انواع مختلف بسته بندی پلاستیکی کدامند؟

به دلیل اهمیت فوق العاده زیادی که انواع مختلف بسته بندی های پلاستیکی در فروش و حفاظت از کالاها و محصولات ما دارند، باید اطلاعات بسیار زیادی را در این زمینه کسب کنیم. پلاستیک انواع و مدل های مختلفی دارد که از هرکدام برای بسته بندی نوع خاصی از کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

 در این مقاله ما نیز قصد داریم که در این رابطه توضیحات بسیار زیادی را برای شما شرح دهیم. 

 

بسته بندی پلاستیکی

بسته بندی پلاستیکی

 

به منظور حفاظت از محیط زیست، بسته بندی های پلاستیکی دارای برچسب هایی هستند که معمولاً به عنوان کدهای رزین شناخته می شوند. این کدها توسط انجمن تجارت صنعت پلاستیک (SPI) در سال 1988 ایجاد شد تا به بازیافت‌کنندگان کمک کند تا پلاستیک را بر اساس درجه بازیافت آن به درستی دسته‌بندی و هدایت کنند.

 

بسته بندی پلاستیکی PETE پلی اتیلنی:

PETE یک پلاستیک بادوام و شفاف است که معمولاً برای ساخت بطری‌ها و شیشه‌های نوشیدنی و محصولات غذایی و همچنین سینی‌های غذا در مایکروویو و پوشش پلاستیکی ضد فر استفاده می‌شود. وقتی بازیافت می‌شود، تبدیل به بخشی از ظروف پلاستیکی جدید، نخ‌های فرش، منسوجات پلی استر، مواد تسمه‌بندی و قالب‌های مورد استفاده در مهندسی می‌شوند.

 

بسته بندی پلاستیکی HDPE پلی اتیلن با چگالی بالا:

یکی از انواع بسته بندی پلاستیکی HDPE است. این نوع پلاستیک ها بیشتر در بسته بندی کالاهایی که نیاز به محافظت در برابر نور و محفظه سفت دارند، رایج است. این پلاستیک ها می توانند شفاف باشند، مانند پارچ های شیر، یا مات، مانند بسته بندی مواد شوینده خانگی یا سفید کننده ها. HDPE همچنین در کیسه های پلاستیکی برای حمل مواد غذایی و اقلام خرده فروشی، ظروف حمل و نقل قابل استفاده مجدد و روکش سیم و کابل استفاده می شوند.

برای آگاهی و خرید انواع فیلم استرچ حتما روی لینک بزنید.

بسته بندی پلاستیکی PVC پلی وینیل کلوراید:

یکی از انواع بسته بندی پلی اتیلنی، بسته بندی پلاستیکی PVC است. اگرچه PVC معمولاً با کالاهای سفت و سخت مانند لوله کشی، قاب و مواد حصارکشی همراه است، معمولاً در حالت انعطاف پذیر خود برای کیسه ها و فیلم استرچ های بسته بندی سنگین، کیسه های خون و لوله های پزشکی استفاده می شود. هنگامی که پی وی سی انعطاف پذیر بازیافت می شود، معمولاً به مصالح ساختمانی نیمه انعطاف پذیر، کفپوش، شیلنگ باغ و کاشی و تشک کف تبدیل می شود. 

 

بسته بندی پلاستیکی PP پلی پیلین:

یکی دیگر از انواع بسته بندی پلاستیکی را در اینجا داریم. بسته بندی سفت و سخت که در طول فرآیندهای تولید باید حرارت بالایی را تحمل کند، اغلب از پلی پروپیلن ساخته می شوند. این شامل بطری ها و ظروف برای داروها، غذاها و محصولات خودرو نیز می شوند. هنگامی که پلی پروپیلن بازیافت می‌شود، برای ساخت محصولاتی مانند پوشش چراغ سیگنال، یخ‌خراش و قیف روغن و همچنین ابزار باغبانی و سطل‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود.

توصیه می کنم حتما مقاله ی خرید و فروش فیلم استرچ را مطالعه بفرمایید.

