نایلون شیرینگ پک: بهترین نایلون شیرینگ پک

یکی از نکات مهم که باید در بسته بندی به وسیله ی دستگاه شیرینگ پک مورد بررسی و دقت قرار بگیرد، نایلون شیرینگ پک است. اینکه این نایلون چه ویژگی هایی باید داشته باشد و اینکه چه عاملی باعث وجه تمایز بین نایلونها میشود و مورد بعدی نایلون شیرینگ پک چه تاثیری در کیفیت بسته‌بندی ما خواهد گذاشت. این موارد از جمله مهمترین مواردی هستند که باید در زمان استفاده از دستگاه شیرینگ پک مورد توجه و دقت قرار بگیرند.

 پس اگر قصد استفاده از دستگاه شیرینگ پک را دارید این مقاله را تا انتها بخوانید.

نایلون شیرینگ پک

نایلون شیرینگ پک چیست و چگونه عمل میکند؟

نایلون شیرینگ پک از مواد پلیمری چند منظوره ساخته شده است، که به منظور بسته‌بندی محصولات ما، زمانی که فرایند ساخت شان به تکامل رسیده باشد و تنها نیازمند بسته بندی باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. حرارت به شکل های مختلفی به این نایلون وارد می‌شود و بعد نایلون به محصول می چسبد و فرایند بسته بندی محصول انجام می گیرد. همانطور که گفته شد بسته به نوع دستگاه شیرینگ پک، حرارت ممکن است از داخل تونل و یا به شکل های مختلف دیگری به نایلون وارد شود. و در نتیجه یک بسته بندی بسیار مقاوم و زیبا خواهیم داشت. 

نایلون شیرینگ پک در انواع مختلفی وجود دارد، نایلون های ضخیم، روشن، مقاوم و انواع مختلفی که برای ما محکم ترین و بهترین نوع بسته بندی را به ارمغان می آورد.

در هنگام خرید نایلون شیرینگ پک به چه ویژگی‌هایی باید دقت کنیم؟

اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید نیروی وارد شده نایلون شیرینگ پک است. اما این به چه منظور است؟ 

 بسته بندی شیرینگ پک هم برای یک محصول و هم برای گروهی از محصولات استفاده می شود. زمانی که شما می خواهید یک گروه از محصولات را بسته بندی کنید، قطعاً به نیروی بیشتری نیاز دارید. از طرفی تنوع بسته بندی این نوع بسیار زیاد است. مثلا شما می خواهید با استفاده از دستگاه شیرینگ پک تعدادی چوب را بسته بندی کنید یا اینکه تعدادی بطری نوشیدنی را بسته بندی کنید. برای هر کدام از مواردی که گفته شد باید نیروی خاصی وارد شود. بعضی از نایلون ها نیروی زیاد و بعضی دیگر، نیروی کمتر وارد می کنند که شما بر اساس محصول خود انتخاب می کنید که از کدام یک باید استفاده کنید. که این مورد را با مشاوره میتوانید به راحتی متوجه شوید. 

نایلونهای شیرینگ پک، که هم در جهت دو محور هستند و هم به طور خاص تک محوره. مزیتی که نایلونهای تک محوره دارند، این است که در این مدل، نایلون کمتری مصرف می‌شود و خرابی کمتری به بار می نشیند.

نایلون شیرینگ پک

مورد دیگری که بسیار اهمیت دارد، میزان مقاومت نایلون شیرینگ پک در مقابل ضربه و پارگی است. این مورد بسیار با اهمیت است. اینکه نایلون چه مقدار در برابر ضربه از خود مقاومت نشان می دهد و همچنین چه مقدار طول میکشد تا زمانی که با چیزی برخورد کرد پاره شود.

اگر که قصد دارید محصولات خود را بعد از بسته بندی به جای دیگری ارسال کنید و یا صادر کنید رعایت این مورد از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. حتماً به درصد مقاومت نایلون خود توجه بسیار زیادی کنید.

و همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که، اجازه ندهید بعد از بسته بندی محصولات شما در جای گرمی قرار بگیرند و دوباره گرما به نایلون شما وارد شود. بررسی کنید که محصولات بسته بندی شده در محیط خنک قرار بگیرند. همچنین نایلون خود را هم در محیط خنک قرار دهید. 

مورد دیگری که وجود دارد میزان نفوذ رطوبت و بخار آب به داخل بسته بندی شما است. این مورد را بیشتر زمانی می بینیم که از نایلون شیرینگ پک در بسته بندی مواد غذایی استفاده شده باشد. در این مورد بررسی میزان نفوذ رطوبت به داخل بسته بسیار با اهمیت است، چرا که باعث فاسد شدن مواد غذایی می گردد. پس اگر مواد شما در این حد دارای حساسیت هستند، حتماً در بسته بندی خود به این نکته بسیار دقت کنید. این نکته صرفاً برای مواد غذایی نیست بلکه هر مواد دیگری که ممکن است با وجود رطوبت و بخار آب دچار خرابی شود باید این نکته را برای آن رعایت کرد.

استفاده از نایلون های ضد مه یا ضد بخار آب. تصور کنید که خودتان می‌خواهید یک ماده غذایی، یا معمولی یا یخ زده خریداری کنید. اگر که ببینید بخار گرفته است، آن را خریداری نمی کنید و این همان دلیلی است که بسیاری از صنایع مواد غذایی برای بسته بندی خود از نایلون های ضد بخار آب شیرینگ پک استفاده می‌کنند. 

نایلون هایی که مانع از ورود هرگونه بویی به داخل بسته بندی می شوند. یکی دیگر از انواع نایلون های شیرینگ پک، مدلی هستند که مانع از ورود و خروج هرگونه بویی به داخل و خارج بسته بندی می شوند. 

انواع مختلف نایلون های شیرینگ پک کدامند و چه استفاده از آنها می‌شود؟

برای انواع مقاصد شما از خرده فروشی بگیرید تا صادرات انواع مختلفی از نایلون های شیرینگ پک وجود دارد که در ادامه مقاله برای شما آنها را معرفی می‌کنیم. یکی از انواع نایلون های شیرینگ پک نایلون های پی وی سی هستند. گروه دیگر نایلون های پلی آلکن هستند. و در نهایت گروه سوم نایلون های پلی اتیلن هستند. هر کدام از این انواع خواص و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند که باعث می شوند برای کاربری های مختلف بتوانیم از انواع مختلف این نایلون ها استفاده کنیم. اما نکته ی بسیار جالب دیگری که وجود دارد، این است که می توان انواع مختلف این نایلون ها را با یکدیگر ترکیب کرد تا یک نایلون منحصر به فرد با توجه به خصوصیاتی که مد نظر خودمان است را تولید کنیم. اگر که قصد بسته بندی محصولاتی داریم که به صورت خاصی هستند یا اینکه نیاز به نایلون محکم دارند و خصوصیات بسیار دیگر می توانی از نایلون ترکیبی استفاده کنیم. 

حتما به مقاله ی دستگاه شیرینگ پک حرارتی به چه شکلی کار می کند؟ سر بزنید.

نایلون شیرینگ پک

سخن پایانی نایلون شیرینگ پک

 همانطور که میدانید بسته بندی محصولات، یکی از مهمترین مراحل در ارائه محصول به مخاطب و یا مشتری است. یکی از بهترین انواع بسته بندی که هم می توان به صورت تکی محصولات را بسته بندی کرد و هم به صورت گروهی، بسته بندی با استفاده از دستگاه های شیرینگ پک است. در این مقاله در رابطه با نایلون شیرینگ پک صحبت کردیم. این که انواع مختلفی از نایلون های شیرینگ پک وجود دارد و هر کدام از آنها خصوصیاتی منحصر به فرد دارند و ما برای کاربریهای مختلف مان باید از یکی از این انواع استفاده کنیم. ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن انواع مختلف نایلون های شیرینگ پک را داریم و میتوانیم شما را در راستای انتخاب بهترین مدل خود مشاوره دهید.

 امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را حتما با ما در میان بگذارید.

error code: 522
فهرست