بررسی انواع بسته بندی با فیلم استرچ

بسته بندی کششی یکی از رایج ترین ابزارها برای یکسان سازی محصولات برای حمل و نقل است. با این حال، فقط به این دلیل که یک پالت بسته بندی شده است و برای چشم، غیرمسلح به نظر می رسد، اما به این معنی نیست که به خوبی، کارآمد و ایمن پیچیده شده است. هنگامی که بسته بندی استرچ به صورت مناسب انجام نشود، ممکن است در حین حمل و نقل مشکلاتی ایجاد شود. بسته به شدت مشکل، کسب و کار شما ممکن است با نقص ایمنی احتمالی خاتمه یابد.در زیر، انواع مختلف فیلم استرچ را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که کدام یک برای کاربردها و نیازهای خاص شما بهترین است و انواع بسته بندی با فیلم استرچ را بررسی خواهیم کرد.

فیلم استرچ چیست؟

 

استرچ روپ یا فیلم استرچ یک روکش پلاستیکی بسیار الاستیک است که برای حمل و نقل به دور محصولات مختلف (مانند پالت‌های جعبه) کشیده می‌شود. بازیابی الاستیک یا قابلیت فیلم استرچ، محصولات را محکم می کند و اطمینان می دهد که آنها محکم بسته می شوند.اغلب در یکپارچه سازی محصولات مختلف اجرا می شود، اما می تواند برای بسته بندی بسته های اشیاء کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرد. پوشش فیلم استرچ محکم به خودش می‌چسبد و در میلیون‌ها شرکت در سراسر جهان استفاده می‌شود.

بسته بندی با فیلم استرچ

انواع بسته بندی فیلم استرچ

 

انواع مختلفی از فیلم کششی وجود دارد. در زیر لیستی از هر نوع را خواهید دید. در زیر فهرست، قابلیت‌ های هر فیلم استرچ، کاربردهای رایج و کیفیت‌های پویا متنوع را بررسی خواهیم کرد. ممکن است بخواهید در اینجا یادداشت برداری کنید زیرا اطلاعات زیادی برای هضم وجود دارد.

 

 • استرچ ماشینی
  • استرچ دمیده
  • پیش استرچ
 • استرچ دستی
 • استرچ رنگی
 • UVI Stretch
 • استرچ VCI
 • استرچ تهویه شده
 • استرچ تقویت شده
 • فیلم استرچ بدون چسبندگی

 

انواع بسته بندی فیلم های استرچ ماشینی

 

فیلم استرچ ماشینی برای استفاده توسط دستگاه استرچ روپ ایجاد شد. این فیلم استرچ ها به طرق مختلف از موارد زیر برتری دارد: راندمان سریعتر و بیشتر در بسته بندی، هزینه کمتر مواد، ایمنی بیشتر و مهار بار بسیار بالا . انواع مختلفی از فیلم های استرچ ماشینی وجود دارد: فیلم استرچ ماشین ریخته گری، فیلم استرچ ماشین دمنده و فیلم های پیش استرچ.

 

فیلم استرچ ریخته گری با اعمال یک عملیات ساخت جامع به نام اکستروژن ریخته گری ساخته می شود. این عمل مستلزم رانش مداوم یک بستر ترموپلاستیک به داخل یک قالب تخت و روی یک رول خنک شده است. فیلم استرچ با سرعتی که رول ریخته گری پلاستیک را از قالب دور می کند، حل می شود. این روش باعث می‌شود که فیلم‌های استرچ ریخته‌شده شفافیت بالاتری داشته باشند و به کاربران نهایی اجازه می‌دهد اشیاء پیچیده شده را مشاهده کنند. این فیلم استرچ به دلیل تراز شدن مولکول ها در هنگام اکسترود شدن، راحت تر کشیده می شود.

 

فیلم استرچ ریخته گری هنگام جدا شدن از رول بسیار بی صدا است و کشش آن نسبتاً ساده است. فیلم استرچ ریخته گری همچنین چسبندگی دو طرفه را فراهم می کند که به محصول بسته بندی شده این توانایی را می دهد که در حین حمل و نقل محکم بسته شود.

