انواع بسته بندی فیلم استرچ کدامند؟

فیلم استرچ های بسیار زیادی در بازار وجود دارد، که این انواع بسیار متفاوت باعث ایجاد تنوع زیاد در بسته بندی نیز می شود. یعنی انواع بسته بندی فیلم استرچ را با تنوع زیادی بوجود می آورد. در این مقاله قصد داریم که انواع مختلف فیلم استرچ را که باعث ایجاد این تنوع بالا در بسته بندی می شود را برای شما مورد تشریح و توضیح قرار دهیم.

انواع بسیار زیادی برای فیلم استرچ ها وجود دارد، ولی به عنوان یک دسته بندی بسیار کلی می توان گفت که فیلم استرچ ها به دو گروه فیلم استرچ دستی و فیلم استرچ ماشینی تقسیم می شوند. ولی دسته بندی های جزئی تر و بیشتری هم برای انواع فیلم استرچ وجود دارد، مانند: نوع فیلم استرچ رنگی، نوع فیلم استرچ UVI، نوع فیلم استرچ VCI، نوع فیلم استرچ تخلیه ای، نوع فیلم استرچ محکم تر و … .

فیلم استرچ دستی چیست؟

این نوع از فیلم استرچ، به شکلی طراحی شده است که باید به صورت دستی مورد استفاده قرار بگیرد. قطعا زمانی که عملیاتی به شکل دستی است، در حجم پایینی مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی اگر که قصد استفاده از فیلم استرچ دستی را دارید، بهتر است که حجم محصولاتتان پایین باشد. باید یادتان باشد که نوعی را انتخاب کنید که کاملا کارآمد و مقرون به صرفه باشد برای شما.

فیلم استرچ ماشینی چیست؟

فیلم هایی که برای انواع ماشین های استرچ بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد، فیلم استرچ ماشینی نام دارد. این نوع از فیلم استرچ ها مزیت های زیادی نسبت به فیلم استرچ های دستی دارند، از جمله: بسیار سریع تر و کارآمدتر هستند، هزینه ی مصرف مواد برای بسته بندی کاهش پیدا میکند، عملیات های بسیار امن تری دارد و … .

برای آگاهی از انواع فیلم استرچ حتما روی لینک بزنید.

انواع بسته بندی فیلم استرچ

انواع بسته بندی فیلم استرچ ماشینی

فیلم استرچ های ماشینی در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، که در ادامه تعدادی از آنها را برای شما توضیح می دهیم.

یکی از انواع فیلم استرچ ماشینی، فیلم استرچی است که از روش دمیدن به دست می آید. نوع دیگر آنها، فیلم استرچی است که از روش ریخته گری بدست می آید. نوع دیگر فیلم استرچ خاص یا ویژه است و انواع مختلف دیگر.

فیلم استرچ که از روش ریخته گری بدست می آید: این فیلم استرچ، از فرایند ریخته گری و از مواد ترموپلاستیکی بدست می آید. در فیلم استرچی که از روش دمیدن بدست می آید، از پلاستیک ذوب شده در قالب استفاده می شود و فیلمی بسیار مقاوم و باکیفیت بوجود می آورند.

فیلم استرچ رنگی چیست؟

جایی که در بسته بندی محصولات نتوان از موارد بالا استفاده کرد، از فیلم استرچ رنگی استفاده می کنیم. فیلم استرچ های رنگی در مقابل سوراخ شدن بسیار مقاوم هستند و انعطاف پذیری بالایی دارند.

فیلم استرچ UVI چیست؟

این فیلم استرچ، برای محصولاتی که باید در محیط بیرون و باز نگهداری شوند یا اینکه برای زمان زیادی در محیط باز و زیر نور هستند بسیار مناسب است و بکار می رود.

فیلم استرچ VCI چیست؟

این فیلم استرچ ها به طور خاص برای فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه از زنگ زدن آنها جلوگیری کند. پس اگر محصولی دارید که فلز در آن وجود دارد، از نوع بسته بندی فیلم استرچ VCI بهتر است که استفاده کنید.

توصیه می کنم حتما مقاله ی مزایای فیلم استرچ سه لایه را مطالعه بفرمایید.