بسته بندی پلاستیکی

بسته بندی پلاستیکی

 

بسته بندی پلاستیکی PS پلی استایرن:

پلی استایرن که معمولاً با نام تجاری Styrofoam شناخته می شود، یکی دیگر از انواع بسته بندی پلاستیکی است که می تواند سفت یا فوم شود و به قطعات کوچک مورد استفاده در مواد بسته بندی تبدیل شود. پلی استایرن سفت برای ساخت ظروف یکبار مصرف، خنک کننده های سبک وزن، رخت آویز و عایق برای ساختمان ها استفاده می شود. مقداری پلی استایرن بازیافتی تبدیل به ظروف بیشتری برای سرویس غذا می‌شوند و مقداری بیشتر برای ساخت پریز برق، خط‌ کش‌ها، روکش‌های دوربین‌ها و قالب‌های پلاستیکی مورد استفاده در ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند.

 

بسته بندی پلاستیکی پلی اتیلن با چگالی کم LDPE:

یکی از متداول ترین پلاستیک های تولید شده LDPE است. این ماده در برابر روغن ها، اسیدها و بازها مقاوم است. محکم، انعطاف پذیر و شفافیت خوبی دارد و تولید آن بسیار آسان است. LDPE یک گزینه ایمن برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی است.

این پلاستیک قابل بازیافت است و معمولاً به صورت پاکت های حمل و نقل، کاشی های کف و کیسه های پلاستیکی جدید ساخته می شود.

 

بسته بندی پلاستیکی PLA پلی لاکتیک اسید:

PLA از مواد خام تجدید پذیر ساخته شده و زیست تخریب پذیر است که یکی از انواع بسته بندی پلاستیکی هستند. PLA برای استفاده در ظروف غذا و نوشیدنی ایمن هستند.

 

پلاستیکی که کاملا متناسب با نوع کالا و فعالیت خودتان است را انتخاب کنید:

 

اکنون درک بهتری از خواص انواع بسته بندی پلاستیکی دارید. این مطالب باید به شما کمک کنند که تشخیص دهید که کدام نوع پلاستیک بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد.

اگر به دنبال خرید انواع بسته بندی پلاستیکی برای محصولات خود هستید، بسیار مهم است که به طور کامل تحقیق کنید تا مطمئن شوید که پلاستیک مناسب برای نیازهای خود را پیدا کرده اید. شما باید اطمینان حاصل کنید که کالاهایی که بسته بندی می کنید، تا زمانی که امکان دارد تازه و فاسد نشده باقی بمانند.

 

انواع بسته بندی پلاستیکی خود را از کجا خریداری کنیم؟

 

نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که شما برای اینکه بدانید کدام یکی از انواع پلاستیک ها برای شما مفید هستند، باید از جایی خرید خود را انجام دهید که تنوع لازم را برای شما داشته باشند و همچنین متخصصینی داشته باشند تا شما را راهنمایی کنند که بهترین خرید ممکن را داشته باشید.

ما در شرکت پوشش پلاستیک صائن تنوع بسیار زیادی در زمینه ی تولید و فروش انواع مختلف بسته بندی های پلاستیکی داریم. همچنین متخصصینی داریم که به طور تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف بسته بندی های پلاستیکی فعالیت دارند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کند تا بهترین خرید خود را از شرکت ما داشته باشید.

 

بسته بندی پلاستیکی

بسته بندی پلاستیکی

 

 سخن پایانی

 

در این مقاله از سایت پوشش پلاستیک صائن در رابطه با انواع بسته بندی پلاستیکی صحبت کردیم. به طور کامل و واضح برای شما توضیح دادیم که هر کدام از این انواع بسته بندی چه ویژگی هایی دارند و برای چه کاربرد هایی مفید هستند. آنچه که مهم است این است که شما حتما بر اساس نیاز خودتان نوع بسته بندی خودتان را پیدا کنید و آن را خریداری کنید. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم که حتما از متخصصین مشورت بگیرید و بعد خرید خود را انجام دهید که متحمل ضرر نشوید.

 

مطالعه ی مقالات مربوط به نایلون گلخانه ای و نایلون شیرینگ پک را به شما توصیه می کنیم.

 

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید ممنون ایم و امیدواریم که با ما همراه باشید.

error code: 522
فهرست