بهترین نایلون گلخانه ای را چطور پیدا کنیم؟

انتخاب نایلون گلخانه‌ای مناسب یکی از ضروری ترین کار ها برای صاحبان گلخانه ها است. چرا که زمانی که نور زیاد یا کم باشد باعث نابودی گیاه و محصول ما می‌شود. و المان های بسیار زیادی وجود دارند که با استفاده از نایلون گلخانه ای مناسب می توانیم آنها را برای محصول خود فراهم آوریم. پس از انتخاب بهترین نایلون گلخانه ای امری ضروری برای تمامی افرادی است که قصد تولید محصولات خود را در گلخانه ها دارند. 

در این مقاله قصد داریم که بهترین نایلون گلخانه ای را برای شما تشریح کنیم و به شما کمک کنیم که به چه شکلی این نایلون را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

نایلون گلخانه ای چیست؟

نایلون گلخانه ای ساخته شد تا یک نایلون انعطاف پذیر تر نسبت به پلاستیک هایی که قبلاً وجود داشت به وجود آید. این نایلون به شدت مقاوم تر نسبت به قبل است. پلاستیک های گذشته به راحتی به وسیله ابزار تیز مختلف، پاره شدند ولی نایلون گلخانه‌ای باید در مقابل وسایل مختلف و همچنین آب و هوای متفاوت مقاوم باشد. پس به همین راحتی پاره نمی شود. این نوع از نایلون کاربردهای بسیار زیادی دارد. همچنین می تواند برای گلخانه ها مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در مواردی می‌تواند برای پیچیدن دور درها، دیوار ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین نایلون گلخانه ای

چرا باید از نایلون استفاده کنیم؟

صاحبان گلخانه ها چالش بسیار بزرگی دارند که آیا از شیشه استفاده کنند برای گلخانه خود یا از نایلون. موارد بسیار زیادی وجود دارند که با استفاده از آن موارد ما ترجیح می دهیم که از نایلون گلخانه ای استفاده نماییم. 

مطالعه ی مقاله ی مزایای نایلون گلخانه ای را به شما توصیه می کنم.

یکی از مواردی که باعث میشود ما از نایلون گلخانه استفاده کنیم قیمت بسیار کمتر آن نسبت به شیشه است. مورد بعدی که باعث ترجیح ما می شود، نصب بسیار آسان آن و همچنین انعطاف پذیر بودن آن است. به خاطر وزن بسیار کمی که دارد، به راحتی می‌توانیم هر زمانی که خواستیم آن را جایگزین کنیم. موارد بسیار زیادی وجود دارند که باعث می شوند ما در میان نایلون و شیشه نایلون را انتخاب کنیم. در مقاله دیگری کاملا  با جزئیات فراوان در مورد این مسئله صحبت کرده ایم.

زمانی که می خواهیم بهترین نایلون گلخانه ای را انتخاب کنیم به چه مواردی باید دقت کنیم؟

اولین موردی که باید به آن کاملاً دقت کنید، اندازه ی گلخانه‌ای است که می خواهید برای آن نایلون گلخانه ای انتخاب کنید. مسئله دیگر میزان مقاومتی است که نایلون گلخانه ای دارد و همچنین میزان هزینه ای که قرار است بابت این نایلون گلخانه پرداخت شود. از جمله مواردی که بهترین نایلون گلخانه ای را مشخص می کند، میزان ضخامت آن نایلون است. البته باید این نکته ذکر شود که میزان ضخامت نایلون گلخانه ای کاملا به گیاهی که شما در حال کشت هستید بستگی دارد.

ولی همیشه برای همه ما این نکته حائز اهمیت بوده است که هر چقدر که نایلون کلفت تر باشد کاربرد بیشتری دارد و نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. همچنین زمانی که به دنبال بهترین نایلون گلخانه ای هستید، باید نوع گیاه و محصولی که خود در حال کشت آن هستید را مورد بررسی زیاد قرار دهید تا بتوانید انتخاب بسیار مناسب و خوبی داشته باشید. مورد دیگری که باید در انتخاب بهترین نایلون گلخانه حتما مد نظر قرار دهیم، میزان محافظت است.

