انواع بسته بندی آجیل و خشکبار بصورت فله و جزئی

یکی از نشانه ای که می توان پی به کیفیت بسیار بالای مواد غذایی بخصوص آجیل و خشکبار برد بسته بندی این مواد است، در حقیقت جلد روی آنها تا حدودی مشخص می کند که کارخانه بسته بندی آجیل را به چه صورت انجام داده است و چگونه هستند.

یک بسته بندی آجیل مناسب نشان دهنده کیفیت بالا یا پایین محصول است و به همین دلیل اهمیت دارد که این خوراکی ها در پوشش و لفاف مناسب قرار داشته باشند، در حقیقت پوشش مناسب کمک می کند تا در نظر مشتری بسیار بهتر جلوه کنند.

سوای از این مواردی که گفته شد بسته بندی آجیل از این منظر اهمیت دارد که جلوی بسیاری از عوامل مثل گرد و رطوبت را میگیرد تا به سلامتش آسیب وارد ننمایند، اگر آجیل با این عوامل برخورد کند به طور قطع سالم به دست مصرف کننده نهایی نمی رسد.

بسته بندی آجیل

بسته بندی آجیل

 

در ادامه این مقاله برای این که بهتر درک کنید که بسته بندی آجیل چه تاثیری بر روی سلامت ظاهری آنها دارد تا جایی که در حوصله این متن بگنجد به نکاتی اشاره خواهیم کرد تا اطلاعات شما خواننده عزیز در این زمینه افزایش پیدا کند.

 حتما برای خرید انواع فیلم استرچ و نایلون کشاورزی حتما روی لینک بزنید.

نکات مهم در بسته بندی کردن آجیل ها:

در بسته بندی آجیل بسیار مهم است تا آجیل‌ ها تازگی و خوشمزگی خود را به خوبی حفظ کنند. در حقیقت آجیل ها بسیار حساس هستند و به همین دلیل آنها را در بسته های مناسب قرار می دهند تا عوامل محیطی بر روی آنها اثر منفی نگذارند و سالم به دست مشتری برسند.

در بسته بندی آجیل ها معمولا از کیسه های پلاستیکی و کاغذی استفاده می شود، البته امروزه بیشتر کیسه پلاستیکی به علت صرفه اقتصادی بالایی که دارد مورد توجه بوده و از آن برای حفظ سلامت و طراوتش بهره برده می شود.

بسته بندی آجیل

بسته بندی آجیل

 

در گذشته بیشتر از کیسه کاغذی برای بسته بندی استفاده می شد اما بنا بر دلایلی استفاده از آن بسیار کاهش پیدا کرده است، برای تولید کیسه کاغذی باید درختان قطع می شد که آسیب زیادی برای طبیعت به همراه داشت. در ادامه به بعضی نکات مهم بسته بندی اشاره می کنیم که عبارتند از:

استفاده از بسته‌ بندی مقاوم و با کیفیت:

در بسته بندی کردن آجیل ها بسیار اهمیت دارد که بسته آنها بسیار مقاوم و با کیفیت باشد تا به سادگی دچار پارگی نشده و هوا و آلودگی نتواند راه خود را به درون آنها باز نماید و موجب بی کیفیتی آجیل ها شود.

البته به طور کل هوا در جاهای مختلف شرایط متفاوتی دارد و به خصوص هوای شرجی و مرطوب قاتل آجیل ها به حساب می آید، برای همین معمولا فروشندگان آنها را در میان کیسه ها بسته بندی می کنند تا این عوامل تاثیری بر روی کیفیت آنها نگذارند.

آجیلی که با رطوبت برخورد کند کیفیتش در حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و همین موجب می شود تا مشتریان هیچ رغبتی به خریداری کردن آنها نداشته باشند، برای همین فروشندگان سعی می کنند آنها را با بسته بندی مناسب سالم و سلامت نگه دارند.

استفاده از بسته‌ بندی شفاف تا محتوای بسته قابل دیده شدن باشد:

نکته بعدی که در بسته بندی آجیل ها اهمیت بسیار بالایی دارد شفاف بودن بسته های آنها است، مشتریان آجیل علاقه دارند تا جنسی را که می خواهند خریداری نمایند در زمان خرید دقیقا مشاهده کنند.