 

در حالی که فیلم استرچ ریخته گری دارای چندین ویژگی خارق العاده مانند هزینه مقرون به صرفه تر از فیلم استرچ دمنده است، در حفظ استحکام یا محافظت در برابر پارگی، شمع را در فیلم دمیده نگه نمی دارد. فیلم استرچ ریخته‌گری معمولاً به راحتی می‌تواند کشش پیدا کند، اما به اندازه برخی فیلم‌های دیگر دارای حافظه کششی قوی نیست. 

انواع بسته بندی با فیلم استرچ

فیلم استرچ دمیده شده

 

فیلم استرچ دمشی از طریق عملکردی به نام اکستروژن دمشی ایجاد می شود. این عملیات شامل فشار دادن مذاب پلاستیک به داخل یک قالب شکاف دایره ای است که به نوبه خود منجر به ایجاد یک لوله تصفیه شده می شود. در مرحله بعد، هوا به داخل لوله رانده می شود و حجم هوای محصور را برای گسترش لوله به عرض مطلوب می دهد. لوله با یک حلقه هوا پوشانده می شود که سپس روی بستر دمیده می شود تا خنک شود. این عملیات سرد کردن مواد، استحکام بیشتر و انعطاف‌پذیری بیشتری را نسبت به سایر روکش‌ها به فیلم دمیده می‌دهد.

 

از آنجایی که فیلم استرچ دمیده به طور کلی قوی تر از اکثر لایه های کششی دیگر است، همچنین مقاومت بیشتری در برابر پارگی دارد. این فیلم در هنگام دستیابی به بارهایی که حاوی لبه های نوک تیز هستند که در برابر فرو ریختن لایه های نازک تر آسیب پذیر هستند، سودمند است. فیلم های دمیده در هنگام کشیده شدن، حافظه بالایی را ارائه می دهند. این بدان معنی است که بسته ها امن می مانند.

 متاسفانه فیلم دمیده در مقایسه با فیلم های دیگر گران تر است و شفافیت ضعیف تری دارد. همچنین در مقایسه با سایر بسترهای مشابه، میزان صدای آزاردهنده ای را تولید می کند. 

فیلم پیش استرچ

 

فیلم پیش استرچ قبل از اینکه روی رول ها پیچیده شود نزدیک به نقطه شکست خود منبسط می شود. این فیلم به انرژی زیادی مانند فیلم های استرچ دیگر برای رسیدن به همان نیروی بسته بندی نیاز ندارد. مصرف فیلم پیش استرچ اغلب حدود 50 درصد کمتر از سایر فیلم‌های استرچ مصرف می‌کند که باعث کاهش شدید هزینه‌ها می‌شود.

 

فیلم های استرچ غیر ماشینی

 

فیلم استرچ دستی

 

فیلم استرچ دستی منحصراً برای بسته بندی دستی توسط نیروی انسانی ساخته شده است. همچنین به عنوان فیلم دستی، بسته بندی استرچ دستی، بسته بندی دستی یا بسته بندی پالت دستی نیز شناخته می شود. معمولاً توسط شرکت هایی استفاده می شود که حجم کمی از محصولات را بسته بندی می کنند. به طور کلی، شرکت هایی هستند که کمتر از 50 پالت در روز می پیچند.

قابلیت های فیلم استرچ دستی باید به طور مستمر در برابر پیشرفت های بالقوه مختلفی که با تغییر به دستگاه بسته بندی استرچ به وجود می آید، بررسی شود . انتخاب نرم افزار کشسانی مناسب برای خط بسته بندی شما، راندمان بالاتر و تولید مقرون به صرفه تری را به همراه خواهد داشت.

فیلم استرچ رنگی

 

فیلم‌های استرچ رنگی برای پاسخگویی به نیازهای بسته‌بندی بسیار تخصصی ایجاد شده‌اند که سایر فیلم‌های استرچ نمی‌توانند به درستی سرویس دهند. فیلم استرچ رنگی برای کدگذاری رنگ انبار، حمل و نقل بین المللی یا تعیین موجودی انبار عالی است. پوشش کششی رنگی به گونه ای طراحی شده است که در برابر سوراخ شدن مقاوم باشد.

 

فیلم استرچ UVI

 

فیلم ماوراء بنفش، یک فیلم استرچ با افزودنی های خاص بازدارنده نور است که از آن در برابر تخریب عکاسی در کاربردهایی که محصولات بسته بندی شده در خارج نگهداری می شوند و در معرض عناصر قرار می گیرند، محافظت می کند.

