استفاده از سلفون بسته بندی صنعتی چه مزایایی دارد؟

مقدمه

صنعت بسته بندی هر روزه پیشرفت های تازه ای را تجربه می کند و ابزار و لوازم مختلفی تولید می شود که به شیک تر شدن بسته کالاها کمک کنند که یکی از این موارد سلفون بسته بندی صنعتی می باشد که امروزه مورد استفاده زیادی دارد.

سلفون بسته بندی صنعتی به خاطر دوام و شفافیت بالایی که دارد امروزه در بسیاری از صنایع برای روکش کردن کالاها و ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد تا ظاهر شیک تر و مرتب تری پیدا نمایند و به بازار برای فروش ارسال گردند.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید و بدانید که استفاده از سلفون بسته بندی صنعتی علیرغم این که مزیت های زیادی دارد ولی بعضی از مشکلات مثل آسیب به محیط زیست را با خود نیز به همراه دارد و نباید آنها را در زیستگاه های طبیعی رها کرد.

اگر سلفون بسته بندی صنعتی را در طبیعت رها سازید چون بر پایه مواد نفتی هستند آب، خاک و هوا را دچار آلودگی می سازند و در دراز مدت این آلودگی ها راه خود را به چرخه مواد غذایی ما انسان ها باز می کند و می تواند موجب بیماری هایی شود.

در ادامه این مقاله با توجه به این که سلفون بسته بندی صنعتی امروزه کاربرد زیادی در صنایع دارد قصد داریم تا مزایای استفاده از آن را برای شما خواننده عزیز و گرامی نام برده و تا جایی که در حوصله این متن بگنجد توضیحاتی را جهت آگاهی شما ارائه نماییم.

سلفون بسته بندی صنعتی

سلفون بسته بندی صنعتی

 

برای دیدن و خرید انواع استرچ صنعتی حتما روی لینک بزنید.

سلفون بسته بندی صنعتی چیست؟

نوعی روکش پلاستیکی شفاف و نازک است که برای محافظت از اقلام و کالاها در مقابل بسیاری از عوامل مثل گرد، رطوبت، حیوانات موذی و آلودگی ها استفاده می شود و از آن تحت عنوان سلفون بسته بندی صنعتی یاد می شود.

این سلفون در انواع و اقسام مختلف برای استفاده در جاهای مختلف تولید میشوند، طبق اسناد تاریخی که وجود دارد در سال 1989 دانشمندان انگلیسی اولین بار در آزمایشگاه ماده ای را کشف کردند که امروز بر همان پایه بسیاری از ابزار بسته بندی تولید و به بازار عرضه می شود.

در حقیقت از زمانی که ابزارهایی مثل سلفون بسته بندی صنعتی پای خود را به صنایع باز کردند از نظر شیک سازی و زیباسازی تاثیرات مثبتی داشتند وتوانستند نظر مشتریان زیادی را به سمت کالاهای شرکت ها جلب نمایند و موجب فروش بیشتر آنها شوند.

مزایای استفاده از سلفون بسته بندی صنعتی:

این سلفون ها مزیت های زیادی دارند اما با توجه به این که فرصت این مقاله محدود است تنها به ذکر چند مورد مهم تر اکتفا نموده و توضیحاتی ارائه می نماییم تا نسبت به آنها آگاهی های کافی را پیدا کنید و بدانید که چرا اینقدر پرطرفدار و محبوب هستند.

شفاف هستند:

یکی از مزایای سلفون بسته بندی صنعتی شفاف بودن آن میباشد، شفاف بودن کمک می کند تا بسیاری از کالاهای شرکت ها در زمان فروش در معرض دید مشتری قرار داشته باشد و بتواند با سنجیدن کیفیت و رنگشان از میان آنها دست به انتخاب بزند.

همچنین استفاده از این سلفون ها در صنعت مواد غذایی بسیار شایع می باشد، مشتریان به خاطر شفافیتی که این سلفون ها دارند در زمان خرید میتوانند از تازگی و سلامت آنها اطمینان حاصل نموده و سپس دست به خریدشان از بازار بزنند.

حتما به مقاله ی انواع فیلم صنعتی سر بزنید.

موجب رعایت شدن بهداشت می شوند:

بسیاری از اقلام و کالاها به خصوص مواد خوراکی هستند که باید از میزان بهداشت بالایی برخوردار باشند تا مشتری پس از خریداری کردن و مصرف آن دچار مشکلاتی مثل بیماری ها نشود.