اگر بسته بندی آجیل مات باشد مشخص نخواهد بود که مشتری دارد برای چه چیزی دقیقا پول می دهد، همچنین مات بودن بسته بندی این احتمال را بالا می برد که ممکن است از نظر کیفیت یا اندازه آجیل ها دچار مشکلی باشند که فروشنده آنها را در بسته شفاف قرار نداده است.

قرار دادن برچسب روی بسته ‌بندی آجیل:

نکته دیگری که در بسته بندی کردن آجیل اهمیت بسیار بالایی دارد به برچسب مشخصات و تاریخ تولید و انقضا بر می گردد، اگر این برچسب بر روی بسته باشد به طور قطع موجب اعتبار بیشتر آن بسته بندی است.

معمولا فروشندگانی که اعتبار بالایی دارند این نکته را در بسته بندی آجیل دقیقا لحاظ می کنند تا بتوانند خیال مشتری را از کیفیت محصولات خود راحت نمایند، رعایت این نکته تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان فروش در دراز مدت می گذارد.

معمولا مشتریان از فروشندگانی که این نکته را بر روی بسته بندی آجیل های خود اعمال می کنند بهتر خرید می کنند، زیرا می دانند که محصولات تولیدی آنها از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و بدون نگرانی می توانند آن را تهیه کرده و سر وقت مناسب مصرف نمایند.

بسته‌ بندی مناسب برای جلوگیری از گرد و خاک:

یکی از عواملی که در همه جا هست و اگر به محصولات غذایی برسد موجب بیماری می شود گرد و خاک می باشد، برای همین اهمیت دارد که بسته بندی آجیل مناسب باشد تا جلوی این عامل را به نحو احسن بگیرد.

محصولات غذایی به خصوص آجیل اگر در معرض گرد و خاک قرار بگیرند زمینه برای رشد عوامل بیماری زا در آنها فراهم می شود، یک بسته بندی مناسب باید جلوی آنها را بگیرد و زمینه را برای سلامت بیشتر مصرف کنندگان خود فراهم سازد.

حتما به مقاله ی ظروف یکبار مصرف سر بزنید.

بسته بندی آجیل

بسته بندی آجیل

جلوی فساد آجیل ها را می گیرد:

یکی از نکات که بسته بندی آجیل به همراه دارد این است که جلوی فساد آنها را تا حد بسیار زیادی می گیرد، به طور کل هر نوع ماده غذایی که در معرض هوا و محیط آلوده باشد احتمال فاسد شدنش بالا می رود.

زمانی که بسته بندی آجیل کاملا متناسب با محصول باشد دیگر هیچ نگرانی ای بابت سلامتش وجود نخواهد داشت، وقتی در بسته قرار بگیرد عوامل محیطی بر آجیل اثر نمی گذارند و همین باعث می شود تا صحیح و سالم به دست مصرف کنندگان برسند.

وزن و حجم آجیل ها را مشخص می کند:

استفاده از بسته بندی آجیل ها را کاملا مرتب و منظم آماده می کند تا مشتری از میان آنها سریعا دست به انتخاب بزند و برای مصرف کردن از جای خود بردارد، اگر آجیل بسته بندی شده نباشد هر مشتری که آمد فروشنده باید اقدام به بسته بندی اختصاصی برای او بکند.

در ساعاتی که فروشگاه شلوغ باشد بسته بندی مناسب آجیل ها به فروشنده کمک می کند تا بتواند به موقع به تمامی مشتریان خود رسیدگی کند و آن چیزی را که به دنبالش هستند سریعا در اختیارشان قرار دهد بدون این که دچار سختی و مشکلات شود.

همچنین بسته بندی آجیل موجب می شود تا حجم و وزنش دقیقا مشخص باشد و مشتری بر اساس نیازی که دارد اقدام به تهیه یکی از آنها بنماید، این نکته در حقیقت هم به نفع فروشنده و هم به نفع خریدار می باشد تا به آن چیزی که در نظر دارد سریعا دسترسی پیدا کند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید بسته بندی آجیل اهمیت بسیار بالایی دارد و در حفظ سلامت این خوراکی های لذیذ بسیار موثر بوده و بهتر است نکاتی که در این زمینه وجود دارد را درست به کار ببندید تا مشکلی برای سلامت آنها به وجود نیاید.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید پلاستیک بسته بندی آجیل، این آمادگی را دارد تا آنها را برای شما مشتریان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات جدید با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

error code: 522
فهرست