نایلون سیاه مزارع چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

محصولات پلاستیکی دنیای ما را احاطه کرده اند و کاربردهای زیادی دارند. این محصولات حتی راه خود را به مزارع کشاورزی که آنجا غذای جوامع انسانی تولید می شود باز نموده اند و تاثیرات بسیار شگرفی را بر صنعت کشاورزی گذاشتند.

سوای از نایلون روشن که برای احداث گلخانه بهره برده می شود نوع دیگری از نایلون وجود دارد که در مزارع سرباز و حتی داخل گلخانه برای کنترل بیشتر و بهتر گیاهان به کار گرفته می شود که معروف به نایلون سیاه مزارع است.

نایلون سیاه کارش این است که بعضی عوامل را از گیاهان دور نماید تا میزان رشد آنها بسیار بهتر از قبل شود. معمولا این نایلون ها را در قسمت پایینی و ساقه گیاهان وصل می کنند تا شرایطشان بهتر تحت کنترل کشاورزان قرار بگیرد.

نایلون سیاه مزارع

نایلون سیاه مزارع

قسمت پایینی یا بدنه گیاه و خاک زیرش از میزان حساسیت بالایی برخوردار است. اگر این قسمت ها به خوبی با نایلون سیاه مزارع توسط کشاورزان تحت کنترل قرار نگیرد ممکن است عواملی مثل آفت ها و خشکی بیش از اندازه خاک موجب نابودی یا کندی رشد گیاه شود.

معمولا کشاورزان برای این که رشد گیاهان خود را تضمین نمایند نایلون سیاه مزارع را نصب می کنند. تجربه این شیوه از کشاورزی نشان داده است که هر چه کشاورزان بهتر شرایط محیطی و بیرونی را کنترل نمایند به نتایج بسیار قابل قبول تری دست پیدا خواهند کرد.

به طور کل هدف کشاورزی مدرن این است که با استفاده از ابزاری مثل نایلون سیاه مزارع شرایطی را به وجود بیاورد که گیاهان به بهترین صورت ممکن رشد نمایند و کشاورز از زحمتی که می کشد سود مناسبی به دست بیاورد.

کشاورزی کار بسیار پر زحمتی است که اگر شرایط مطلوب برای گیاهان ایجاد نشود ممکن است تمام زحمتی که کشاورزان در طول ماه ها می کشند بر اثر سرما یا گرما از دست برود. استفاده از ابزار مناسب است که می تواند کمک کند کشاورزان دچار ضرر نشوند و سود کنند.

در ادامه این مقاله کوتاه قصد داریم تا نایلون سیاه مزارع را برای شما خواننده عزیز و گرامی توضیح دهیم که چیست و در ادامه مزیت هایی که این نایلون برای کشاورزی دارد را نام برده و بسیار مختصر جهت آشنایی تان توضیح دهیم تا ذهنتان در این زمینه روشن شود.

 

نایلون سیاه مزارع چیست؟

نوعی نایلون است که به صورت کاملا کدر و مات در کارخانه های صنعتی پلاستیکی تولید می شود تا برای کنترل شرایط کشاورزی مورد استفاده و بهره برداری قرار بگیرد. این نایلون با طول زیاد و در عرض کم تولید می شود تا در مزارع سرباز شرایط خوبی برای گیاهان فراهم کند.

اگر که علاقه دارید به انواع مختلف نایلون کشاورزی دسترسی داشته باشید، حتما روی لینک بزنید.

 

نایلون سیاه مزارع

نایلون سیاه مزارع

 

مزایای استفاده از نایلون سیاه مزارع:

کشاورزی این دوره با صنعت کاملا گره خورده است. برای شخم زدن و درو از ماشین ها استفاده می شود. برای سم پاشی از دستگاه ها استفاده میگردد و برای کنترل شرایط خاک و گیاهان از نایلون های مخصوص در مزارع کشت بهره برده می شود که بسیار کمک حال کشاورز هستند.

مقابله با رشد علف های هرز:

یکی از مواردی که بزرگترین آسیب را به کشاورزی می توانند بزنند علف های هرز هستند. اگر چه با آفت کش مقدار قابل توجهی از آنها را دفع می نمایند ولی کشاورزان این نکته را مد نظر دارند که اگر از آفت کش بیش از اندازه استفاده کنند سم آن به داخل محصول نهایی گیاهان نفوذ می کند.

