فیلم استرچ و شیرینگ چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

اگر که شما به دنبال یک نوع فیلم هستید، اما در مورد نوع فیلم خود گیج شده اید. در حالی که گیج شدن در مورد فیلم استرچ و شیرینگ غیر معمول نیست، اما آنها از یک ماده ی یکسان ساخته نشده اند. فیلم استرچ و شیرینگ برای کاربردهای بسیار متفاوتی طراحی شده اند ولی استفاده ی اشتباه از هر کدام می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

 

پس از مدت ها در صنعت بسته بندی، بسته بندی صنعتی اغلب سوالاتی در مورد فیلم استرچ و شیرینگ مطرح می شود. یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد این محصولات پرسیده می شود این است: “تفاوت فیلم استرچ و شیرینگ چیست؟”

از یکی از این فیلم ها، می توان در تونل های حرارتی برای بسته بندی محصولات استفاده کرد. انجام این کار با دیگری می تواند باعث آتش سوزی شود. هنگام تلاش برای ساختن یکی، مهم است که تفاوت بین این دو را بدانید. در این مقاله به بررسی تفاوت های این دو نوع فیلم می پردازیم و نحوه استفاده مناسب از هر کدام را توضیح می دهیم.

 

فیلم استرچ و شیرینگ

فیلم استرچ و شیرینگ

 

شیرینگ پک چیست؟

فیلم شیرینگ پک (گاهی اوقات shrink wrap نامیده می شود)، یک ماده بسته بندی است که از پلاستیک پلیمری، معمولاً پلی الفین، پلی وینیل کلراید یا پلی اتیلن ساخته شده است. هنگامی که فیلم تا دمای خاصی گرم می شود، به طور یکنواخت در اطراف بسته بندی جمع می شود. گرما معمولاً با یک تفنگ حرارتی یا کانال حرارتی به فیلم اعمال می شود.

تفنگ حرارتی شبیه یک سشوار است و برای شیرینگ کردن فیلم در اطراف قطعات ریز و مواد میکرو استفاده می شود. 

با استفاده از یک کانال حرارتی، فیلم انقباض آزادانه در اطراف مواد با یک مانع L-bar مهر و موم شده و سپس به داخل تونل حرارتی در امتداد نوار نقاله فرستاده می شود. سپس فیلم انقباض کننده در حین حرکت در تونل حرارتی به طور یکنواخت در اطراف اجسام منقبض می شود.

فیلم شیرینگ معمولاً برای بسته بندی انواع محصولات از جمله جعبه های پیتزا منجمد، محصولات و سایر انواع مواد غذایی و کالاهای مصرفی استفاده می شود.

 

استفاده از شیرینگ پک چه مزایایی دارد؟

فیلم شیرینگ معمولا برای بسته بندی محصول و بسته بندی برای مصرف کننده (مانند بسته بندی بطری و قوطی و همچنین بسته بندی دارویی) استفاده می شود.

مزیت اصلی فیلم شیرینگ، محافظت اضافی آن در برابر گرد و غبار، تغییرات محیطی یا دستکاری، علاوه بر ایمن تر کردن بسته بندی است.

 

فیلم استرچ چیست؟

فیلم استرچ (گاهی اوقات پوشش کششی نامیده می شود)، یک فیلم پلاستیکی بسیار الاستیک مبتنی بر پلیمر است که برای بسته بندی پالت های مواد برای حمل و نقل استفاده می شود. شدت فیلم تضمین می کند که همه چیز به خوبی بسته می شود. فیلم استرچ اغلب همراه با یک دستگاه صاف کننده استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که بار پالت به درستی محکم شده است.

هنگامی که فیلم استرچ به صورت دستی اعمال می شود، با یک وسیله دور پالت های جعبه مواد پیچیده می شود.

فیلم استرچ زیر گوشه پالت قرار می گیرد و اپراتور به صورت دایره ای دور پالت از پایین به بالای پالت حرکت می کند. 

اپراتور فیلم را با فشار دادن پوشش جاذب، هنگام حرکت به هر گوشه پالت محکم می کند. این باعث می شود که پالت قبل از حمل به درستی بسته شود.

 

چه مزایایی در استفاده از فیلم استرچ وجود دارد؟

مزیت اصلی فیلم استرچ این است که وسیله ای مناسب برای قرار دادن اقلام برای حمل و نقل یا ذخیره سازی، از جمله جعبه ها یا سازه های دیگر، روی پالت ها فراهم می کند.

از آنجایی که فیلم استرچ در اشکال مختلف (با ضخامت ها، عرض ها و کالیبرهای مختلف) موجود است، یک فرآیند بسیار متنوع است که می تواند با آزمایش مواد برای دستیابی به پایداری بار بهینه شود.

فیلم استرچ و شیرینگ

فیلم استرچ و شیرینگ

 

برای خرید و آگاهی از انواع مختلف فیلم استرچ روی لینک بزنید.

 

تفاوت بین فیلم استرچ و شیرینگ چیست؟

برای بسته بندی از فیلم شیرینگ استفاده می شود. از شیرینگ کردن برای بسته بندی محصولات حول شکل واقعی شان استفاده می شود.

از فیلم استرچ برای بسته بندی پالت کالاهای بسته بندی شده، قبل از حمل و نقل استفاده می شود.

