دلایل بسیار زیادی وجود دارند که افراد مختلف تصمیم به استفاده از نایلون گلخانه ای به جای شیشه می گیرند. یکی از دلایل بسیار مهم آن قیمت پایین نایلون گلخانه‌ای است. ولی به خاطر تغییر در مواد اولیه انواع نایلون ها و همچنین موارد مختلف دیگری، ممکن است قیمت نایلون مدام دچار تغییر شود. به همین دلیل شما هر زمانی که قصد استفاده از نایلون گلخانه را داشتید باید قیمت روز نایلون گلخانه ای را از سایت ها و شرکت های معتبر بگیریم.

 در این مقاله قصد داریم که در رابطه با مواردی که ممکن است باعث تغییر در قیمت نایلون گلخانه شوند، صحبت کنیم.

قیمت روز نایلون گلخانه ای

قیمت روز نایلون گلخانه ای

 

پلاستیک پلی اتیلن کاربردها و مشخصات بسیار زیادی دارد که باعث میشود به عنوان نایلون گلخانه ای مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله مشخصات بسیار خوبی که دارد قیمت پایین، اندازه بسیار بزرگ، نصب بسیار راحت، انتقال بسیار راحت و موارد دیگری که همه اینها باعث می‌شوند که استفاده از پلاستیک پلی اتیلن به عنوان نایلون گلخانه ای بسیار زیاد باشد. 

از دهه ۱۹۶۰ یعنی اولین بار هایی که از پلاستیک پلی اتیلن به عنوان نایلون گلخانه استفاده شد، تا به امروز پیشرفت های بسیار زیادی در ساخت پلاستیک پلی اتیلن اتفاق افتاده است. پلاستیک پلی اتیلن اولیه دارای مشکل پایداری و ماندگاری بودند و همین دلیل حتما باید سالانه تعویض می‌شدند. آن‌ها حتی تحمل خراش ها و آسیب هایی که از آب و هوا و محیط اطراف به آنها وارد می‌شد را نداشتند. آنها عمر کوتاهی داشتند و حتی در اثر نور خورشید هم خیلی سریع خراب می شدند. 

برای آگاهی و خرید انواع نایلون گلخانه ای روی لینک بزنید.

چه مواردی ممکن است در قیمت روز نایلون گلخانه ای تفاوتی ایجاد کند؟

 

اولین موردی که تفاوت در قیمت روز نایلون گلخانه ای ایجاد می‌کند، طول عمر آن است. نایلون های قدیمی تر به دلیل اینکه آفتاب به آنها می تابید و گرما بر آنها تأثیر می‌گذاشتند، باعث می‌شد که طول عمر کمتری داشته باشند و زود نابود شوند. پلی-کو یک ماده بسیار ارزان است که در ساخت نایلون های گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. ولی مسئله ای که در آن وجود دارد این ماده به درد نایلون های گلخانه ای فصلی می خورد. پس اگر که به صورت فصلی گلخانه ای دارید می توانید همینقدر ارزان از آن استفاده کنید. ولی نوع دیگری از مواد سازنده وجود دارد که تا ۴ سال می توانند به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرند، ولی باید گفته شود که قیمتی حداقل دو برابر مورد قبل دارند. همچنین آنها دارای UV هستند که باعث می‌شود در مقابل نور خورشید تخریب نشوند. پس اگر نیاز به مورد طول عمر زیادی داشته باشد باید این موارد را به آن اضافه کنید و سپس قیمت روز نایلون گلخانه ای را بگیرید.

 

 مورد دیگری که باعث تفاوت در قیمت نایلون گلخانه ای می شود، ضخامت آن است. ضخامت های معمولی که در بازار وجود دارند، ۳ ،۴ و ۶ میلی متری است. ضخامت های سه و چهار بسیار معمول هستند و برای گلخانه هایی که از نایلون گلخانه ای یکساله استفاده می کنند، بسیار مفید هستند. ولی اگر که قصد استفاده از نایلون گلخانه ای برای چند سال را دارید، ضخامت ۶ میلیمتر توصیه می شود که همین امر باعث بالا رفتن هزینه های شما میشود. پس اگر که قصد دارید ضخامت نایلون گلخانه خود را بالا ببرید و تفاوت در قیمت آن را مشاهده خواهید کرد، پس با تفاوت در ضخامت آن، باید قیمت روز نایلون گلخانه ای را بررسی کنید.

