دستگاه شیرینگ پک دستی به چه شکلی کار می کند؟

انواع مختلفی از دستگاه های شیرینگ پک در بازار وجود دارند. با توجه به اینکه در سال های اخیر استفاده بسیار زیادی از این دستگاه در بازار می‌شود، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. با توجه به نوع کالا و نیاز کاربر از انواع مختلف دستگاه های شیرینگ پک استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه شیرینگ پک دستی صحبت کنیم.

 پس اگر به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید. 

دستگاه شیرینگ پک دستی چیست؟

شیرینگ یک نوع از پلاستیک است که در صنعت برای بسته بندی محصولات مختلف از آن استفاده می شود. همانطور که میدانید یکی از دلایل عمده ای که  دستگاه شیرینگ پک محبوبیت بسیار زیادی را پیدا کرده است، این است که کمک بسیار زیادی در فرایند بسته‌بندی محصولات به ما میکند.

باید بدانید که محصولات بسیار زیادی روزانه در حال منتقل شدن هستند. محصولات بسیار زیادی وجود دارند که حساسیت بسیار زیادی دارند، مانند مواد غذایی، مانند مواد دارویی و غیره. پس بسته‌بندی این محصولات بسیار با اهمیت است. با استفاده از دستگاه شیرینگ پک، یک لایه سلفون به صورت وکیوم شده روی محصولات را می گیرد. هم از محصول مراقبت می کند و هم این که در فضای کمی تعداد زیادی را می توانیم قرار دهیم.

انواع مختلف دستگاه های شیرینگ پک کدامند؟ 

در کل می‌توان گفت که دستگاه های شیرینگ پک به دو دسته دستگاه شیرینگ پک تونلی و کابینی تقسیم می‌شوند. دستگاه شیرینگ پک تونلی، به این صورت کار می‌کند که حرارت را روی لایه محصول قرار می دهد د و بسته بندی را انجام می دهند. در حالی که دستگاه شرینک پک کابینی حرارت را به داخل کابین وارد می‌کند و کار بسته بندی را انجام می دهد.

 از طرفی انواع مختلفی از دستگاه های شیرینگ پک از نظر دیگر نیز وجود دارند، که دستگاه های شیرینگ پک اتوماتیک، دستی و نیمه اتوماتیک جز این گروه هستند. 

یکی از انواع دستگاه های شیرینگ پک، دستگاه شیرینگ پک دستی است. که قاعدتاً همان عملیات را، اپراتور با استفاده از دستگاه انجام می‌دهد. ولی یادتان باشد زمانی که به صورت دستی کار را انجام می دهید، مقصودتان این است که تعداد محصولاتی که قرار است بسته‌بندی شوند کم هستند. چرا که برای تعداد بالا باید از دستگاه اتوماتیک استفاده کنیم. 

پس در تولیدی ها و بیزینس های کوچک از دستگاه شیرینگ پک دستی استفاده می شود. چرا که هم یک اپراتور می‌تواند این کار را انجام دهد و هم اینکه هزینه کمتری را برای ما به وجود می آورد.

نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ پک دستی به چه شکلی است؟ 

کار کردن با دستگاه شیرینگ پک دستی بسیار راحت است. چرا که ساختار آن به شکلی است که یک اپراتور بتواند به راحتی با آن کار کند. اپراتور در یک قسمت از دستگاه، فیلم شیرینگ خود را قرار می‌دهد و در محلی دیگر باید محصولات را وارد کند. یک سشوار هم با این دستگاه قرار دارد، که با استفاده از آن پلاستیک که روی محصول قرار گرفته است را حرارت می دهیم تا بسته بندی انجام شود.

مسئله مهم دیگری که حتماً باید مورد بررسی قرار گیرد این است که به دلیل اینکه برش فیلم شیرین به صورت دستی انجام می گیرد حتما باید در انجام آن دقت بسیار زیادی انجام بگیرد و حتماً باید تمرین بسیار زیادی توسط اپراتور در قبلاً انجام گرفته شده باشد تا بتواند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. 

در این بسته بندی المان های وجود دارد که آنها را حتماً باید رعایت کنیم و مورد دقت قرار دهیم. به عنوان مثال یکی از این المان ها ضخامت نایلون شیرینگ پک است. اگر خیلی نازک باشد ممکن است پاره شود. از طرفی ضخامت غلتک شیرینگ هم باید با وزن محصول متناسب باشد. 