فیلم استرچ VCI

 

فیلم کششی VCI یا Vapor Corrosion Inhibitor به طور خاص برای بسته بندی اجزای فلزی ساخته شده است تا زنگ نزنند. این فرمولاسیون از اکسید شدن فلزات جلوگیری می کند و معمولاً برای بسته بندی ابزار، لوله های فلزی و سایر محصولات یا مواد فلزی استفاده می شود.

فیلم استرچ تقویت شده

 

فیلم‌های استرچ تقویت‌شده، فیلم‌های ضخیم با فرمولاسیون قوی هستند که برای بسته‌بندی و محافظت از بارهای بسیار سنگین برای حمل و نقل استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، این نوع فیلم معمولاً برای پالت سازی و یکپارچه سازی آجرها و بلوک های خاکستری استفاده می شود.

 مطالعه ی بیشتر: خرید فیلم استرچ

فیلم استرچ تهویه شده

 

فیلم استرچ تهویه شده، معمولاً در مواردی استفاده می شود که جریان هوا و اکسیژن باید در دسترس محصولات بسته بندی باشد.

IE: بسته بندی پالت های چوبی، اقلام داغ نانوایی و غیره.

بسته بندی با فیلم استرچ

فیلم استرچ بدون چسبندگی

 

برای بسته بندی محصولاتی مانند فرش از هیچ فیلم چسبنده ای استفاده نمی شود تا محصولات بسته بندی شده بتوانند بدون گیر کردن و پاره شدن روی یکدیگر بلغزند. همچنین نوعی از فیلم استرچ بدون چسب وجود دارد که تنها یک طرف آن چسبیده است که به آن فیلم چسبنده یک طرفه می گویند .

فیلم های استرچ تخصصی

 

در برخی موارد، در انواع تخصصی پروژه ها نیاز به اجرای فیلم های پرفورمنس با چند لایه دارند که قابلیت کشش بسیار بالایی دارند. علاوه بر این، کاهش گیج را می توان استفاده کرد که منجر به ضخامت غیر معمول لایه های استرچ برای کاربردهای مشابه می شود.

سخن پوشش پلاستیک راجع به انواع بسته بندی با فیلم استرچ

 

پس از آشنایی با انواع بسته بندی فیلم استرچ ذکر شده در بالا، می‌توانید ایده‌های خود را در مورد بهترین گزینه برای شرکت شما و محصولاتی که بسته‌بندی می‌کنید با ماشین‌آلات بسته‌بندی یا نیروی کاری که دارید شروع کنید و از بسته بندی فیلم استرچ استفاده کنید.

 بسته به بودجه، خط بسته بندی و ماشین آلات یا کمبود آنها، ممکن است هنوز مطمئن نباشید که کدام فیلم استرچ برای شما مناسب است. به شما توصیه می شود که حداقل با کارشناسان ما تماس بگیرید و در مورد فیلمی که به بهترین وجه با نیازهای منحصر به فرد شما مطابقت دارد، اطلاعاتی جامع و کامل را کسب کنید. 

دریافت یک تحلیل حرفه ای از خط بسته بندی، ماشین آلات، نیروی کار و مواد فعلی شما نیز ایده خوبی است. با اطلاعات ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل گفته شده، شما قادر خواهید بود بهترین راه حل بسته بندی کششی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

 در نهایت، یک برنامه نگهداری پیشگیرانه با کیفیت تضمین می کند که شما همیشه بهترین انتخاب پوشش کششی را برای کاربردهای خاص خود اجرا می کنید. با گذشت زمان، این برنامه به شما اجازه می دهد تا مشاوره تخصصی در مورد ایجاد تغییرات را داشته باشید، زیرا پیشرفت های جدیدی در پوشش استرچ از طریق نوآوری های تکنولوژیکی، ملاحظات محصول و انواع تجهیزاتی که استفاده می کنید، اتفاق می افتد.

کارخانه ی پوشش پلاستیک با سال ها تجربه و ایده پردازی، همچنین با استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه همواره در حال رشد و توسعه ی فعالیت های خود در سطح خاورمیانه می باشد، شما می توانید با ارتباط با کارشناسان پوشش پلاستیک، بهترین خدمات را دریافت کنید.

error code: 522
فهرست