم که پیشنهاد ما این است که از یک فرد متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید و بعد به سراغ خرید خود بروید. شرکت ما، شرکت پوشش پلاستیک صائن، تجربه ی بسیار زیادی در زمینه تهیه و فروش انواع مختلف فیلم استرچ ها دارد و افرادی بسیار متخصص و کارآمد در این زمینه در شرکت ما فعالیت دارند. امیدوار هستیم که برای شما میزبان بسیار خوبی باشیم و نیازتان را برطرف کنیم.

 امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

error code: 522
فهرست