ظروف یکبار مصرف در چه جاهایی کاربرد دارند؟

دنیا امروزه بسیار سریع تر از گذشته شده است و به سمت استفاده از لوازمی می رود که وقت افراد را بتواند صرفه جویی کند تا درگیر بعضی از مسائل مثل شستشوی ظروف و لیوان ها به خصوص در طول روز که خیلی مشغولند نگردند.

ظروف یکبار مصرف یکی از این لوازمی است که بشر برای صرفه جویی در وقتش به میزان زیاد در جاهای مختلف به کار می گیرد تا زندگی آن طوری که دوست دارد طبق میلش بگردد و در طول روز بتواند به تمامی کارهایش برسد.

امروزه میزان استفاده از این ظروف به حدی زیاد است که خود منجر به معزلی برای محیط زیست اطرافمان شده است، این ظروف چون بر پایه نفت و پتروشیمی تولید می شوند اگر در محیط طبیعی رها شوند سموم خود را وارد آب و خاک می کنند که اتفاق بدی به حساب می آید.

همچنین این ظروف به علت استفاده زیادی که پیدا کرده اند امروزه از آنها به عنوان یک معزل یاد می شود، اگر سطل زباله هر جایی را مورد بازرسی قرار دهید متوجه خواهید شد که تا چه اندازه در جاهای مختلف کاربرد دارند و به کار گرفته می شوند.

 

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

 

توصیه می کنم حتما به مقالات فیلم استرچ و نایلون کشاورزی سر بزنید.

ظروف یکبار مصرف چیست؟

نوعی ظرف است که در اشکال مختلفی برای استفاده در جاهای گوناگون تولید می شود، این ظروف معمولا بر پایه پلاستیک و گیاهی تولید می شوند که هر کدام موارد استفاده خود را دارند و بهتر است در جای خود به کار گرفته شوند.

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی محدودیت هایی دارند یعنی این که در درون آنها نباید مایعات و غذاهای داغ را حتی الامکان ریخت چون واکنش منفی نشان می دهند و بخشی از پلاستیک و مواد سمی بعد از رسیدن دما به آنها وارد مواد غذایی می شود و این خطرناک است.

اگر قصد دارید چای بنوشید یا غذای گرمی را داخل ظروف یکبار مصرف بریزید بهتر است که دقت کنید تا جنسشان بر پایه سلولز گیاهی باشد تا دما محتویات غذا را دچار آلودگی نکند و با خیال راحت بتوانید از نوشیدن و خوردنشان لذت کافی را ببرید.

مزایای استفاده از ظروف یکبار مصرف:

از نظر بهداشتی:

ظروف یکبار مصرف تمیز بوده و ناخالصی ندارند و برای استفاده همیشه آماده هستند.

صرفه جویی در زمان:

با استفاده از ظروف یکبار مصرف، نیازی به شستشو و تمیز کردن آنها پس از استفاده نیست و زمان شما را صرفه جویی می ‌کند.

برای مسافرت:

ظروف یکبار مصرف برای مسافرت‌ های کوتاه مدت می‌ تواند بسیار مفید باشد، زیرا نیازی به نگرانی درباره برگشت آنها به خانه و شستشو نیست.

سبک و قابل حمل:

ظروف یکبار مصرف به دلیل وزن سبک آنها و عدم نیاز به بسته بندی خاص، قابلیت حمل و نقل آسان را دارند.

سرعت در سرو و تدارک غذا:

با استفاده از ظروف یک بار مصرف، فرآیند سرو و تدارک غذا بسیار سریعتر انجام می ‌شود.

کمترین بار مصرفی آب:

استفاده از ظروف یکبار مصرف کمترین میزان باروری آب را نسبت به ظروف دوباره‌ پذیر و چند بار مصرف دارد.

کاهش هزینه‌ ها:

ظروف یکبار مصرف از نظر هزینه‌ ها به‌ خصوص در مقایسه با ظروف دوباره‌ پذیر، مقرون به صرفه تر هستند.

عدم نیاز به تعمیرات و تعویض:

در صورت خرابی یک ظرف یکبار مصرف، می‌ توان آن را به سادگی با یک ظرف جدید جایگزین کرد.

کیفیت پذیرش صدا و حرارت:

ظروف یکبار مصرف معمولاً دمای غذا را برای مدت طولانی تری حفظ می‌ کنند و غذا مدت طولانی تری گرم می ماند.

عدم حساسیت به انواع غذاها:

با استفاده از ظروف یکبار مصرف، نیازی به نگرانی درباره انواع غذاها و نیاز به ظروف مختلف نیست.