 

قیمت روز نایلون گلخانه ای

قیمت روز نایلون گلخانه ای

 

یکی دیگر از مواردی که قیمت نایلون گلخانه ای را تغییر میدهد، تغییر در چگالی یا فشردگی در آن است. معمولاً در مرکز لایه وسطی اسپری میشود ولی همین موردی که اسپری می شود، باعث می شود که شفافیت نایلون گلخانه ای کمتر شود. عموماً عمر آن دو سال است. ولی به عنوان یک نکته باید گفته شود که اگر بر روی گیاه چکیده شود ممکن است باعث بیماری در گیاه شود. پس اگر که قصد دارید این مورد را نیز اضافه کنید، باز هم قیمت ها تغییر می کنند و شما باید قیمت روز نایلون گلخانه ای را نیز بعد این مورد در مورد بررسی قرار دهید. 

توصیه میکنم مقاله ی برترین نایلون گلخانه ای را مطالعه بفرمایید.

گزینه دیگری که قیمت نایلون را تغییر میدهد موردی است که مانع از خروج گرما در طول شب می شود که به آن IR گفته می شود. در گلخانه هایی که گرما اهمیت بالایی دارد حتی مواردی که اندازه گیری شده است بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از خروج گرما جلوگیری شده است. معمولاً در نایلون های دو لایه IR در لایه داخلی قرار می گیرد. تحقیقات نشان داده اند که لایه IR می تواند حتی باعث رشد بیشتر گیاهان شود. لایه ی IR یک لایه مهم است. قطعاً اضافه کردن آن باعث تغییر در قیمت نایلون شما خواهد شد. اگر که قصد داشتید این لایه را اضافه کنید حتماً قیمت روز نایلون گلخانه ای را نیز مجددا مورد بررسی قرار دهید. 

 

گزینه دیگری که برای خیلی از گلخانه ها اهمیت زیادی دارد این است که دمای بسیار زیادی در طول روز وارد گلخانه نشود. این مورد در بعضی از گلخانه ها حتی می‌تواند ما را تا نیز کاهش دهد. این مورد در لایه بیرونی اضافه می شود، تا بتواند اشعه و نور خورشید را بازتاب دهد و مانع از ورود بسیار زیاد نور خورشید به داخل گلخانه شود. هر چقدر که دمای بیرون بیشتر باشد، عملکرد این فیلم نیز بهتر است. پس اگر که در منطقه زندگی می کنید که دمای بالایی دارد باید از این گزینه در نایلون خود استفاده کنید و حتماً اضافه کردن این مورد باعث تغییر در قیمت نایلون میشود. پس حتماً قیمت روز نایلون گلخانه ای را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. 

 

گزینه دیگری که باز باعث تغییر در قیمت نایلون های گلخانه ای می شود، پخش ملایم است. این مورد در سال های اخیر به نایلون گلخانه اضافه شده است. ممکن است که قد بعضی از گیاهان مانع از رسیدن نور خورشید و اشعه ها به دیگر گیاهان شود. این مورد بسیار مهم نیز باعث تغییراتی در قیمت نایلون گلخانه ای میشود که اگر قصد داشتید که این مورد را اضافه کنید، حتماً باید قیمت روز نایلون گلخانه ای را بررسی کنید.

 

ولی مسئله ای که مهم است این است که شما تشخیص دهید که از کدام یک از موارد بالا در نایلون گلخانه ای خود باید استفاده کنید. قطعا اگر خودتون تجربه کافی در این زمینه ندارید مجبور هستید که هزینه زیادی را صرف این کار کنید. توصیه ما این است که در این زمینه حتماً با افراد متخصص صحبت کنید. ما در شرکت خود یعنی شرکت پوشش پلاستیک سائل افراد متخصصی داریم که می توانند به شما کمک کنند که متوجه شوید با توجه به منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می‌کند و قصد برپایی گلخانه خود را دارید بهتر است که چه مواردی را به نایلون گلخانه خود اضافه کنیم و برای شما تخمین بزنند که قیمت روز نایلون گلخانه ای برای شما کدام است.

قیمت روز نایلون گلخانه ای

قیمت روز نایلون گلخانه ای

 

سخن پایانی 

در این مقاله در رابطه با قیمت روز نایلون گلخانه ای صحبت کردیم. اینکه با اضافه کردن چه مواردی به نایلون گلخانه ای، قیمت آن تغییر می کند. و سوال مهمی که در این زمینه مطرح است این است که با توجه به شرایط آب و هوایی که ما در آن زندگی می کنیم و گلخانه ی ما برپا است، کدام یک از موارد بالا را باید به آن اضافه کنیم. توصیه ما این است که با متخصصین ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن مشورت بفرمایید. و با توجه به توصیه آنها نایلون گلخانه ای خود را خریداری بفرمایید.

شما می توانید مقاله فیلم استرچ را نیز که بسیار مفید است را مورد مطالعه قرار دهید.

 امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

3 + 20 =

فهرست