اهمیت عوامل تاثیرگذار در وزن نایلون های کشاورزی

عوامل تأثیرگذار در وزن نایلون های کشاورزی

عوامل تاثیرگذار در وزن نایلون های کشاورزی

نایلون های کشاورزی از جنس مواد پلی اتیلن ساخته شده اند و استفاده از آن ها در صنعت و تولیدات کشاورزی دارای اهمیت بسیار زیادی ست.

از جمله مزیت های مهم استفاده از نایلون های کشاورزی، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. به دلیل کیفیت مطلوب و مرغوب نایلون ها و مقاومت خوبشان، از رشد و ورود علف های هرز، آفت ها و بیماری های گیاهان به درون محصولات گیاهی جلوگیری می کند.
  2. نایلون های کشاورزی با توجه به نوع افزودنی که درآن به کار رفته است، می توانند اشعه ها را جذب یا دفع نماید.

به عنوان مثال افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش(UV)، که مهمترین افزودنی به نایلون کشاورزی به شمار می آید، با دفع اشعه های مضر و محافظت از نایلون ها در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید، به افزایش مقاومت پلاستیک کمک فراوانی می کند و این امر باعث رشد و بازدهی بیشتر محصولات کشاورزی می گردد.

  1. نایلون کشاورزی، گیاهان را در برابر شرایط بد و نامناسب آب و هوایی مراقبت و محافظت می نماید.

نایلون های کشاورزی بر اساس موارد مصرف آن ها و نوع محصول کشت شده به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

در زیر به کاربردی ترین انواع نایلون ها اشاره می شود.

نایلون گلخانه ای

گلخانه فضا و بستر مناسب و استانداردی جهت پرورش گل ها، گیاهان، صیفی جات و میوه هایی ست که در خارج از فصل طبیعی و رشد خود، به وجود می آیند.

برای این که بتوانیم یک گلخانه ی شخصی و ایده آل داشته باشیم، باید وسایل و لوازم مورد نیاز آن را نیز فراهم کنیم.

نایلون گلخانه ای از مهمترین بخش های احداث یک گلخانه به حساب می آید که یا بر روی سقف گلخانه استفاده می شود یا اطراف و دیواره های گلخانه را به صورت پوششی سراسری احاطه می کند.

استفاده از نایلون گلخانه، محصولات کشاورزی را از آسیب های فیزیکی، شرایط نامساعد و ناپایدار جوی(سرما وگرمای طاقت فرسا، برف و باران، طوفان و …) محافظت می کند و با تنظیم دما، رطوبت و نور مناسب، زمینه ی رشد بهینه ی محصولات را فراهم می کند.

برای آگاهی و خرید انواع نایلون کشاورزی حتما روی لینک بزنید.

عوامل تأثیرگذار در وزن نایلون های کشاورزی

نایلون مالچ

این نوع نایلون، از رشد علف های هرز جلوگیری می کند، باعث بهبود کیفیت و گرم نگه داشتن خاک می شود و با تأمین و حفظ رطوبت ریشه، به پرورش و رشد گیاه کمک می کند.

نایلون ضدعفونی کننده ی خاک

استحکام و دوام بالایی دارد، به حفظ محیط زیست کمک می کند و خاک گیاهان را از حیث وجود آفات، بیماری و باکتری های مضر و غیرمفید پاکسازی می نماید.

نایلون آبیاری

جهت استفاده در آبیاری اراضی کشاورزی، عایق کاری و امور ساختمانی و عمرانی کاربرد دارد.

نایلون بسته بندی علوفه

از تابش نور خورشید بر مواد بسته بندی و مورد نیاز دام، ممانعت به عمل می آورد، مدت زمان نگهداری علوفه را افزایش می دهد و طراوت ، تازگی و ارزش غذایی علوفه را حفظ می کند.

نایلون کشت نهال

این نایلون با کارایی خود، فضا و بستر مناسب اولیه را برای رشد و پرورش گیاهان فراهم می کند.