انواع بسته بندی فیلم استرچ

فیلم استرچ محکم و دوباره قوی شده، چیست؟

این فیلم استرچ ها در انواع بسته بندی فیلم استرچ بسیار محکم و قوی هستند. بیشتر زمانی از این نوع از بسته بندی استفاده می شود که محصولی بسیار سنگین داشته باشیم، یا اینکه محصولمان خودش بسیار سفت باشد. برای نمونه در بسته بندی آجرها، آجرهای سیمانی و … از ای نوع از بسته بندی استفاده می شود.

فیلم استرچ تخلیه ای چیست؟

زمانی که سروکار با جریان هوا و اکسیژن دارید، قطعا باید از این نوع از فیلم استرچ در بسته بندی استفاده کنید.

فیلم استرچ خاص یا ویژه چیست؟

در انواع بسته بندی فیلم استرچ، این فیلم استرچ ها، برای زمانی که در موارد خاصی هستیم یا می خواهیم که از فیلم استرچی چند لایه استفاده کنیم به کار می آید.

به عنوان اولین نکته ای که باید در این حوزه بدانید، این است که هر چقدر که محصول شما بزرگ تر باشد، یا اینکه قصد ارسال محصولتان به مسیر دورتری را داشته باشید، باید از فیلم بیشتری استفاده کنید. پس شناخت همه ی فیلم ها برای اینکه بهترین و به صرفه ترین نوع را برای خود انتخاب کنید، بسیار ضروری است.

انواع بسته بندی فیلم استرچ

چطور باید بفهمیم که بهترین نوع بسته بندی فیلم استرچ را انتخاب کرده ایم؟

بهترین و مهم ترین مسئله ای که در مبحث انواع بسته بندی فیلم استرچ باید مورد بررسی قرار بگیرد، این است که آیا محصول ما در طی یک سفر و انتقال طولانی مدت، آیا آسیب می بیند یا نه؟ این بزرگترین رسالتی است که فیلم استرچ ها با انواع مختلف بسته بندی برای آن آماده شده اند. مسئله ی بسیار مهمی که باید رعایت شود، کیفیت بالای فیلم استرچ است. بله در مرحله ی اول کیفیت را مورد بررسی قرار دهید، که فیلم مورد استفاده در بهترین حالت خودش باشد. ولی یادتان باشد که همه چیز کیفیت نیست، چرا که گاهی اوقات شما با انتخاب فیلم با کیفیت ولی نامناسب باعث ضرر و زیان به خودتان می شوید. به عنوان مثال برای بسته بندی آجر سیمانی که در بالا قید شد باید نوع خاصی از فیلم استرچ ها را استفاده کنید، یا زمانی که قصد انتقال فلزات را دارید و می خواهید از فیلم استرچ ها برای محافظت از آن استفاده کنید، باید از نوعی استفاده کنید که مانع از زنگ زدن فلز شود، یا زمانی که قصد حمل و نقل مواد غذایی را دارید، باید یادتان باشد که این مواد غذایی هم باید تازه بمانند، هم باید فاسد نشوند و هم …، پس انتخاب فیلم استرچ باکیفیت تنها کافی نیست، بلکه حتما باید مناسب محصول مورد نظر شما هم باشد.

 

سخن پایانی راجع به انواع بسته بندی فیلم استرچ 

در این مقاله از شرکت پوشش پلاستیک، انواع بسته بندی فیلم استرچ را مورد بررسی قرار دادیم. قطعا برای انتقال و حمل و نقل محصولاتتان، یکی از بهترین راه ها برای مراقبت و محافظت، استفاده از انواع بسته بندی فیلم استرچ ها است. ولی می بایست بدانید که از فیلم استرچ ها استفاده کنید، کافی نیست، بلکه باید نوع فیلم استرچ و نوع بسته بندی خاص مورد نیاز خود را پیدا کنید.  شما باید بدانید که برای تمام محصولات از یک فیلم استرچ استفاده نمی شود، بلکه بسته به نوع محصول، اندازه ی کالا، سختی آن و … باید از فیلم استرچ های متفاوتی در بسته بندی استفاده کنید. ما در پوشش پلاستیک، تجربه ی بالایی در انواع بسته بندی و استفاده از انواع مختلف فیلم استرچ ها داریم و در این راه می توانیم به راحتی در بسته بندی محصولاتتان به شما نیز کمک کنیم.

error code: 522
فهرست