چرا از دستگاه شیرینگ پک دستی استفاده میکنیم ؟

دلایل زیادی وجود دارد که ما را قانع می‌کند از دستگاه شیرینگ پک دستی استفاده کنیم. از جمله ی این مزایا می توان به این نکته اشاره کرد که، با استفاده از دستگاه شیرینگ پک دستی هزینه بسته بندی ما بسیار کمتر می‌شود. نکته دیگر اینکه، می‌توانیم حتی اگر تعداد محصولاتمان کم باشد هم از دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی استفاده کنیم.

که این امر باعث می شود که مقاومت بسته‌بندی محصولات ما بسیار بالاتر رود و زمانی که می خواهیم محصولات خود را ارسال کنیم در ارسال اتفاقی برای محصولات ما نیفتد. تفاوت آن در این است که اگر دستگاه شیرینگ پک دستی وجود نداشت، ما باید یک دستگاه اتوماتیک می‌داشتیم که هزینه آن بسیار زیاد است. پس کلاً قضیه ی بسته بندی با دستگاه شیرینگ پک را تعطیل می کردیم. از طرفی یکی از المان های اصلی در جذب مشتری بسته بندی آن است. یعنی اگر بسته به دست مشتری برسد، ولی آسیب دیده باشد، دیگر او مشتری ما نخواهد ماند و ما او را از دست می‌دهیم.

از طرفی افراد زیادی هستند که در زمینه ی محصولات غذایی کار می کنند، بسته بندی محصولات غذایی آنها با استفاده از دستگاه شیرینگ پک دستی بسیار کار مفیدی است چرا که از ورود گرد و غبار و انواع مختلف میکروب و باکتری به داخل محصولات غذایی جلوگیری می‌شود و این کار فروش آنها را بسیار بیشتر می‌کند. 

دستگاه شیرینگ پک دستی

در زمان خرید و استفاده از شیرینگ باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

اولین نکته ای که باید در این زمینه مورد دقت قرار دهید، این است که فیلم شیرینگی که استفاده می کنید باید بسیار باکیفیت باشد. چرا که شما می توانید از بهترین دستگاه شیرینگ پک دستی استفاده کنید ولی به خاطر وجود فیلم شیرینگ بی کیفیت کلا بسته بندی خوبی نداشته باشید. به عنوان نکته دیگر اینکه شما باید در مورد اینکه چه محصولی را می‌خواهید بسته بندی کنید، اطلاعات بسیار زیادی را جمع آوری کنید.از طرفی اگر که تعداد محصولات بسیار زیاد باشند، شما نمی توانید از دستگاه شیرینگ پک دستی استفاده کنید، بلکه باید از دستگاههای دیگر مانند نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک استفاده کنید تا سرعت کار شما بالا رود.

نحوه کار با دستگاه را هم باید کاملاً یاد گرفته باشید و از جایی که دستگاه را خریداری میکنید، باید بپرسید که آیا گارانتی و پشتیبانی دارند یا نه؟ چرا که باید کار با دستگاه کاملا به شما آموزش داده شود تا بتوانید بهترین عملکرد را با آن داشته باشید. 

مطالعه بیشتر: قیمت دستگاه شیرینگ پک

سخن پایانی سخن پایانی دستگاه شیرینگ پک دستی 

در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک، به تحلیل دستگاه شیرینگ پک دستی پرداختیم. در ابتدا توضیح دادیم که دستگاه شیرینگ پک چیست و در ادامه به دستگاه شرینک پک دستی رسیدیم و گفتیم که به چه شکلی کار می کند و اینکه در چه مواقعی می توانید از این دستگاه استفاده کنید و اگر از این دستگاه استفاده کردید چه مواردی را حتماً باید مد نظر قرار دهید.

همچنین شایان ذکر است که شما می توانید از دیگر محصولات پوشش پلاستیک مانند فیلم استرچ، اطلاعات جامع و کاملی را کسب کنید و با متخصصین پوشش پلاستیک در ارتباط باشید.

 امیدوارم که از این مقاله لذت کافی را برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

error code: 522
فهرست