نفوذ سم به داخل محصول نهایی باعث ناسالم شدن آنها شده و می تواند انسان ها را در صورت استفاده دچار بیماری نماید. برای این که کشاورزان از سم زیاد استفاده ننموده و بتوانند گیاهان هرز را کنترل نمایند از نایلون سیاه مزارع بهره می برند که با حضورش جلوی رشد آنها را می گیرد.

اگر علف های هرز پای گیاهان رشد نکنند و توان خاک را تلف ننمایند گیاهان بسیار بهتر رشد می کنند و محصولات با کیفیت تری را در اختیار کشاورزان قرار می دهند تا به بازارهای مصرف ارسال کند. با ارسال محصولات با کیفیت سود بیشتری به جیب های کشاورز راهی می شود.

کاهش مصرف آب در مزارع سر باز:

در بسیاری از نقطه های کره زمین مشکل کمبود آب وجود دارد و کشاورز باید بر این عوامل غلبه کند تا بتواند محصولات با کیفیتی به دست بیاورد. اگر در زمان مناسب گیاه دچار کم آبی شود ممکن است از بین رفته و یا با آسیبی که می بیند محصولات با کیفیتی عمل نیاورد.

معمولا کشاورز برای این که شرایط آب گیاهان را کنترل نماید از نایلون سیاه مزارع بهره می برد. این نایلون به علت کدر بودنش جلوی نور مستقیم خورشید را به قسمت پایین تنه گیاه می گیرد که همین باعث می شود تا آبی که به صورت قطره ای به گیاه میرسد توسط خورشید بخار نشود و گیاه را کم آب نکند.

جلوگیری از خشکی خاک مزارع:

در بعضی از مناطق کره زمین در فصل کشاورزی دمای هوا بالا است و دمای خورشید رطوبت خاک را سریع از بین می برد. از بین رفتن رطوبت خاک و خشکی اش می تواند باعث از بین رفتن بوته های گیاهان شود و خسارت سنگینی به کشاورز برساند.

معمولا کشاورزان از نایلون سیاه مزارع بهره می برند تا دمای خورشید به صورت مستقیم به خاک زیر گیاهان نتابد و

 

نایلون سیاه مزارع

نایلون سیاه مزارع

خاک آنها را دچار خشکی بیش از اندازه نکند. کنترل این شرایط می تواند کمک کند کشاورز دچار خسارت سنگین نشود.

جلوگیری از بیماری های قارچی:

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب خسارت به محصول و گیاهان کشاورزی شود عوامل بیماری زای قارچی هستند. این عوامل اگر به جان گیاه بیفتند ممکن است بوته را از بین برده و یا این که کیفیت محصولات را به شدت پایین بیاورند.

کشاورز از نایلون سیاه مزارع استفاده می نماید تا این عوامل مضر نتوانند خود را به گیاهان برسانند و به آنها خسارت وارد کنند. کشاورز اگر بر این عوامل فائق بیاید می تواند محصول خوب و با کیفیتی را به بازار مصرف عرضه نماید و نظر مشتریان را به سمت خود جلب نماید.

افزایش راندمان تولید:

کشاورزی امروز علمی شده است و کشاورزان برای تولید محصولات گیاهی تمامی شرایط و عوامل را با نگاه کاملا حرفه ای و دیدی باز می سنجند. زیرا دانسته اند که هر چه شرایط و بستر بهتری را برای رشد گیاه فراهم کنند در نهایت سود آن به جیب آنها راهی خواهد شد.

نایلون سیاه مزارع یکی از لوازمی است که امروزه کشاورزان به کار میگیرند تا میزان راندمان کار خود را بالا ببرند. تجربه نشان داده است که راندمان با عواملی مثل شرایط محیطی و ابزار مناسب ارتباط مستقیم و تنگاتنگی دارد و نباید کشاورزان از آن غافل بمانند.

 توصیه می کنم مقاله ی 7 نوع نایلون را مطالعه بفرمایید.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید نایلون سیاه مزارع نقش بسیار مهمی را در صنعت کشاورزی ایفا می کنند. این نایلون با به وجود آوردن شرایط نرمال برای گیاهان به رشد آنها کمک بسیار زیادی می کند تا کشاورزان بتوانند بهره مناسبی از زحمت خود به دست بیاورند.

در آخر لازم به یادآوری است که شرکت پوشش پلاستیک صائن با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع محصولات پلاستیکی کشاورزی به خصوص نایلون سیاه مزارع این آمادگی را دارد تا آنها را با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار شما کشاورزان عزیز قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی تنها با شماره های واحد روابط عمومی شرکت ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان راهنمایی تان کنند.

error code: 522
فهرست