فیلم شیرینگ کشیده نمی شود و نمی توانید از آن به عنوان فیلم استرچ استفاده کنید. فیلم استرچ منقبض نمی شود و نمی توان آن را به داخل تونل حرارتی فرستاد یا از تفنگ حرارتی استفاده کرد.

 

از چه نوع فیلم استرچی باید استفاده کنید؟

بسته به نحوه ی برنامه ریزی برای استفاده از فیلم، تعیین می شود که آیا باید از فیلم استرچ، فیلم شیرینگ یا چیز دیگری استفاده کنید.

 

چه زمانی از فیلم شیرینگ استفاده می کنیم؟

 

اگر به دنبال فیلمی هستید که بتوان از آن برای بسته بندی محصولات خود برای نمایش در قفسه های فروشگاه استفاده کرد و در عین حال آنها را براق نشان داد، فیلم شیرینگ برای شما مناسب خواهد بود. علاوه بر این، اگر می‌خواهید در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب کنید، استفاده از فیلم‌های شیرینگ ممکن است مفید باشد.

در نهایت، هنگام بسته بندی مواد غذایی، فیلم شیرینگ، بهترین انتخاب است. به ویژه زمانی که شما می خواهید از فیلم شیرینگ پلی الفین استفاده کنید، چرا که بهترین فیلم شیرینگ برای آب بندی و مهر و موم مواد غذایی است.

برای انتخاب نوع مناسب فیلم شیرینگ، برای نیازهای خود، باید این سوالات را در مورد محصول خود از خودتان بپرسید:

  • آیا در حال بسته بندی مواد غذایی هستید؟ اگر در حال بسته بندی مواد غذایی هستید، می توانید از فیلم شیرینگ پلی الفین استفاده کنید.
  • آیا بسته های شما نیاز به تنفس کشیدن دارند؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید از فیلم شیرینگ سوراخ دار استفاده کنید.
  • آیا محصولات شما به گرما بسیار حساس هستند؟ اگر پاسخ مثبت است، یک فیلم شیرینگ ممکن است برای شما مناسب نباشد.
  • آیا مشتریان شما نسبت به محیط زیست، بسیار آگاه هستند؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید به جای فیلم های پلاستیکی سنتی، از فیلم های شیرینگ زیست تخریب پذیر استفاده کنید.
  • آیا بودجه محدودی دارید؟ اگر چنین است، باید از فیلم پلاستیکی شفاف شیرینگ سنتی استفاده کنید.

 

با در دست داشتن این اطلاعات، شما آماده خرید فیلم مناسبی هستید، که نیازهای بسته بندی شما را به حداقل می رساند.

حتما یه مقاله ی فیلم استرچ رنگی سر بزنید.

چه زمانی از فیلم استرچ استفاده می کنیم؟

 

اگر به دنبال فیلم مناسبی برای بسته بندی پالت های کالایی هستید، که آماده ارسال هستند، مطمئناً مایل به استفاده از فیلم استرچ هستید. 

بسته به حجم محصولاتی که پالت می کنید، باید چند سوال از خودتان بپرسید.

 

  • بودجه ی من چقدر است؟ قیمت فیلم استرچ های بطور میانگین بین 2400 تا 250000 دلار است. 
  • هر روز / هفته / ماه، چند چیز بسته بندی می کنیم؟ اگر محصولاتتان زیاد هستند و بودجه ی لازم را دارید، می توانید از stretch wrapper برای کاهش هزینه کاردستی خودتان استفاده کنید.

 

فیلم استرچ و شیرینگ خودمان را از کجا خریداری کنیم؟

 

مکان های مختلفی وجود دارند که می توانید فیلم ها را از آنجا خریداری کنید. از خرده فروشان خانه و باغ گرفته تا شرکت های بسته بندی محلی یا خرده فروشان آنلاین مکان های زیادی برای خرید فیلم استرچ و شیرینگ دارند. 

به عنوان مثال، اگر می خواهید به راحتی از خانه خرید کنید، خرید از طریق یک فروشگاه آنلاین گزینه ی خیلی خوبی است.

 

تمام این مسائل را در رابطه با تفاوت ها و شباهت های میان فیلم استرچ و شیرینگ برای شما توضیح دادیم و در نهایت باید بگویم که این که فیلم استرچ و فیلم شیرینگ را از کجا خریداری بفرماییم، بسیار مسئله ی مهمی است. ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن توانایی کامل برای تهیه و فروش انواع مختلف فیلم استرچ و شیرینگ را برای شما عزیزان داریم.

فیلم استرچ و شیرینگ

فیلم استرچ و شیرینگ

 

 سخن پایانی

در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک صائن در رابطه با تفاوت و شباهت های فیلم استرچ و شیرینگ صحبت کردیم. شما میتوانید این مقاله را چند بار بخوانید، تا کاملا متوجه تفاوت مطالب شوید. اینکه شما از یک شرکت معتبر فیلم خود را خریداری کرده اید، مسئله ی بسیار مهمی است. ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن، آمادگی کامل برای فراهم کردن انواع مختلف فیلم های شما را داریم.

 

 مطالعه ی مقالات مربوط به نایلون شیرینگ پک و نایلون گلخانه ای را به شما توصیه می کنیم.

 

 از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

error code: 522
فهرست