عوامل تأثیر گذار در وزن نایلون های کشاورزی

نایلون های کشاورزی قیمت های گوناگون و متنوعی دارد و به عوامل متعددی همچون کیفیت مواد استفاده شده در تولید نایلون، ابعاد آن، مقاومت و وزن، نوع افزودنی، طرح ، رنگ و … بستگی دارد.

از جمله فاکتورهای مهمی که در تغییر محسوس قیمت نایلون کشاورزی دخیل است و بر آن تأثیر مستقیمی دارد، وزن نایلون است.

کیفیت مواد اولیه ی کاربردی و ضخامت و مقاومت نایلون کشاورزی باعث سنگین تر شدن و افزایش وزن آن می گردد.

بیایید کمی درباره ی این عوامل تاثیرگذار در وزن نایلون های کشاورزی صحبت کنیم.

کیفیت نایلون

بدیهی ست هر اندازه جنس نایلون از مواد اولیه ی مرغوب و درجه یک تولید شده باشد، به همان اندازه وزن و کیفیت بالاتر و مطلوب تری نیز دارد.

طبیعتا  قیمت این نایلون های درجه یک ، از قیمت نایلون های معمولی گران تر و پر هزینه تر هستند چرا که مواد اولیه ی تشکیل دهنده ی آن ها با هم فرق دارد.

ابعاد و ضخامت نایلون

نایلون های با طول و عرض زیاد و تعداد لایه های بیشتر و ضخیم تر، قیمت بیشتری نسبت به نایلون های نازک تر با طول و عرض کمتر دارد.

زیاد بودن تعداد لایه های به کار رفته در نایلون کشاورزی، ضخامت آن را افزایش داده و در نتیجه باعث استحکام و مقاومت بیشتری در مقابل پارگی و آسیب های محیطی و فیزیکی می گردد. این ضخامت، وزن نایلون را سنگین تر می کند و در افزایش قیمت آن تأثیر مستقیم دارد.

نایلون های کشاورزی در ابعاد و وزن های مشخص و استاندارد تولید می شوند اما با توجه به نیاز و سفارش مشتری می تواند متغیر باشند.

نایلون های چند لایه، در برخی موارد، متناسب با شرایط باعث افزایش کارکرد، بهبود کیفیت و بازدهی بیشتر کار می گردد. البته درست است که مصرف کننده باید قیمت بالاتری را بابت نایلون بپردازد اما به مزایای آن می ارزد و در طولانی مدت مقرون به صرفه و اقتصادی ست.

در پایان می توانیم بگوییم، نایلون های کشاورزی، پلاستیک هایی بر پایه ی مواد پلی اتیلن هستند که در کشاورزی، صنعت، ساختمان و امور متفرقه ی دیگر کاربرد دارند.

کیفیت مواد اولیه ی این نایلون ها، اهمیت فوق العاده ای دارد و در تعیین قیمت آن ها، بسیار تأثیرگذار است.

نایلون تولید شده از مواد اولیه ی مرغوب، با ارزش تر و گران تر از نایلونی ست که از مواد بازیافتی و درجه دو ساخته شده است و با کوچک ترین ضربه ای دچار پارگی می گردد و استحکام خود را از دست می دهد.

مقاله ی مزایای نایلون در صنعت کشاورزی را مطالعه فرمایید.

شرکت پوشش پلاستیک صائن

در این مقاله گوشه ای از تخصص شرکت پوشش پلاستیک را با هم مشاهده کذدیم و خواندیم.پوشش پلاستیک اما خدمات ارزنده ی دیگری مانند فیلم استرچ ها را هم ارائه می دهد که در سطح جهانی و خاور میانه داراری استاندارد بالایی می باشد که شما می توانید ارتباط مستقیم با کارشناساسن پوشش پلاستیک بر قرار کنید و از این خدمات بهره کامل را ببرید.

error code: 522
فهرست