توسعه صنعت بازیافت:

ظروف یکبار مصرف در صورت بازیافت، می ‌توانند به رونق صنعت بازیافت مواد خام کمک کنند و تاثیر مثبتی بر محیط زیست داشته باشند.

حتما به مقاله ی چرا رول استرچ محافظ غذا را بیشتر روشن تولید می کنند؟ سر بزنید.

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

 

کاربردهای ظروف یکبار مصرف:

این ظروف معمولا در جاهای بسیار زیادی کاربرد دارند و از آن جایی که نمی توانیم به تمامی آنها اشاره نماییم به بعضی از مهم ترین های آنها می پردازیم تا با کاربردشان در جاهای مختلف آشنایی پیدا کنید و ضریب نفوذشان را بیشتر در زندگی روزمره درک نمایید. بعضی از موارد کاربرد این ظروف عبارتند از:

استفاده در رستوران‌ ها، کافی‌شاپ‌ ها و فضاهای عمومی برای سرو غذا و نوشیدنی:

امروزه بسیاری از مکان ها هستند که در زمینه غذا به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند و برای این که زیاد درگیر شستشوی ظرف نباشند از ظروف یکبار مصرف بهره می برند.

اگر روزگاری به چنین جاهایی مراجعه نمودید فقط توجه داشته باشید که ظروف بر پایه گیاه باشد چون اگر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی با غذاهای گرم برخورد پیدا نمایند سم را به درون غذا راه می دهند و از نظر سلامتی ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورند.

استفاده در پیک‌ نیک‌ ها، سفرهای عمومی و مسافرت‌ های بیرون از خانه:

امروزه مردم زمانی که به محیط های طبیعی و بیرون می روند از ظروف یکبار مصرف استفاده می کنند تا در زمان خود صرفه جویی نموده و درگیر مسئله شستشوی ظرف ها نشوند.

البته بعد از پایان تفریح و سفر بهتر است که ظروف مصرف شده را در طبیعت رها نکرد، این ظروف به راحتی آب و خاک را اگر در معرض آن قرار بگیرند آلوده می نمایند و بهتر است که آنها را با خود منتقل کنید و در سطح های آشغال شهری بیندازید تا مشکل به وجود نیاورند.

استفاده در تجهیزات پزشکی و بیمارستانی برای جلوگیری از انتشار عفونت ‌ها:

از جمله جاهایی که از ظروف یکبار مصرف برای به وجود آوردن بهداشت بیشتر استفاده می نمایند مراکز درمانی هستند، این ظرف به خصوص در آزمایشگاه ها بیشترین مورد استفاده را دارد و بعد از استفاده دور انداخته می شود و هزینه زیادی را روی دست این صنایع نمی گذارد.

استفاده در صنایع بسته‌ بندی برای حفظ و نگهداری محصولات:

بسیاری از صنایع به خصوص صنعت مواد غذایی وابستگی زیادی به ظروف یکبار مصرف دارند و از آنها برای بسته بندی محصولات خود بهره می برند، این ظروف به علت قیمت مناسبی که دارند موجب می شوند تا محصولاتشان با قیمت بهتر به دست مشتری نهایی برسد و بتوانند با رقبای خود به رقابت بپردازند.

استفاده در جشن‌ ها، مراسم و رویدادهای خاص:

معمولا سالانه بسیاری از جشن ها و رویدادها وجود دارد که به صورت خیابانی برگزار می شود و در چنین رویدادهایی معمولا از ظروف یکبار مصرف بهره می برند تا بهداشت در بالاترین حد ممکن خود رعایت شده باشد و بتوانند به افراد حاظر در آنجا خدمات ارائه داده و به نحو احسن پذیرایی نمایند.

استفاده در خانه برای پذیرایی از مهمان:

امروزه پای ظروف یکبار مصرف به منزل هم باز شده است و بسیاری از افراد به خصوص زمانی که تعداد مهمان هایشان زیاد باشد از آنها بهره می برند تا درگیر مسائلی مثل شستشو نشوند و بتوانند مدت زمان بیشتری را پیش مهمانان خود سر کنند.

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید ظروف یکبار مصرف در جاهای زیادی امروزه مورد استفاده پیدا کرده اند و به کمک آنها زندگی بسیاری از افراد با کیفیت بیشتر و سریع تر از گذشته بدون این که دغدغه ای برای شستشوی آنها داشته باشند پیش می رود.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید ظروف یک بار مصرف این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما بفرستد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط:

دستگاه تولید سفره یکبار مصرف را از کجا باید تهیه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

16 + 6 =

فهرست