 

نکته ای که وجود دارد این است که عموما در تمامی نایلون های گلخانه ای میزان استانداردی مقاومت وجود دارد. ولی اگر در منطقه آب و هوایی خاصی زندگی می کنید یا در شرایط خاصی زندگی می کنید که نیازمند مراقبت بیشتری هستید، باید در نوع نایلون گلخانه ای خود بسیار دقت کنید.

یکی از بزرگترین مزایایی که نایلون گلخانه ای دارد این است که، اجازه عبور نور را برای محصولات شما می دهد، در حالی که به طور همزمان از گیاهان شما هم مراقبت می‌کند. این مزیت باعث شده است که ما علاقه بسیار زیادی به نایلونهای گلخانه ای داشته باشیم. و همچنین باید گفته شود که انواع مختلف پلاستیک مزیت های مربوط به خودشان را دارند، که در ادامه مقاله به طور مختصر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

  • پلی اتیلن:  یکی از معروف ترین انواع پلاستیک هایی که در نایلون های گلخانه ای استفاده می شود، پلی اتیلن است. این پلاستیک قیمت بسیار مناسبی دارد و همچنین در اندازه‌های بسیار بزرگ وجود دارد که در انواع گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. برندهای مختلف ممکن است که کیفیت های متفاوتی داشته باشند و همچنین از مواد مختلفی استفاده کرده باشند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.
  • پلی کربنات: قیمت پلی کربنات  نسبت به پلی اتیلن بیشتر است. ولی در عوض مقاومت بیشتر و همچنین طول عمر بیشتر از ۷ سال را برای شما به ارمغان می آورد. پلی کربنات به همان اندازه ای که شیشه تمیز و شفاف است، به همان اندازه شفاف و تمیز است. ولی نکته ای که در مورد آن وجود دارد این است که، پلی کربنات انعطاف پذیر نیست و برای گلخانه هایی که نیاز به نایلون گلخانه ای انعطاف پذیر دارند یعنی سقفی گنبدی شکل دارند مناسب نیست. پس در انتخاب بهترین نایلون گلخانه ای باید دقت کنید. 
  • پلی وینیل کربنات: یکی دیگر از انتخاب های شما می تواند پلی وینیل کربنات باشد. این نوع حتی از پلی کربنات هم خوش قیمت است. به شکل چند لایه به فروش می رسد و ضخامت بسیار بالایی دارد. 

بهترین نایلون گلخانه ای

بهترین ساختار نایلون گلخانه ای کدام است؟

زمانی شما دارای بهترین ساختار نایلون گلخانه هستید، که محیطی کاملاً گرم و مرطوب را داشته باشید. البته باید گفته شود که میزان گرما و رطوبت کاملا به نوع گیاهان و محصولات شما و همچنین به محیطی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.

سخن آخر بهترین نایلون گلخانه ای 

 در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک، به معرفی بهترین نایلون گلخانه پرداختیم. اینکه شما چه انتظاراتی باید از بهترین نایلون گلخانه ای داشته باشید. موارد بسیاری هستند که بر اساس استانداردها باید رعایت شوند، یعنی هرگونه نایلون گلخانه ای را که شما انتخاب کرده باشید باید این موارد استاندارد را داشته باشند. ولی جدای از موارد استاندارد گاها ما در شرایط آب و هوایی خاصی زندگی می کنیم یا اینکه گیاه خاصی را مورد رشد و نمو قرار می دهیم که نیازمند این است که نایلون گلخانه ای خاصی را انتخاب کنیم.

پس انتخاب بهترین نایلون گلخانه ای بر اساس معیارهایی است که ما به عنوان فردی که صاحب گلخانه است برای خود تعیین می کنیم.  پس شما باید موارد مختلفی که در مورد نایلون های گلخانه ای وجود دارد را بشناسید تا در زمان نیاز بهترین نایلون گلخانه را بتوانید انتخاب کنید.

همچنین شما می توانید از دیگر خدمات پوشش پلاستیک مانند فیلم استرچ ها استفاده و اطلاعات کاملی را جذب کنید.

 امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

error code: 522
فهرست