سلفون بسته بندی صنعتی با دوام و کیفیتی که دارد به خوبی جلوی ورود بسیاری از عوامل بیماری که در محیط ها وجود دارند را می گیرد و سلامت به خصوص مواد غذایی را تضمین می نماید تا هیچ گونه مشکلی برای افراد پیش نیاید.

سلفون بسته بندی صنعتی

سلفون بسته بندی صنعتی

اجازه نفوذ رطوبت را نمی دهند:

یکی از مزایای بزرگ استفاده از سلفون بسته بندی صنعتی این است که جلوی نفوذ رطوبت را به درون کالاها می گیرد، این خاصیت موجب می شود تا کالاها بر اثر رطوبت دچار فساد و آسیب نشوند.

معمولا در جاهایی که رطوبت بالا است اگر کالاها به وسیله چیزی مثل سلفون مقاوم سازی نشود بسیار بعید به نظر می رسد که بتوانند سلامت ظاهری خود را حفظ نمایند و سالم به بازار مصرف ارسال شوند، همین مشکل به راحتی می تواند موجب از چشم مشتری افتادن اجناس شود.

اجناسی که معمولا رطوبت به بدنه آنها نفوذ می کند با توجه به نوع بافت آن واکنش های مختلفی نشان می دهند، اگر کالا فلزی باشد بر اثر رطوبت دچار زنگ زدگی می شود که از نظر ظاهر بسیار دچار زشتی شده و نمی تواند نظر مشتری را برای خریداری کردن به سمت خود جلب نماید.

مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد:

از دیگر مزیت های سلفون بسته بندی صنعتی که بسیار قابل توجه می باشد می توان به مقاومت بالایشان در برابر حرارت اشاره کرد، این سلفون ها با مقاومتی که دارند کمک می کنند تا حرارت خود را به کالاها نرساند.

این مزیت به خصوص زمانی بیشتر به چشم می آید که کالاها در محیط های بدون محافظ که مستقیم زیر نور خورشید قرار دارند قرار بگیرد، از آن جایی که سلفون ها مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند هیچ گونه مشکلی برای کالاها پیش نمی آید.

البته باید این نکته را نیز بد نیست بدانید که علیرغم این که سلفون ها مقاومت بالایی دارند ولی بعضی از کالاها در برابر حرارت مقاومت ندارند و بهتر است که در محیط هایی که نور خورشید مستقیم می تابد قرار نگیرند تا دما موجب فساد در آنها نشود و بتوانند سالم به دست مصرف کننده نهایی برسند.

جلوی آسیب فیزیکی به کالاها را می گیرند:

یکی از بزرگترین مزیت هایی که استفاده از سلفون بسته بندی صنعتی برای کالاها در پی دارد جلوگیری از آسیب های فیزیکی به خصوص در زمان حمل و نقل کردن آنها می باشد که احتمالش بالا است.

این سلفون ها بعد از این که به دور کالاهای مختلف بر روی کارتون هایشان پیچیده می شوند به میزان مقاومت بسته های آنها می افزایند و همین موجب می شود تا اگر ضربه ناخواسته ای به آنها رسید یا اگر به سمتی پرت شدند هیچ مشکل بزرگی برایشان پیش نیاید و دچار آسیب نشوند.

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که سلفون بسته بندی صنعتی تا حدی توانایی مقابله با آسیب های فیزیکی را دارد و بیش از اندازه و میزان خاصی نمی توان روی آنها حساب باز کرد، در کنار استفاده از این سلفون ها بهتر است که در زمان حمل و نقل نهایت دقت را داشت تا آسیبی به آنها نرسد.

سلفون بسته بندی صنعتی

سلفون بسته بندی صنعتی

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید به علت مزایای زیادی که سلفون بسته بندی صنعتی دارد میزان استفاده از آن هر روز نسبت به قبل دارد افزایش دو چندان پیدا می کند تا شرکت ها بتوانند به وسیله آن اقلام و کالاهای خود را بسیار شیک تر و زیباتر به بازار مصرف عرضه نمایند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع و اقسام سلفون بسته بندی صنعتی آمادگی دارد تا آنها را برای شما مشتریان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و جامع با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

error code: 522
فهرست